Author Topic: KITE DLG  (Read 3418 times)

Offline dkk

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
KITE DLG
« on: July 27, 2019, 04:36:39 PM »
Kako naslov rece KITE DLG. Nov model na nebu, razvijen i proizveden u proteklih godinu dana od strane ukrainske firme "Soaring Models" iz Harkova koji proizvode i vrhunske F1A modele, kao i jedrilice drugih tipova. Prilikom posete F3K WC-u u Madjarskoj upoznali smo se Nikola, Almir i ja sa proizvodjacem i na prvo gledanje model se ucinio jako zanimljivim i nadasve majstorski izradjen. Almir je kupio jedan, koristen, koji je danas poletio re-maiden flight i ispostavilo se da nije samo majstorski izradjen, vec i da je dobro aerodinamicki isprojektovan, i zanimljivo tehnicki osmisljen. Vise konkretno o modelu moze Nikola...
Link proizvodjaca http://www.soaringmodels.com

I video:
« Last Edit: July 28, 2019, 03:27:08 PM by SABURO »

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: KITE DLG
« Reply #1 on: July 27, 2019, 05:20:26 PM »
Dizajner i konstruktor je Andrew Koropatov, model je uradjen modelarski jako dobro, svi delovi na trupu koji imaju ostre ivice su dodatno ojacani, a naleganje krila na trup je perfekcija! Dragan je dosta toga vec napisao, da nemam sta posebno da dodam. Model je jos uvek svez i treba vremena da se “primi” kod ljudi/takmicara. Cena na trzistu je 650€ i siguran sam da opravdava tu cenu, nakon danasnjih sat-dva igranja modelom.
Korišćen je Zone V2 profile krila, sa dihedralom od 5,5 stepeni. Dimenzije su standardne oko 1,5m itd..
Vrlo je zanimljivo resen sistem ubacivanja balasta i prilicno je inovativno na trzistu dlg modela.



Prilicno je lagan, rekao bih da je oko 240gr tezak sto je po meni idealna tezina modela. Smatram da je Almir uz pomoc Dragana i mene nabavio odlicnu jedrilicu i da ce uskoro savladati sve tehnike letenja F3K kategorije. Polako al sigurno se siri ekipa dlg pristalica i to me posebno raduje. 🙂

25112-0

25114-1

25116-2

25118-3

25120-4

25122-5

25124-6

« Last Edit: July 27, 2019, 05:25:31 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: KITE DLG
« Reply #2 on: July 27, 2019, 07:22:50 PM »
 mmmm :)aplauz :)aplauz :)aplauz
Nije sramota učiti !!!