Author Topic: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO  (Read 10483 times)

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« Reply #15 on: April 26, 2021, 06:33:03 PM »
U subotu smo ugostili Nikolu i Mateju. Malo smo se družili, malo leteli uglavnom - bilo je lepo.

28195-0
28197-1
28199-2

U nedelju je posle dugo vremena navratio i Damir sa sinom. Dan mnogo bolji za letenje nego u subotu i siti smo se naleteli.

Offline Stanko BG

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 465
  • Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi (Grunf)
    • AMERICAN CARS RESTORATION
Re: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« Reply #16 on: May 16, 2021, 11:34:46 PM »
Danas smo prvi put kosili u ovoj sezoni. Radovi su bili prošireni kopanjem zemlje podalje od piste i punjenjem rupa na pisti. Otuda nam u rukama kramp i lopata...


Letački deo je bio kud i kamo uspešniji. Miloš je leteo svoju zanovljenu ZONE, koja mi se sada još više sviđa... Vitkija krila, laganija konstrukcija, jedrilica leti prelepo. Miloš je sve vreme morao da gura palicu od sebe jer je jedrilica neprestano penjala u termalima. Kaže: ,,Moraće diklofenk za vrat da kupi i da namaže pred spavanje".




Moj Marko je danas potpuno samostalno poletao i sletao, zbog čega sam naročito ponosan i srećan. Sve u svemu dan je bio predivan: malo kišice prepodne, ali potom sunce i potpuni smiraj vetra, što se vidi i na pojedinim fotografijama - kobasica stoji potpuno izdivana.



« Last Edit: May 16, 2021, 11:37:10 PM by Stanko BG »

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« Reply #17 on: May 18, 2021, 12:16:01 PM »
Da ne bude ono: ''Ti mene serdare, ja ću tebe vojvodo'', Stanko ne prestaje da me iznenađuje svojom posvećenošću. Košenje za njege ne predstavlja veliki problem a započeto se mora završiti pa makar i po kiši! Iznenadni pljusak je popriskao našu pistu ali Stanko ne odustaje! Kosi i ne staje!
Kad smo kod košnje, samo još jedan detalj - nastavi li se ovako, postaće tradicija da u košenju učestvuju jedni te isti. Možda grešim ... biće još prilike ovog leta ...
Nakon kratkotrajnog pljuska, dan prelep za letenje. Sa vrlo malo vetra, mnoooogo termike i prijatnom temperaturom. Sjajno smo se proveli. Hit dana je Zone 2 ali o njoj u posebnom postu.
Moram da pohvalim i malog Marka koji se hrabro borio i sa kosilicom i sa zapunjavanjme rupa ali i sa Timberom. Sve je radio odlično!

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« Reply #18 on: May 23, 2021, 07:09:36 PM »
Danasnji dan je u svakom pogledu bio veoma uspesan. Svi avioni su vraceni u komadu.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline Stanko BG

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 465
  • Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi (Grunf)
    • AMERICAN CARS RESTORATION
Re: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« Reply #19 on: May 23, 2021, 10:14:50 PM »
Boro, ovo je fenomenalno. Hvala ti što si se potrudio da nas malo snimaš. Sve si bolji majstor za komandama Mavic-a. Nije lako pratiti model aviona, zaista. Obavezno treba nabaviti onaj zaklon od sunca za displej telefona.

Maki se malo smorio zato što smo odmah u prvom letu, jak vetar je duvao, polomili mali nosač opruga na trapu... Na snimcima se vidi da avion stoji nakrivo, jer smo, kako bismo dalje leteli, vezali opruge zip lock tračicom (iliti vezicom)... Ali, večeras sam popravio Timberovu boljku, čini mi se za sva vremena  :big smile

Evo kako izgleda taj maleni breketić, napravljen od ABS plastike - čudi me da je i ovoliko dugo trajao...


A, onda sam napravio večeras sve to isto od karbona i poklopio aluminijumskom pločicom. Marko će biti srećniji sada, čini mi se  (<--) i manje smoren.





« Last Edit: May 23, 2021, 10:35:49 PM by Stanko BG »

Offline Stanko BG

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 465
  • Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi (Grunf)
    • AMERICAN CARS RESTORATION
Re: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« Reply #20 on: May 23, 2021, 10:41:45 PM »
Danas je na letenju bio predivan dan. Osim što smo svi izgoreli i imali svako po neki mali peh, letački dan je bio veoma uspešan.

Vetar je duvao brzinom od 10 do 15km/h sa udarima i bio je bočno po pisti, tako da smo imali lepu zabavu, ali se popodne primirio i mogli smo da uživamo u letenju.


Miloš je standarno leteo svoju Zone i SUP-a, a Jan je doneo novu letelicu koja meni neodoljivo liči na Supra Fly avion, međutim osujetio ga je servo za gas, pa nismo imali vatreno krštenje. Biće, uskoro, ne sumnjam. Na slici Jana i Miloša iza se vidi Milanov Golf. Milan je naš ponosni predstavnik na državnim prvenstvima u penjačkim modelima.

Moja Extra je najzad ispravna i letna - Saito radi kao satić. Sada mi preostaje da treniram IMAC program. Najzad imam ispravan motor, što se ispostavilo da je bilo veliki izazov ostvariti.





« Last Edit: May 23, 2021, 10:45:24 PM by Stanko BG »

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« Reply #21 on: May 24, 2021, 05:46:26 PM »
Boro, ovo je fenomenalno. Hvala ti što si se potrudio da nas malo snimaš. Sve si bolji majstor za komandama Mavic-a. Nije lako pratiti model aviona, zaista. Obavezno treba nabaviti onaj zaklon od sunca za displej telefona.

Maki se malo smorio zato što smo odmah u prvom letu, jak vetar je duvao, polomili mali nosač opruga na trapu... Na snimcima se vidi da avion stoji nakrivo, jer smo, kako bismo dalje leteli, vezali opruge zip lock tračicom (iliti vezicom)... Ali, večeras sam popravio Timberovu boljku, čini mi se za sva vremena  :big smile

Evo kako izgleda taj maleni breketić, napravljen od ABS plastike - čudi me da je i ovoliko dugo trajao...


A, onda sam napravio večeras sve to isto od karbona i poklopio aluminijumskom pločicom. Marko će biti srećniji sada, čini mi se  (<--) i manje smoren.





Morao sam da ubacim komentar na kraju, nadam se da nema lljutnje.  mmmm
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« Reply #22 on: May 25, 2021, 03:16:55 PM »
Baš je bilo lepo. Malo smo pogoreli ali to je podloga za neke buduće subote i nedelje.

Drugari, sve je ovo OK ali Milana moramo da slikamo i da okačimo neki klip kako pušta penjača. Em je naš, em je atraktivno a i nemaju ljudi baš puno prilike da to vide. Zaslužio je Milanče čitav post a ne samo koji klip i sličke ...

Ko se prvi seti neka slika i snima.

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« Reply #23 on: May 31, 2021, 12:01:33 PM »
Juče se malo letelo po dosta jakom vetru. Termika je bila baš jaka. U kombinaciji sa vetrom daje odličan ''lift''. Dušu dalo da ti model izađe iz vida ...
Palo je i par kapi kiše, taman toliko da me otera sa aerodroma.

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« Reply #24 on: July 26, 2021, 01:01:22 PM »
''Najjači samo ostaju...'' Janko i ja se dogovorismo da u subotu malo prepeglamo nebo. Rečeno - učinjeno!

Kad sam stigao Janko je već vrteo svog Cub-a i taman dok sam se ja raspakovao, potrošio je sve baterije za njega pa je na red došao njegov Phoenix 2000. Ja sam po običaju poneo 2 a leteo samo manju jedrilicu.

Vrteli smo se tu i tamo tražeći termiku a onda - bingo! Neverovatno ali istinitno - u jednom trenutku je ceo aerodrom bio jedan ogroman termički stub (ili više njih jedan do drugog) tako da je model penjao gde god se našao. Međutim, termika je bila taman takva kakva prija - ne vrlo snažna da model bezglavo penje ali sasvim dovoljna da ''drži'' model veoma dugo. Izmorismo se posle 3 i po sata letenja.
Postavljen je jedan ovogodišnji rekord - 1start 47min leta.

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« Reply #25 on: July 26, 2021, 08:37:42 PM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz (res) ()-()
Nije sramota učiti !!!

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: SEZONA 2021 AEROKLUB ,,Utva" PANČEVO
« Reply #26 on: March 26, 2022, 05:50:09 PM »
Moja sezona letenja za 2022. godinu je otvorena.
Vetar je bio podnosljiv, leteo 5 puta po 8,5 minuta svaki let.
Uvezbavao sam Imac 2020 basic program, malo dronovao i to je bilo to.
Moja E300 je vracena u komadu, znaci uspesan dan.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!