Author Topic: Pomoc oko modela  (Read 9046 times)

Offline Bosic994

  • Newbie
  • *
  • Posts: 20
Pomoc oko modela
« on: February 22, 2021, 01:15:31 AM »
Zdravo drugari..
Relativno skoro sam u plovio u ovaj hobi, i kupio neki kyosho da ga restauriram. Posto sam ga zavrsio, voleo bi da znam o kom modelu je rec.
https://i.postimg.cc/BbysnDyJ/IMG-97264414681fb63634754a3aba0d6e84-V.jpg
https://i.postimg.cc/wB6KH0vh/IMG-20210213-171022.jpg
https://i.postimg.cc/3xjMPPK8/IMG-20210213-171047.jpg
« Last Edit: February 22, 2021, 06:57:19 AM by Bosic994 »

Offline Bosic994

  • Newbie
  • *
  • Posts: 20
Re: Pomoc oko modela
« Reply #1 on: February 22, 2021, 01:20:12 AM »
I nigde nisam uspeo da nadjem starter box, pa ako neko zna ili ga ima neka me kontaktira putem dm.
Hvala unapred

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Pomoc oko modela
« Reply #2 on: February 22, 2021, 01:21:24 AM »
Slike su privatne. Ne može da se vidi niš...

Offline Bosic994

  • Newbie
  • *
  • Posts: 20
Re: Pomoc oko modela
« Reply #3 on: February 22, 2021, 06:58:01 AM »
Ispravljena greska, nov sam pa se jos nisam uhodao sa forumom

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1457
  • teramo ga jako
Re: Pomoc oko modela
« Reply #4 on: February 22, 2021, 01:46:59 PM »
Bez poteznice za paljenje motora ili start alnasera za autice ovo neces noci da zapustis ,sto se tice start boxa to je malo poveca stavka koja se kako mislim oravi za odredjene kubikaze motora ,kako se secam taj start box ili startna kutija  na sebi nosi nekakav zamajac na kojij se sasija modela osloni i tako  vrsi startovanje motorceta

Zaboravi start box ,probaj da nadjes klasican starter za glow motore i da imas reduciranu viljusku ili kardan gde ces moci da vrsis prenos sa startera na motor

Offline Bosic994

  • Newbie
  • *
  • Posts: 20
Re: Pomoc oko modela
« Reply #5 on: February 22, 2021, 08:08:00 PM »
Jel ima neka radnja gde mogu da kupim starter box ili ako ima neko da proda polovan.

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Pomoc oko modela
« Reply #6 on: February 22, 2021, 09:04:10 PM »
Evo danas jedan starter box na KupujemProdajem.

Offline Bosic994

  • Newbie
  • *
  • Posts: 20
Re: Pomoc oko modela
« Reply #7 on: February 28, 2021, 02:11:18 PM »
Dok sam ja video poruku, nestao je sa kp. Jel ima neko od vas

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1457
  • teramo ga jako
Re: Pomoc oko modela
« Reply #8 on: February 28, 2021, 03:06:55 PM »
Samo starter za motore ti tu moze pomoci oko startovanja te masine ,start box je stara naprava koja se nekad koristila ali je i bila teska do djavola

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Pomoc oko modela
« Reply #9 on: February 28, 2021, 05:57:00 PM »
Sve u vezi s auticima, mozda je najbolje da pitas Aleksandra Perica:
http://rcfly4um.org/index.php?action=profile;u=6399
Nikola | rcfly.in.rs


Offline doajen

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 100
Re: Pomoc oko modela
« Reply #10 on: March 01, 2021, 09:47:16 PM »
 
Cenim i postujem sve savete koje si dobio /Dejan, trstenacanin ti je dao pravi savet!!/ u postovima  oko startovanja motora RC autica; medjutim, još  šezdesetih godina, kada je  jedna grupa BG modelara pocela da se zabavlja RC vozillima (nije bilo start blokova niti nekog drugoga posebnog nacina paljenja motora) motori su imali zarez na zamajcu pa se motor  palio delom namotanog šatorskog "kanapa" na povlacenje (kao sto se startuju i dan danas takmicarski  motori camaca).

Da ne ispadne da previše pametujem evo ti saveta iz  knjige "Model car racing by radio control";( strana 58-sma), autora George Siposs-a iz Engleske (mozda ti podje za rukom da je "izguglujes") fotografija "startera".

Da ne dangubis mnogo vremena oko "nauke" starta, evo kako se to /iz muke,naravno!/ radi.

Postavis bicikl obrnuto, naslonis ga na guvernalu i sic; nadjes dobrog druga, koji preko okretanja pedale odigra ulogu "pogona"zadnjeg točka! Time je "starter blok" priveden funkciji!
Na šasiji modela imas u osi zamajca otvor kroz koji delimicno proviruje nazubljeni deo zamajca.
Za start ti sada preostaje samo da zamajac prislonis na gumu tocka bicikla i podesen motor ce trenutno proraditi

Gospopdo; startujte motore!
Ovako se  nekada obracao trkacima  za start motora, pred trku, Direktor automobilskih trka...
 
Nakon ovog deljenja "pameti",( a ti si mozda problem vec resio);srdacan pozdrav

P.S. Ja imam dva startera za letece modele /preko spinera i gumenog uloska koji ima mali prestup/ kojim starujem autice, koji nazalost nisu u Srbiji ;sada sam se setio  imam nekoliko poteznica ovde. Napisi koji motor ima auto. Imam dosta, doduse polovnih motora, pa ko zna mozda ti se posreci neocekivani poklon...













Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Pomoc oko modela
« Reply #11 on: March 02, 2021, 09:17:40 PM »
Ako je ovo trkacki model onda nema poteznicu,ni na karteru nema otvor za pull start kroz koji bi prosla osovina sa jednosmernim lezajem,  pa cak ni radilica nema 'sisicu ili rupicu za koji bi se pull start ili bilo koji drugi vid startera prikacio. Imam nekoliko ovakvih motora koje ne mogu da koristim jer bi morao da nabavljam start box ato mi se ne radi nesto.. Jedina mogucnost da se ovaj model upali je preko start box-a koji zamajcom koji se prisloni odozdo na zamajac motora i zavrti ga. Zbog toga vecina trkackih glow modela pa cak i ostali imaju prorez na sasiji kroz koji prolazi zamajac jednim delom.
Paljenje ovih motora na kanap slobodno zaboravi jer bi to bilo kao i brisanje zadnjice konfetama, moguce ali mukotrpno!

Moj ti je savet da pratis oglase na KP jer se sa vremena na vreme pojavi neki start box ali brzo ode.


Deki nekada su start box-ovi bili teski zbog olovnih akumulatora u njima, danas jedna 3s 2200 lipo sve zavrsi...



Ili... ako bas ne pronadjes drugu mogucnost a bas ti se vozi ovaj model, potrazi drugi motor sa pull startom ili prilkljuckom za starter.
« Last Edit: March 02, 2021, 09:20:07 PM by ivanmagd »

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1457
  • teramo ga jako
Re: Pomoc oko modela
« Reply #12 on: March 02, 2021, 09:50:33 PM »
Omladinac ako ti nije tesko ajde okaci par slicica tvog motora ,uslikaj ga sa prednje i sa zadnje strane kartera motora i prednji deo gde se kavi kardan ili zamajac sta vec ,mozda ti i nadjemo resenje za startovanje ili neka ideja za nabudziti,naravno ako si zainteresovan da to odradis ili sta vec ,ili ti je samo sinula ideja da bi mogao da ga isprobas i batalis ga


Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1457
  • teramo ga jako
Re: Pomoc oko modela
« Reply #13 on: March 02, 2021, 09:54:47 PM »
P.s. Ivane jesi u pravu ja se secam tih boxeva i znam da su ih dva momka morali nositi jer su sa teskim akumulatorima sto je i bilo nekad
 
Na osnovu toga ja sam izradio moj probni sto za glow motore kod aviona i jeste tezak kad mu napakujem dva akumulatora od 55ah ili ti Yugicev akumulator,ali je stabilno i nema mrdanja a ni vibracija

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1457
  • teramo ga jako
Re: Pomoc oko modela
« Reply #14 on: March 02, 2021, 09:58:40 PM »
Uslikaj i donji deo auta tj donji deo ploce ili ti patosa auta