Author Topic: Super Air  (Read 18292 times)

Offline Nemanja

  • Newbie
  • *
  • Posts: 40
Re: Super Air
« Reply #15 on: May 01, 2009, 07:15:12 PM »
Bravo za sletanje....Meni je to najlepsi deo letenje.........

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Super Air
« Reply #16 on: May 01, 2009, 09:19:34 PM »
Bravo za sletanje....Meni je to najlepsi deo letenje.........

Hvala, u neku ruku i meni...
 ;namig

E sada, u prethodnom postu napisao sam da je avion do sada leteo sa mvvs motorom od 6.5ccm koji je olaksana varijanta. U medjuvremenu Super air je dobio novi ( polovni ) motor Moki od 8.5ccm, koji je za celih 100g laksi od mvvs-a!!!  (:sok:)
Sve bi bilo idealno da ne moram napred da dodam nekih 80g olova. Ali sta je tu je, sve u svemu trenutno sam prezadovoljan sa ovom varijantom, cak me je to nateralo da ponovo odradim neke proracune za teziste kako bih dobio da avion bude savrseno stabilan u letu. O tome cu pisati malo kasnije kada definitivno ustanovim pravo mesto za CG.
 
Nikola | rcfly.in.rs


Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Super Air
« Reply #17 on: May 01, 2009, 10:13:55 PM »
Model stvarno fenomenalno leti, pravo ko strela... Nikola svaka cast za niski rol :)

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Super Air
« Reply #18 on: May 17, 2009, 12:08:14 PM »
Model stvarno fenomenalno leti, pravo ko strela... Nikola svaka cast za niski rol :)

 ;namig

 
Nikola | rcfly.in.rs


Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Super Air
« Reply #19 on: May 22, 2009, 11:27:18 AM »
Ali sta je tu je, sve u svemu trenutno sam prezadovoljan sa ovom varijantom, cak me je to nateralo da ponovo odradim neke proracune za teziste kako bih dobio da avion bude savrseno stabilan u letu. O tome cu pisati malo kasnije kada definitivno ustanovim pravo mesto za CG.

Centar gravitacije po default-u u njegovim upustvima je na 10cm od napadne ivice. Naravno isao sam drugom metodom da ustanovim da li je to zaista tako. Koristio sam se sledecim sajtom:

http://adamone.rchomepage.com/cg_calc.htm

prema njemu idealno teziste ispadne na 11.5cm od napadne ivice. Posle par minuta premisljanja odlucio sam da teziste postavim na 11cm, tj. da vuce na "3D varijantu letenja", kako bih mogao da letim knife edge, itd... 3D akrobacije sa ovim modelom ne mogu da se izvode, zato sam stavio "".
 4e
Mada, jednom prilikom sam leteo i sa tezistem oko 11.5, mozda i malo iza, priblizno 12cm od napadne ivice...ali to je vec bilo malo preterano za moj tip letenja...tako da sam se vratio na 11cm, sto se za sada pokazalo kao najbolje mesto za CG kod ovog modela.

 (pijemo)

Nikola | rcfly.in.rs