RC MODELI JEDRILICA > THERMAL

VAIANA sport - F3RES

(1/12) > >>

SABURO:
Obzirom da je F3RES kategorija uzela maha delom i kod nas, odlučio sam se za model VAIANA sport čiji je tvorac Karol Chyba. Trenutno na tržištu poostoji dosta modela iz ove kategorije (po ceni +/-50Eura), neki od njih pripadaju prvoj generaciji, neki drugoj generaciji. Pored VAIANA sport, dopao mi se i Magic2 od Tezel-a. Magic2 postoji u tri izvedbe, lagana, allround (za sve uslove) i strong (jaka konstrukcija).
VAIANA sport je još uvek u razvoju, tako da je preživela nekoliko revizija. Model koji trenutno radim je po poslednjim izmenama i unapređen je u nekim segmentima gde su našli da je trebalo. Ne koristi standardne AG profile kao Magic2, već profil japanskog modelara Mitsuru Ishi, koji je poznat u F3K/DLG svetu. VAIANA sport po izgledu i načinu konstrukcije me je jako privukla. Povučen iskustvom iz F3K/DLG kategorije, smatram da je srednjekrilac dobar izbor za ovu jedrilicu, zbog opstrujavanja ka horizontalcu i vertikalcu. To su sitno primetne razlike, al eto u DLG high performance kategoriji se osete. Otuda mahom horizontalni stabilizatori na suprotnoj strani od polozaja krila.

Video snimke koje je Karol napravio, sam koristio kao uputstvo za sastavljanje modela:


i



SABURO:
Radove sam započeo time što sam izdvojio delove za trup modela. Šper je klasičan topolov od 2mm, a balza 3mm. Ulepio sam šper sa stranicama od balze i prešao na ulepljivanje rebara.
Karbonski boom se za sada ne lepi, već se postavi unutar trupa.

SABURO:
Tako ulepljene stranice i rebra sam u nastavku radova spojio u celinu. Za ulepljivanje sam koristio Moment wood express lepak: https://www.moment.co.rs/sr/proizvodi/lepkovi-za-drvo/wood-express.html

Dok se gondola trupa sušila, prešao sam na ulepljivanje nosa modela, kojeg čine šper i balza

SABURO:
Nastavio sam sa ulepljivanjem donje i gornje stranice na gondoli


SABURO:
Došao je na red da se ulepi nos modela. U nosu postoji rupa, dok prvo rebro trupa je zatvoreno. Nije mi se to svidelo, te sam otvorio prvo rebro, kako bi baterija mogla dalje u nos da se gurne ili olovo. Prosto, to mi ima smisla.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version