ELEKTRONIKA > POWER SYSTEM

Spaljen ESC

(1/3) > >>

Mladenzver:
Pozdrav svima
Imam problem sa esc-om kad prikljucim esc na motor baterjiu i reisiver i dam pun gas na radiju esc. Esc je kineski Simonk 30A motor je XXD A2212 2700KV brushless oba su kupljena na aliexpres-u. da li je problem u jeftinom esc-u ili nesto drugo, inace sam pocetnuk u ovom hobiju.

dejan_ts:
Kakav god da je i od koga je trebao bi da radi ,jedino ako si bas srecnik pa ti poslali neispravan esc

Pitanje za tebe ,koju stanicu imas ,kako si setovao Esc ,obrati baznju na palicu pun gas i minimum gas

Prilikom konektovanja ti je sledeci raspored

Palis stanicu i bindujes se sa prijemnikom ,nakon pronalazenja jedno sa drugim treba da se aktivira esc sa tonovima ,to sve trebas da ispratis i tek onda kad se oglasi glavni zavrsni ton onda je Esc spreman za upotrebu

Moras da povedes racuna da nisi iskontrirao kablice motora i esc ako iskontriras nece da radi

dejan_ts:
Usput proveri kakvi su ti lemovi na steku za bateriju i esc isto tako proveri i stekove na motoru i izlazu esc

Mladenzver:
Imam FrSky 2.4GHz Access Taranis X9 Lite s . setovanje esc-a sam odradio palica gore pa se cuje bip onda dole isto. Ali mi se desava da kad se binduju radio i risiver da se iz motora cuje melodija i jedn bip. Nasao sam na internetu znacenje tog jednog bipa,to je podesavanje za kocnicu,koje nisam uspeo da sredim pa sam narucio karticu za setovanje esca.

Mladenzver:
Lemovi su uredu.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version