Author Topic: DL 50  (Read 8337 times)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
DL 50
« on: March 11, 2009, 10:09:25 PM »
Posto nemam iskustva, ako bi neko mogao da mi pomogne, koji kontroler i baterija trebaju za ovaj motor   ")?






http://www.dlusa.net/

 ;)

Pozdrav
Veljko

Offline Dejan Dobricki

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 380
Re: DL 50
« Reply #1 on: March 11, 2009, 10:48:17 PM »
pa procitao sam za ovaj motor da je dovoljno 2 celije od 2500 mah i regulator od 6 v koji moze da izdrzi konstantnu struju od 1 A dobra stvar je ta da neces imati pad napona na paljenju kako se trose baterije nego uvek 6v .
gde si pazario motor ako nije tajna ? jer i ja smekam ovaj motor

poz

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: DL 50
« Reply #2 on: March 11, 2009, 11:14:13 PM »
pa procitao sam za ovaj motor da je dovoljno 2 celije od 2500 mah i regulator od 6 v koji moze da izdrzi konstantnu struju od 1 A dobra stvar je ta da neces imati pad napona na paljenju kako se trose baterije nego uvek 6v .
gde si pazario motor ako nije tajna ? jer i ja smekam ovaj motor

poz

Dejane hvala na odgovoru, post je ustvari zjbancija, samo malo da sekiram moje drugare koji isto tako mene zafrkavaju da nisam poneo trolu kada letim moje ostale modele koji su naravno na struju. Inace evo sta kaze sam DL po pitanju struje potrebne za paljenje:

The DL50 ignition system is designed for input voltage ranging from 4.8 to 6.0 volts, no more and no less. A battery pack of 1200mah or greater may be sufficient for a day of flying for most users. Check your battery voltage with a voltage meter before every flight and do not fly if the voltage is not between 5.2 and 6.0 volts; the voltage at the start of a flight may not remain for the duration of the flight. Disconnect the battery from the ignition system while charging the battery. The ignition module should be connected to the battery through a heavy duty switch, mounted where it can be reached easily when starting the engine.

Znaci 2S LiPo 1300mAh, UBEC 6V/3A i to je to!

Motor je kupljen u UH i kostao me je 320E (40E carina) i stigao je pre 2 dana. Radi se o Ver. 2 koja je lako prepoznatljiva jer su nosaci odvojeni a ne izliveni zajedno sa karterom i jos par sitnica. Jos se lomim nasta da ga stavim, Yak 55SP od CARF-a ili Yak 54 od Extreme Flighta ili pak QuiQue Yak mmmm? Bice razradjen sa originalnim izduvom a onda nesto ovako: http://www.escomposites.com/petrol.htm (mnogo tise i barem 500 o/min vise)!

U svakom slucaju hvala!
« Last Edit: March 11, 2009, 11:18:08 PM by magic »
Veljko

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: DL 50
« Reply #3 on: March 11, 2009, 11:48:21 PM »
bardo tormo tebra!
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: DL 50
« Reply #4 on: March 12, 2009, 08:37:06 AM »
Ma nesto gledam ovaj motor na slici i pitam se zar su morali tako ruzno da odliju  cilinder mmmm rebra su mu skroz kriva  ;namig A kad ce taj nesto da radi a ne samo da cuci na stolu  4e  (<--)
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline dule

  • Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 186
Re: DL 50
« Reply #5 on: March 12, 2009, 10:32:31 AM »
Jako lep motor ,svaka cast.

Za napajanje paljenja za motora treba koristiti linearni stabilizator i to 6V ali malo smanjen na 5,8V(jedna dioda na red) i da bude 1,5A min.
Prekidalec da bude ludilo dobar a najboljsi je elektronski ,ko moze da nadje(soft tuch).Baterija Li-Po 3S bar 2000mAh.
To su neka moja zapazanja.Eljisa za razradu 22X8 a posle mozes da biras.
Razrada sa mineralnim uljem najlosijeg kvaliteta(dvotaktol) i to 4%-5% min.Kad malo legne a trebace dosta vremena onda preci na sintetiku raceing two stroke i to 1% -2%.
Stelovanje:
On fabricki dodje otvoren poprilicno(bogato brate).
Tako se pali i razradjuje.
Kada se spremi za prvi let tada se uradi preliminarno stelovanje.
Upalis i zagrejes.
Das pun gas(odgovarajuca elisa sa kojom zelis da letis) i podesavas high speed do max broja obrtaja ,pa kad dovatis max ,odvrnes 1/8.
Onda pocinjes da smanjujes gas ali polako(od max ka min) i cekas da pocne da troka(blump).
Kad cujes da troka tu zastanes i zavijas low speed ali po malo,jako malo, dok trok ne prestane i tako stalno ponavljas operaciju dok ne dodjes do lera.
Kad odradis ciklus ,onda testiras naglo dodavanje gasa sa i bez zadrske da cujes da li ujeda ili zalece.Ako ujeda dobro je ako trokne pa krene znaci bogato i moras da ponovis ciklus .Ako pri dodavanju cujes zvuk kao da se utisao ,znaci nema goriva na low speed i to onda korigujes.
Malo je konfuzno al tako je.
Karburator na tom motoru ima jet diznu ,tako da mora da ujeda ali samo ako je dobro podesen.
Low speed radi na leru(kad se nasteluje trebalo bi da bude oko 1500 obrt/min za ovaj motor) i sve rezime do max.Za max obrtaje radi high speed(za ovaj motor bi trebalo da bude sa 22x10 bar 7000 obrt/min)
Finalno stelovanje je na livadi sa test letovima.
Svuda pise ugasi motor pa zavrni pa upali pa probaj pa ugasi pa odvrni pa upali....
Ja to probo jednom i umalo ne preminuh od umora.

Razradu raditi negde na astalu zato sto treba dosta da radi a u pocetku drma ko konj.Kad se smiri onda na model ali sa krilima.
I lagano letenje bez vratolomija da se cuje kako se ponasa.

E a sad dezert.
Nastelujes sve na zemlji ,radi do j...,ujeda itd.Poletis kad ono cujes troka samo tako.
Obogati smesu u letu i pravi probleme.Na walbro karburatoru ima jedna membrana zove se dijafragma.Metalni poklopac na njoj ima otvor.Atmosferski pritisak direktno deluje na nju.Kada stelujes motor na zemlji imas jedan a gore u letu imas drugi atmosferski i samim tim drugo stelovanje.
Teoretski gledano ,nebi trebalo bas da pravi toliku razliku ali greske koje se javljaju u ugradnji motora u model su te da se ne obezbedi pravilno opstrujavanje vazduha u kapotazu preko motora(naduva kapotaz).Jedina teorija koje bi trebalo da se pridrzavate je da jedna kolicina vazduha na usisu (ulazu u kapotaz) a tri do cetiri u izlazu.Na izlazu mora da postoji podsisavanje (neznam da objasnim recima) tako da u kretanju modela jos vise podstakne isisavanje vazduha iz kapotaza.
Mnogi zaleme cevcicu na poklopac dijafragme i odvuku crevo u trup i tako rese problem,ali kako ko zeli.
Ovaj motor ima prednost jer mu je karba sa zadnje strane i to mnogo smanjuje ovaj problem ai obezbedjuje lepsi usis.

Toliko od mene.Ovo su neka moja do sadasnja zapazanja a covek se uci dok je ziv.

Pozdrav i srecno sa novim motorom.(navijam za QQ Yak)
« Last Edit: March 12, 2009, 10:40:40 AM by dule »

Offline tihi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 93
Re: DL 50
« Reply #6 on: March 12, 2009, 10:37:26 AM »
Ako te je izasao 360 evra kako si napisao bolje bi bilo da si kupio zenoaha 45 ccm jeste malo tezi ali je mnogo kvalitetniji .Jeste da je 35 evra skuplji ali nebrines o punjenju baterija bar, mada ti si na to vec navikao  :big smile

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: DL 50
« Reply #7 on: March 12, 2009, 11:14:28 AM »
Dule, iz priloženog se da videti da si doktorirao benzince.
 4e

Ovo je jako korisno što si napisao za sve nas koji žellimo jednog dana da imamo benziske modele u floti. Između ostalog, želja mi je da pazarim ovaj motor jednog dana.

Po svim mogućim forumima sam čitao polemiku oko ovog motora i moram reći da su sve reči hvale.

Što se propelera tiče, neki lik je nakon razrade motora koristio Mejzlic 23x8, dok većina leti sa 22x10. Znači motor ima snage!!!


P.S. magic, odličan izbor motora.
Btw, i ja navijam za QQ Yak.
 (res)
Nikola | rcfly.in.rs


Offline dule

  • Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 186
Re: DL 50
« Reply #8 on: March 12, 2009, 11:15:49 AM »
Zenoah 45 i ovaj motor su dva razlicita sveta.
Tacno je da je Zenoah pouzdan i kvalitetniji ali nije za akro i 3D divljanje.Ne moze jadan  nema snage a tezak samo tako.
Zenoah je za skale idealan.
DL50 V2  je za sada najbolji izbor u odnosu cena/kvalitet a snaga.

Prvi put cujem da neko ima los komentar na DL50.

Pozdrav!

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: DL 50
« Reply #9 on: March 12, 2009, 11:18:51 AM »
Ovo sve govori:



 (:sok:)
Nikola | rcfly.in.rs


Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: DL 50
« Reply #10 on: March 12, 2009, 04:17:10 PM »
Vidim da sam uneo zabunu, motor me je kostao 280+40 donesen na kucni prag! Da budem iskren Zenoah nikada nisam ni uzimao u obzir zbog tezine i 1,5ks manje. Jedino sto je jos bilo ulazilo u obzir su bili MVVS 45 i DA50, ali razlika u ceni je skoro dupla!

Inace motor je tezak 1350g + auspuh + paljenje + nosaci 420g = 1730g sve zajedno!

Da je Dule expert nisam ni sumnjao. Znam ja da ce mi moji drugari pomoci da sve to fercera  do bola ;)!

Zaboravih da pomenem jos jedan avion koji je isto u opciji a to je H9 Yak Carden, nazalost pre 2 nedelje digose mu cenu za 200eur   :o >:(. Inace cene u Austriji su H9 600, QQ 560, EF 700, CARF 740, nema sta prava sitnica! Ja i dalje nekako vucem na CARF.

poz
Veljko

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: DL 50
« Reply #11 on: March 15, 2009, 02:41:58 PM »
Pozdrav.Imao sam prilici da vidim H9 Carden sa de50 u akcii i izgleda prelepo i isto teko i leti.Moram priznati daleko bolja izrabotka nego moj QQ 73 in.
Provri i one PILOT RC neznam im tacno stranicu ali reklamiraju sed na flyinggiants lako ces ih naci imaju, yak za 50cc.
Puno srece sa motor.
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: DL 50
« Reply #12 on: March 15, 2009, 09:02:56 PM »
Zajo hvala na lepim zeljama! Inace, za sada, je odluka donesena, nece biti Yak nego H9 Extra 260 koja je trenutno na popustu u Madjarskoj i izacice me 360e. Kako zbog cene, kako zbog toga sto je Extra malo manje "zivahnija" od Yaka odlucio sam da ipak ona bude moj prvi benzinac. Gledao sam je i ranije ali su i njoj Autrijanci  >:( skoro digli cenu pa mi nije vise bila zanimljiva. Inace jos 2 H9 Extre 260 su u opticaju u Beogradu pa ce gradnja i razmena iskustava biti laksa. Za sada toliko.

Moje sledece javljanje ovde vezano za DL-a ce biti impresije sa prvog paljenja i razrada motora.

poz
Veljko

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: DL 50
« Reply #13 on: March 15, 2009, 10:40:12 PM »
hteo bih da se i ja ukljucim ,imam h9 extru McConvile 260 i kompletan setup samo mi treba vreme da je spakujem
posle citanja ovog posta u dilemi sam da li sam se za.ebo za motor kupio sam kineza
RCGF45-45cc benziac
carburartor  Walbro pump(japan)
tezina sa ignition, karburatorom i muflerom 1610g
max output 4.3hp ili 3.0 KW
sped-rang 1500-7600rmp
propeler 20*8(8000rmp)
           20*10(7600rmp)
           22*8(7500rmp)
Dule voleo bih da mi das svoje misljenje kao i svi koji ste imali iskustva sa navedenim

Nebojsa
« Last Edit: March 15, 2009, 10:45:59 PM by JRlotpi »

Offline dule

  • Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 186
Re: DL 50
« Reply #14 on: March 16, 2009, 12:31:09 PM »
Evo od prilike kako bi to trebalo da izgleda H9 Extra 260 + DL50


Pozdrav