Author Topic: 21. F3K Fizir svetski kup iz serije eurocontest  (Read 1084 times)

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
21. F3K Fizir svetski kup iz serije eurocontest
« on: July 10, 2023, 11:17:30 AM »
Vikend iza nas je prosao u takmicarskom duhu, okarakterisan sjajnim druzenjem, sjajnom organizacijom i nekim novim poznanstvima. Tako nesto moze da se ocekuje samo u Ludbregu!  :jaki:

21. po redu svetski kup, najstarija tradicija u F3K kategoriji u celoj evropi, bije ih dobar glas jos svetskog sampionata koji su organizovali 2015. godine, pa s toga vecina takmicara voli da se vrati u Ludbreg, jer daje neku posebnu energiju, koju i mi osecamo. Za neke od nas je ovo 4 ili 5 put za redom da ucestvujemo, a za neke prvi put  (res).

Bilo je ukupno 41 prijavljen takmicar iz 11 zemalja sveta, jos jedan razloga ovolike posecenosti, pored dobre organizacije i energije se nalazi u tome sto je ovo poslednji eurocontest pred nadolazece svetsko prvenstvo koje se odrzava od 25.08.2023 do 01.09.2023. Svi krecu da podizu formu, pa tako i nasa ekipa F3K-asa, Almir Agic, Ivan Djeorgievski, Dragan kolundzija i Nikola Stojkovic.

31627-0

Obzirom da je svetski kup u pitanju, pravilo je da traje dva dana i pozeljno je odleteti sto vise rundi. Prvog dana, uspeli smo odleteti 5 rundi u intervalu od 10h do 18:30h. zbog velikog broja takmicara, bilo je 5 grupa po rundi. Vreme je bilo jako toplo i skoro bez vetra (1-3m/s). Na moje ogromno iznenadjenje, a i vecine, prvi dan takmicenja sam zavrsio na visokom 4 mestu! Drugari iz tima su imali male pehove i to ih je kostalo da na tabeli budu ispod njihovih mogucnosti.

31599-1

Drugi dan takmicenja je bio skoro bez vetra, uslovi idealni za privesti takmicenje na najbolji nacin kraju. U mom slucaju, nisam uspeo da iskoristim tu prednost i kostalo je da na kraju padnem na 16 poziciju. Dok su drugari iz ekipe znatno napredovali i podigli rezultat na tabeli.

Pored rezultata i sjajnog iskustva koje uvek ponesemo nazad, neizmerno sam zahvalan za tako sjajne domacine koji nas uvek, podvlacim uvek iznenade i ostave bez reci! Ovaj put ucinili su veliku stvar za nasu reprezentaciju, time sto su nam poklonili jedan kompletan F3K model, za koji smo svi bili jednoglasno slozeni da dodelimo Draganu, kako bi imao dva modela za ucesce na predstojecem svetskom prvenstvu.  (pijemo)
Carevi, ljudine i ne znam sta jos da kazem, a ne preterujem kada to napisem i kazem.

Prva tri mesta su pripala majstorima ove kategorije:

Nikola Frančić (CRO)
Arijan Hucaljuk (CRO)
Boris Kuznietsov (UKR)

Da ne pisem previse, evo nekoliko fotografija u natavku






« Last Edit: July 10, 2023, 11:43:40 AM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: 21. F3K Fizir svetski kup iz serije eurocontest
« Reply #1 on: July 10, 2023, 11:39:33 AM »
Prva tri mesta

Boris, Nikola i Arijan
Nikola | rcfly.in.rs


Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: 21. F3K Fizir svetski kup iz serije eurocontest
« Reply #2 on: July 11, 2023, 11:16:23 AM »
Ne bih previše da gnjavim jer je svakako malo reči dostupno kako bi opisao kako nam je bilo i kako smo ugošćeni.
SVAKA ČAST domaćinima i HVALA im do beskraja.

Leteli smo kako smo leteli... Izvukli smo pouke i gomilamo iskustvo...

Dodaću par slika... (iz nekog razloga neke okrene)
« Last Edit: July 11, 2023, 11:19:20 AM by IVAN3D »
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline presko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1552
Re: 21. F3K Fizir svetski kup iz serije eurocontest
« Reply #3 on: July 11, 2023, 10:42:55 PM »

Свака част комплетном тиму!