Author Topic: Prokin Foker D-VII  (Read 17990 times)

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Prokin Foker D-VII
« on: June 08, 2009, 08:35:53 PM »
Sve je pocelo dolaskom cesne u moju radionicu to sam vec pisao u rubrici predstavi se. Elem moj drug i saradnik Proka svi ga znaju sa mitinga u Beogradu to je onaj sto skuplja i cuva stanice i sve vas evidentira. Bio covek u nekoj depresiji i krene da crta FOKER DVII po orginalnim planovima u 3D koristeci Proing. Nacrtao covek u detalj sve i kreno po radnjama za stolare pokupovao neke letvice (razne lajsne) skino jedan sper sa nekog starog ormana garderobnog znate onaj sto stiti ledja i drzi celu konstrukciju da se ne raspadne jedva nekako nasao furnir topolov. Nije covek ni znao za balzu avio sper sta je to, to nema u Beogradske radnje ne raste to drvo kod nas. Ma ima da ga napravim od ovih materjala sto ima u ove nase radnje. Ako nebude tezi od 5,5kg ima bre da leti.
Evo prvo slike 3D modela:



Kad su svi detalji bili razradjeni krenulo se u izradu:












Znam sta ce neki od vas da kazu "sta ce tu toliko rebara pa to je model i jos sve od spera"

Ovo nije balza ovo je lipa













U pozadini se vidi doticna cesna od koje je sve pocelo mada ima to neke vezae i sa Gligorijem nisam vise siguran sta ili ko je kriv za sve.

Za sada toliko nastavak sledi

« Last Edit: June 09, 2009, 11:25:55 AM by SABURO »
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Online grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Prokin Foker D-VII
« Reply #1 on: June 09, 2009, 12:29:38 AM »
Izvanredan model. A ja mislio da sam jedini koji voli da eksperimentise sa materijalima?! Pozdravljam tu ideju napraviti model od nasih materijala. To i onako vec zanimljivoj samogradnji daje posebnu car. I ja sam imao slicnu ideju skoro, pa sam svoju Katanu izradio od onoga sto moze da se nadje kod nas u gradu.Jedino sam rebra radio od balze. Ipak mi je trebao sto laksi model.Ali ne znam zasto se niste opredilili za camovinu umesto lipe? Dosta je laksa. Inace,za model svaka cast.Predivan dvokrilac

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Prokin Foker D-VII
« Reply #2 on: June 09, 2009, 09:47:17 AM »
Ima i camovine ali na krilima
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Prokin Foker D-VII
« Reply #3 on: June 09, 2009, 10:12:48 AM »
Nastavak
Dugo se razmisljalo o tockovima pa se tu umesao neki Relja kao on ce da odlije od poliuretana radi on neke proteticarske proizvode pa samo ima u boji koze i fin je i mekan bas kako treba. Kad ono iz dvadesetog pokusaja ostadose kao slina posluzili su samo za slikanje.









Doslo vreme za presvlacenje za monokot se nije znalo ali iz skolskih dana se zanalo za neki japan-papir i span lak to smo dobavili i resili da sa tim presvucemo krila i rep.






Plankiranje trupa e posto smo mi metalci mora malo metala i ostatak sa topolovim furnirom.





Nastavak sledi.
« Last Edit: June 09, 2009, 11:40:28 AM by SABURO »
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline kole

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Prokin Foker D-VII
« Reply #4 on: June 09, 2009, 12:25:43 PM »
Presvlacenje JAPANOM, kakav fles jeb.te!

Bravo!!!   (res)
Aeroplan Jocika, vidi!

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Prokin Foker D-VII
« Reply #5 on: June 09, 2009, 12:44:22 PM »
Ma teli smo svilom ali ne nadjosmo finu tanku plus neznadosmo tehnologiju za svilu.
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Prokin Foker D-VII
« Reply #6 on: June 09, 2009, 09:38:38 PM »
Bravo Gile! Konacno nesto ozbiljno. Mislim na izbor modela i da si sam sve odradio. (thumb)
Da ne bi pokvario finis, predlazem Oratex. To je Oracover namenjen skejl modelima. Povrsina je raster, odnosno imitacija platna. Ima ga u dosta nijansi i samo je malo skuplji.
Limarija je odlicna. Samo napred.

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Prokin Foker D-VII
« Reply #7 on: June 09, 2009, 10:03:43 PM »
Moram da svima skrenem paznju da je tvorac i realizator proekta Proka ja sam samo pomagao jer se u mojoj radionici radio. Ne kazem da nemam nekih zasluga u njegovoj realizaciji ali cestitke i pohvale pripadaju Proki. On ne voli da pise po forumu pa sam uzeo na sebe da vam predstavim njegov rad nase neiskustvo i razne porodjajne muke oko stvaranja ovog modela.
Smatracu da su cestitke upucene njemu i u njgovo ime se zahvaljujem.
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline shimano

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: Prokin Foker D-VII
« Reply #8 on: June 09, 2009, 10:14:44 PM »
B R A V O    P R O K O!!!   Gile je ipak samo segrt. 

Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: Prokin Foker D-VII
« Reply #9 on: June 20, 2009, 11:39:01 PM »
PROKA KRALJ PROKA KRALJ!!!!!!!!!!!bravoooooooooo.Gile daj jos slika znam da imas

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Prokin Foker D-VII
« Reply #10 on: June 21, 2009, 03:05:35 AM »
Verujte mi slike otvaraju i prikazuju samo jednu dimenziju u ovoj prici, videti i raditi ovako nesto uzivo je san svakog modelara ili retarda ( po Maticu ). Zao mi je sto Proka ne zeli da ucestvuje na forumu zbog ljudi slicnih Sandi-ju ( citaj Matic ( ip adresa je cudo za nas retarde i govori vise nego sto mislis ) i slicnih njemu ), jer u suprotnom mnogo toga bismo naucili od njega, za razliku od malopre navedenog koji nije u stanju da zakrpi sopstveni model/e, a kamoli da napravi model od 0, kao Proka. 
Proko, ako pratis uopste ovaj topic, zeleo bih javno da te izdvojim kao jednog od retkih modelara, koji se latio ovakvo kompleksnog poduhvata! Takvih modelara na nasim prostorima, a vezani su za RC ima JAKO malo. Za one koji ne znaju, ceo projekat je nastao od fotografija skinutih sa interneta, preko marljivog crtanja u ProEngineer-u i kilometarskih proracuna do modela koji ... ( ovo ostavljam za kasnije )
Da ne kvarim dalju pricu, zamolio bih Gileta da nastavi sa ovim topicom jer je XXXXXXXXX3 puta zanimljiviji i korisniji za nas retarde koji se bave ovim hobijem iz ljubavi.

 
 

Nikola | rcfly.in.rs


Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Prokin Foker D-VII
« Reply #11 on: June 21, 2009, 10:16:15 AM »
Bravo Proko, i ostalima koji ucestvuju i sve cestitke na ovako lepom projektu...

Koliki raspon krila, koji motor planiras dastavis?
Postavi jos slika ako imas...

Drago mi je videti da se nasto ovako pravi kod nas... Samo napred...

Mirce

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Prokin Foker D-VII
« Reply #12 on: June 21, 2009, 10:45:59 AM »
Guglao sam po netu, ali drvo "cam" ili ti camovinu nikako nisam uspeo da nadjem! lol
To onda znaci da je camovina neka velika tajna , `jel, posto drvo od kojeg se dobija ne postoji! (:sok:)
Sveka cast narode za model, mada ste trebali da ga presvucete sa svilom, japan papir se probusi dok si rekao keks.
Jedan veliki  (res)
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Prokin Foker D-VII
« Reply #13 on: June 21, 2009, 11:42:28 AM »
Guglao sam po netu, ali drvo "cam" ili ti camovinu nikako nisam uspeo da nadjem!

Kako si ti neinformisan!?! Pa od tog drveta se prave odlična odela. Do duše, za specijalne namene (rip..)

 lol lol lol
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline bane

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 85
    • Premier Сasual Dating - Real Women
Re: Prokin Foker D-VII
« Reply #14 on: June 22, 2009, 08:50:58 AM »
 
 BRAVO Proko legendo jedva cekam nastavak!!! 
« Last Edit: June 22, 2009, 11:58:25 AM by SABURO »