RC MODELI AVIONA - SUS > MOTORI GENERALNO

MVVS 26 vlasnici objavite vasa RPM ocitavanja

(1/2) > >>

marko:
Cisto uporede radi.
Evo moji:
Ulje:CASTROL RACING SUPER SYNTH.
Izduv:Originalni MVVS Rezonator.

Elisa:BIELA CARBON 18X6=8100 rpm, sto daje 7.7kg potiska :)aplauz
Elisa:MEJZLIK CARBON 18X6=8350 rpm, sto daje 7.5 kg potiska

Ako budem stigao probacu ga sa MA Clasic 18X6, ali to je njesra elisa.

Cisto uporede radi:

O.S. max FS 1.60 (znaci ista kubikaza 26 ccm) i sa BISSON izduvom, sinteticko gorivo ali bez nitroa.
Elisa:BIELA CARBON 18X8=8500 rpm, sto daje 10kg potiska. (:sok:)

Razlika je vise nego ocigledna.
Sta vi kazete?

SABURO:
Pa u sustini to bi i trebalo da bude tako, glow motori su jaci od benziskih ( iste kubikaze ), ali razlika od 3kg potiska je o ho ho. Da se ja pitam nista tu ne bi menjao, ostavio bih glow motor i nastavio sa flajanjem bez problema. U svakom slucaju dao si lepo poredjenje, koje ce sigurno koristiti u buduce.

pozz

marko:
Jel ima jos neko MVVS 26? mmmm

GILE:
Imam jedan MVVS 26 benzinac koji je na EXTRI ali jos uvek ga razradjujem i nisam radio merenja. auspuh je po uzoru na Radovanov ili ti lonac nije rezonantni. Mnogo je laksi od ezonantnog pa sam se zbog toga odlucio za njega ali moram da dogradim jos jednu tacku oslonca jer se posle letenja od vibracija odviju srafovi na prirubnici izduva nije pomoglo ni lepljenje. Napisacu moje iskustvo kad se razradi i probam sa nekoliko elisa kakve ce rezultate dati.
Radovan iz Panceva ima MVVS 26 glo varijantu pa cu sa njim uporediti rezultate cisto da znamo ali vrujem da ce biti pristojna razlika u korist glo verzije.

marko:
Da , ja sam se dosta dugo dvoumio izmedju rezonatora ili Pitts style izduva.
Rezonator sa nastavkom je tezak 300 grama, a da 1000 rpm vise ili ti 1,5 kg potiska.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version