RC MODELI AVIONA - SUS > MOTORI GENERALNO

Ricinusovo ulje

(1/2) > >>

sasa:
Interesuje me u koju vrstu ulja spada ricinus i dali moze da se mesa sa benzinom i tako koristi za dvotaktne motore ka sto je recimo zenoah ili recimo Malaguti skuter kao sto je na slici.
Znaci dali se razgradjuje u benzinu i dali je to ulje dovoljno za podmazivanje dvotaktnih motora i koliki procenat bi trebao da se stavi.
ako neko zna odgovor bio bih mu zahvalan...

Pozrav od SASE i VEDRO vam bilo

sasa:
Nije valjda da niko nezna odgovor na ovo moje pitanje

Lazo:
Koliko je meni poznato, ricinusovo ulje je najbolje mazivo za dvotaktne motore. Žestoko opterećeni motori, kod recimo spidvej motocikala, koriste upravo ricinusovo ulje. Zašto se šire ne koristi? - pa preskupo je.
U kom procentu ga treba dodati u benzin za konkretan motor - stvarno nemam pojma. To bez konkretnog podatka od proizvođača, može da se ustanovi samo eksperimentima. A u to se ja nebih upuštao ovako na pamet.

Pozdrav
Lazo

sasa:
Hvala Lazo na delimicnom odgovoru ... :)aplauz  jos samo kad bi neko znao koliko posto ide ulja u benzin ili posto on mesa sam dali smem da mu sipam ricinus u rezervoarce za ulje...
Ajde bajkeri gdeste sada

sasa:
Gde i kako moze da se nabavi sinteticko ulje MOTUL MIKRO i koja mu je cena...treba mi za os fs 70 4t. i dali moze neko drugo  ulje samo da bude sinteticko.

POz. SASA

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version