Author Topic: Bečej - Zalivno polje  (Read 78494 times)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #105 on: August 13, 2011, 11:11:44 PM »
Juče čika Dule palio motor na Sukhoi-u, danas Ervin leteo, ljudi moji, šta se to dešava...  ;namig

Mogli bi sutra da se vas četvorica i osam modela "spakujete", pa dodjete predveče kod nas na letenje...

Pozdrav

Mirče

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #106 on: August 14, 2011, 10:46:59 PM »
Mirče, tek sad sam video poziv... Nema veze, biće još dana. Danas sam bio samo ja slobodan, tako da niste nište propustili...

Juče sam proverio teren, i video sam da će odgovarati za poletanje Zeroa. Danas prepodne pregledao sam na modelu sve još jednom, i kasno popodne izašli smo sa porodicom.
Sastavljanje modela tu već malo duže traje



Posle malog taksiranja po putu, napravljena je još po koja fotka, i model je mogao da vine na nebo



Model je poleteo jako lepo, pri poletanju je malo vukao na levu stranu, a prilikom leta sam dotrimovao 2-3 klika prema dole na horizontalcu. Oduševio sam se kako lepo leti model, sasvim je drugačiji osećaj nasprem ostalih modela. Retrakti su radili svoje, a posle dva školskog kruga odmah sam počeo da ga forsiram. Motor ima snage, nije bilo loš odabir trokrakog propelera.



Posle pet minuta leta, spustio sam točkove i krenuo na sletanje



Prvo sletanje ke bilo katastrofalno. Kao da još u životu nisam sleteo neki model. Drugo sletanje malo bolje, ali opet neuspešno. E, treće sletanje je bilo, ono muško



Samo da vam kažem, svaka čast ovom CMP modelu. Kako je roknulo u majku zamlju, šteta nije ni velika. Držač motora se iskrivio, i malo je propuklo kapotaž. Osovina motora, propeler kao ni elektronika, nije oštećen. Osećao sam se da ću u momentu da zaplačem, ali ovakvi trenuci daju još snage, još motivacije. Sve se to može popraviti, tako da idemo dalje. U svakom slučaju sletanje ovog modela zahteva ne malo vežbe.
Na kraju dana, za utehu sam leteo model Pinkfire



Za fotke sam zahvalan mojoj lepšoj polovini.



Snimak, i još slika biće sutra, u topic-u Zero-a...



« Last Edit: August 14, 2011, 10:54:42 PM by Gabor »

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #107 on: August 14, 2011, 11:35:40 PM »
UUUUFfffffff Gabore, video sam pre nekoliko nedelja da si imao bas veliku zelju da letis ovaj model, i iskreno zao mi je, ali sta ces, desava se,

  samo hrabro napred, sredices ti to ubrzo!   (res)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #108 on: August 15, 2011, 12:24:36 AM »
Ne mogu ovi šminkerski modeli naše divlje vojvođanske drumove i livade. :'( Zakači ga na plafon i vežbaj sa Pinkfajerom. Nema komplikovani stajni trap i nema šta da se lomi  :big smile
 ;namig

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #109 on: August 15, 2011, 09:47:55 AM »
@ djbojan, želju imam i dalje, tako da kako sam već i pisao, bacam se na popravak držača motora, i model ide opet na livadu.

@T.E. kod mene teško da ćeš videti da model visi na plafonu  ;namig Nisam ja tog tipa ko se uplaši posle jednog neuspešnog sletenja.

Offline vpanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #110 on: August 15, 2011, 09:50:28 AM »
Ma nishta strashno, bash me interesuje da vidim kako leti taj od metariosamdeset na struju.
Sredicesh ga chas

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #111 on: August 15, 2011, 10:36:15 AM »
Ma nishta strashno, bash me interesuje da vidim kako leti taj od metariosamdeset na struju.
Sredicesh ga chas

Ovaj je najmanji, od 1380mm. Da bi bilo 1800mm, letelo bi sa SUS motorem.

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #112 on: August 15, 2011, 10:41:33 AM »
bitno je da si zadovoljan kako model leti. ako je problem sletanje (tj teren) leteces ga na drugom mestu.

zelim ti da ga sto pre dovedes u letno stanje.

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #113 on: August 16, 2011, 02:46:41 PM »
Quote
August 13, 2011
Dok smo jedrili, iznad nas su leteli i prave jedrilice, nadam se da u Pićukinom fotoaparatu ima tih slika. Baš je bio lep prizor...

Slike o jedrilicama imate ovde: http://rcfly4um.org/index.php?topic=3198.msg47953#new

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #114 on: October 01, 2011, 09:35:01 PM »
2011.10.01.

Danas smo na Zalivnom polju održili prvi, ajd da kažemo "combat" susret. Cilj ovog susreta je bilo druženje, i da malo vežbamo "combat"-ovanje. Kako to obično bude, priči, razmeni iskustva, pitanjima, odgovorima nikad kraja... Leteli smo celo popodne, baterije su se punile sve vreme na akumulatorima od auta



Na livadi su bili @tibeteagle, @djbojan, Piću, Ervin ( zadužili smo ga sa fotoaparatima ), čika Đurika i čika Peter Penzeš ( naš nekadašnji učitelj u Aero klubu ) i ja.

Ja sam napravio par krugova sa Sky Hero-m,



a posle smo poređali, spremili naše combat modele. Tu su bili Pinkmesser, Pinkfire, Pinkstick i F-22 Raptor



U trećem letu, moj model se malo žešće oštetio, zaokret sam napravio prenisko



ali @tibeteagle mi je pozajmio svoj Pinkstick, da oni ne ostaju bez jednog protivnika a ja da ne ostanem bez zabave. Hvala lepo još jednom! Trebao sam ga saslušati i odmah napraviti dva, tri modela. Onako, za ne daj Bože... Oštećenje nije strašno, lako se rešava. u međuvremenu dok su se baterije punile, malo smo i jedrili, Bojan je leteo Easy Star-a, provozao i Monster truck, a ja leteo Cap580...
Ne znam kako misle ostali, ali za mene je bio ono, baš lepo druženje. Mislim da su svi krenuli kućama sa pozitivnim utiscima.

Na kraju dana, krunu na moj dan je stavio model JaK55, na kom sam promenio motor i ponašanje, snaga modela se potpuno promenio. Naravno, u pozitivnom smislu...



Biće još slika i snimka samo da pokupimo materijal iz svakog fotoaparata i kamere...

Za početak, evo jedan video. Izvinjavam se zbog malo lošijeg kvaliteta, ali snimljeno je sa fotoaparatom...




« Last Edit: October 01, 2011, 10:35:47 PM by Gabor »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #115 on: October 02, 2011, 02:44:43 AM »
Bravo momci  :)aplauz Imali smo lep dan za letenje. Vidi se da ste vredno vežbali brzo manevrisanje sa kombat modelima, jer smo odmah leteli veoma uspešno i dinamično zajedno. Evo slika iz mog aparata. Škljocao je Ervin.
Bilo je i dva uspešna reza, Gaboru i meni. Da je Bojan ostao i bio istrajniji ni njemu uspeh ne bi izostao.  :mhm Neka, bi će sledeći put, jer je i on dobar i hrabar kombat pilot.















Ubacio se  i jedan Airbus...





Bojan je otašao malo ranije sa livade, pa se uključio Pićuka sa Migom. Napravljena mu je odmah žuta traka uz strogi nadzor Gabora  :big smile Ovako smo troje pravili nekoliko ciklusa letenja zajedno. Interaseantno je zapaziti da je leteo po jedan WWI, WWII i WWIII model  :hehe





Trake se moraju razmrsiti i odkačiti od korova pre poletanja, pa smo podizali modele a vetar je podigao traku sa trave.















Sa Gaborom smo se najviše vijali pa je verovatnoća za rez se i tu desio. Gabor na slici skida komad krep papira sa elise, koji je pokupio sa mog modela. Ostavi će kao uspomenu na njegov prvi rez u vazduhu.  :)aplauz







Očekujemo video klip iz Bojanove video kamere, nadam se uskoro...

Hvala svima na druženju u vezduhu i nadam se da će sledeći put biti više nas u ovoj igri jurcanja.  (pijemo)


« Last Edit: October 02, 2011, 02:54:51 AM by tibeteagle »

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #116 on: October 02, 2011, 10:49:24 AM »
Uh, dobre su slike  ()-()
Nego kad ih pogledam, bolje razmislim, a znamo da Ervin nikako da napravi sebi model, možda bi bolje bilo da nam postane zvanični fotograf-snimatelj  ;namig

Mala ispravka T.E., Pićukin model je F-22 Raptor  :mhm A što se parčeta trake tiče, ma ima da ga ostavim za uspomenu. Ko zna kad ću opet imati priliku da uhvatim "majstora"  (<--)


Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #117 on: October 02, 2011, 11:42:33 AM »
Extra je bio mini skup!   :)aplauz :)aplauz :)aplauz


  Ja sam morao da vas napustim malo iz poslovnih razloga a i zdravstvenih, pre 2 godine sam imao udes motorom, iscasen kuk jos nije dobro oporavljen pa me posle nekoliko sati kretanja zaboli.


 Ali ok, vidim da se moram mnogo bolje pirpremiti za skup, ovo mi je prva varijanta da moram na livadi puniti baterije a nisam imao spremna 2 modela kako bih leteo naizmenicno dok se jedan puni, posto su ovde baterije fiksne u modelu.

 A video cu iseckati veceras i okaciti na youtube

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #118 on: October 02, 2011, 10:42:39 PM »
2011.10.02.

I ako je duvao baš jak vetar, i danas se letelo... Pravac vetra na Zalivnom je bio baš neprijatan, pa sam leteo Sky Hero i Jak55... Kad se vetar malo smirio, Robert je sastavio MiG i došlo je vreme da prvi put baci model iz ruke. Model sam ja poleteo, pa na bezbednoj visini sam mu predao, ali stalno sam bio tu da mu pomognem



Da je Robert bio vredan na simulatoru, to se i primetilo, pa kod druge baterije sam mu predao model, da ga on sam leti.



Zbog vetra, model sam ja sleteo



Još malo vežbe, i moći će sam da poleće i sleće model... Posle ušpešnog leta, osmeh na licu je opravdan...


Offline baboher

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #119 on: October 03, 2011, 11:22:04 AM »
Blagi vetar nas neće sprečiti u letenju ...  ;D
do nekih granica  mmmm
Učenik Vazduhoplovne Akademije u Beogradu. Zaljubjen u avione od kad znam za sebe