Author Topic: Bečej - Zalivno polje  (Read 78352 times)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #165 on: June 05, 2013, 04:53:49 PM »
@adam, @zbabic, hvala!
Ima još jedan malo duži snimak, samo još nisam uspeo da ga pogledam, nabacim muziku itd... Biće ovih dana...

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #166 on: June 10, 2013, 09:16:17 PM »
Danas predvece izasli na zalivno sa kolegom vezbati.On poneo Pink Stick,a ja naravno Junior plus s.Malo smo se iznenadili,vetar jace duvao nego sto bi trebalo.Ja sam vec leteo sa juniorom na jacem vetru,ali ovo sta mi se danas desilo,nisam ni pomislio da moze da se desi.Dok sam stelovao kamericu radi snimka iz vazduha,dotle sam bodrio kolegu da poleti jedan krug,al nije smeo zbog vetra.(pametniji nego ja)Sve namestio pa krenuo u vis.Kad sam vec bio negde otp.300-350 m ( bar tako mislim) dole na zemlji odjednom poceo jako da duva vetar.I to tolko jako da sam se zabrinuo sta je onda gore,ako ovde dole tako duva.Za 2-3 sekunde junior poceo leteti unazad,nije mogao savladati jak vetar.(Posle kad sam kuci pogledao snimak,uvideo da pri penjanju u vis,vec se prasina dizala sa letnjih puteva,ali nisam primetio.To se i vidi na snimku cim se junior gore ispravi)U momentu nisam ni znao sta da radim,dal da polako pokusam spustiti,ili nekako brze.Junior se skoro izmako kontroli,samo ga duvao vetar unazad,pa sam resio sto pre spustiti na zemlju.(Izgleda da je ova varijanta spusta bila bolja,jer da sam ostavio avion polako spustati,pobegla bi mi)Za to vreme dole na tlu sve jaci vetar.No da ne duzim pricu, kako-tako,al sam spustio avion u psenicu.Na srecu nista se nije lomio nit se izgubio.
Pa da a ko me terao da letim u vetru??? I dosad sam leteo par puta u jacem vetru,al ovo danasnje ce ostati u pamcenju,celog zivota.
Za kraj dva mala snimka sa mobilnim,koliko je duvao vetar,kad smo se uputili kuci.( ih kad bi imao merac brzine,pa da znam tacno koliko jako duvao.Po mojoj proceni otp 80 km/h,al mozda i gresim )





Nije sramota učiti !!!

Offline raddde

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #167 on: June 10, 2013, 09:44:12 PM »
imao si srece...hladan front....postuj prirodu i idi joj niz dlaku...mali smo mi, a velike su to sile ...juniore :)
tko lijeti,
vredi

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #168 on: June 10, 2013, 10:23:08 PM »
Stvarno si imao sreće. Onda sam baš išao kući sa posla i u gradu je duvao ne normalno, mogu misliti kako ju duvao na Zalivnom. I to iznenada je počeo baš jako da duva. Ma dobro ste prošli  :mhm

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #169 on: June 10, 2013, 10:35:04 PM »
Odlično si spustio jedrilicu s obzirom na okolnosti.  :)aplauz
Kako vidim sa Pink Stick se može i puniti akumulator u ovako jakom vetru. BL motor može da bude i generator struje. Sa malo datne elektronike može da bude i punjač akumulatora. Dakle teoretski može da se ukroti jak vetar ali bolje ne.  (nene)

Quote
...postuj prirodu i idi joj niz dlaku...mali smo mi, a velike su to sile ...
Da, baš tako. I još se čovek usuđuje da kaže da vlada prirodom.  :sljus Ne možemo da se zaštitimo ni od malo vetra, a kamoli od poplava, zemljotresa i velikih požara... 

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #170 on: June 11, 2013, 04:37:45 PM »
 mmmm pa bilo malo cupavo  :big smile
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #171 on: June 15, 2013, 09:55:52 PM »
Lepo vreme,popodne.A sto bi sedeli kuci!!! Pravac na letenje.Okupilo nas par ljubitelja letenja na Zalivnom.Kad sam stigo vec su neki leteli.,,Posti,, leteo sa svojom jedrilicom



LittleBoss leteo sa F 22



Kuki leteo sa Pink Stick



Pifu leteo sa Thunder tiger christen eagle



Pifu hteo leteti i sa svojim F22 al zbog kvara jednog servoa,odustao.
Ja poneo sve sto mi trenutno leti.Mig 29,Junior plus s,i Kyosho Spree Sports M24 EP.
Prvo sam leteo par krugova sa mig 29,pa kad sam ispraznio 5-6 baterija  ;namig  a i vreme dozvolio(nije duvao vetar) odlucio sam se za Maiden flight  Kyosho Spree Sports M24 EP.Da ne ponavljam kako to teklo,mozete procitati ovde

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,11124.msg78458.html#msg78458

Nakon par uzleta i sleta odlucio sam da Juniora necu ni leteti danas.Bilo adrenalina dosta sa Spree,a i sa migom sam se navozikao redovno.



Spakovali stvari i posli kucama.
Nije sramota učiti !!!

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #172 on: June 15, 2013, 10:33:46 PM »
Rajker, čestitam za uspešan "maiden flight"  ()-()

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #173 on: June 16, 2013, 10:14:19 AM »
Rajker, čestitam za uspešan "maiden flight"  ()-()
(res)
Nije sramota učiti !!!

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #174 on: July 13, 2013, 09:55:02 PM »
2013.06.13.
Letelo se na Zalivnom... Duvao je malo jači vetar, ali to nam nije smetao... U gostima su nam bili čika Rale i njegova lepša polovina, Neda





Od Bečejaca bili su Ištvan, Kristian sa drugarom, čika Đurika, Ervin i naravno, ja





Kasnije nam se pridružio Tamaš i Laslo.
Posle letenja čika Rale i Neda su došli do mene, da nastavimo priču i da pogledaju kako napreduje model Ju-87 Stuka...

Ako neko ima još po koju fotku, neka postavi...

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #175 on: July 13, 2013, 11:29:31 PM »
Al si brz Flyer !!!Pa kad pre postavi te slike.Ja jos montiram video,a slike i nemam,samo one koje sam iseko iz videa.Bio sam sprecen doci na pocetak letackog dana,radio na poslu,al sam stigo ipak pred kraj dana.Bilo mi cast da se odma pri dolasku na teren upoznam sa G.Rale-tom.Posto sam  jos novajlija u ovom sportu,(od marta ove godine)uglavno znam samo RC clanove iz Beceja,a od Gabora sam cuo Da G.Rale  bas pravi maher ovog sporta.Pozdravio sam se sa RC clanovima i ubrzo sastavio Jedrilicu Junior,pa krenuo u vis.U tom momentu svi smo bili s necim u vazduhu.Flyer i ja snimali smo kamericama ,al smo tolko pazili svi ,da skoro nikoga nisam upecao kamerom.Ponegde se pojavi u videu Flyer sa jedrilicom i pri kraju Pifu sa kalmatom.Kad sam sleteo sa jedrilicom ostali su vec pakovali stvari,a ja jos ispraznio dve baterije na mig 29.Vetar stvarno jako duvao,al pri kraju dana svi smo poneli avione kuci bez ijednog loma.  :)aplauz :)aplauz :)aplauz








Link za video  :::   http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,11481.msg79314.html#msg79314

 :big smile
Nije sramota učiti !!!

Offline Rale

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
    • Aeromodelarstvo iz ugla Milosa Raletica
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #176 on: July 14, 2013, 08:09:35 PM »
Veoma lep modelarski dan.
U Beceju se iz dana u dan povecava broj modelara.
Hvala Gaboru na gostoprimstvu, na letilistu i kod kuce.
Takodje hvala Rajkeru na lepim recima.
Ova slika docarava "radnu atmosferu". U jedan mah nas je letelo sestorica.

Pozdrav, Rale



Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #177 on: September 10, 2013, 12:06:42 AM »
Druga nedelja septembra, vreme k'o izmišljen za "maiden flight" elektro jedrilice firme JP models. Sa ćerkicom smo izašli do livade da poletimo i utrimujemo model







Po zahtevu vlasnika, u model nije ugrađen motor i elisa za velike brzine. Pošto ova jedrilica nema pokretni deo vertikalca, prvih par krugova mi je delovao malo neobično, ali brzo sam se navikao na njega





Kasnije nam se pridružio i kolega Tamaš, pa su sa ćerkicom vežbali na modelu Pink Stick





« Last Edit: September 10, 2013, 12:38:30 AM by Gabor »

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #178 on: December 29, 2013, 05:17:37 PM »
2013.12.29.

Aaaaauuuuu... Baš dosta vremena je prošlo od kad nisam pisao o letenjima, druženjima...
Prošle nedelje kad smo u radionici pravili Božićno druženje...



... nismo ni slutili da ćemo imati još prilike da i na livadi zatvorimo sezonu 2013
Iskreno, ove sezone sam dosta malo puta bio na Zalivnom, ali današnji dan nisam propustio. Skoro pa vetra nije ni bilo, a temperatura neverovathin 15 stepeni Celziusovih... Od članova, "Rajker", "Kuki", "RedbeardedK" i ja sa porodicom...



Kad smo stigli zmajari su već bili tamo, šlepali i leteli su bezmotornog zmaja







"Kuki" je peglao Stick, "Rajker" je leteo Radian pro, a kasnije modifikovanog F-22, a ja JaK55, pa sa Stick sam napravio "maiden flight" posle popravke, i cepao sam Swift 2


Na žalost, kao i uvek, sunce je vrlo brzo nestajao, pa smo svi morali kući...



Kolega "RedbeardedK" i "Rajker" su napravili snimak, izvol'te:







« Last Edit: December 29, 2013, 10:09:18 PM by Gabor »

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Bečej - Zalivno polje
« Reply #179 on: December 29, 2013, 06:11:39 PM »
 (res) izvestaj! Bice nesto i od mene samo da skrojim video  :big smile
Nije sramota učiti !!!