Author Topic: Fly4Fun IV. Palic 2009  (Read 43827 times)

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #60 on: September 29, 2009, 02:00:46 PM »
I sta reci a ne zaplakati  :'(!!!

I ovoga puta sam zbog $%@^#$^@  (___) posla bio sprecen da dodjem i uzivam, imam utisak da cu zaboraviti da letim  :sljus jer dugo nisam imao priliku za to ali tesim se da ce bar sve sto sam do sada naucio da se dooobro slegne pa cu leteti jos bolje  (yay) :hehe kad se konacno dokopam vremenai stanice.
Sve u svemu zao mi je sto nisam video mnoge ljude i njihovo letenje ali cu Vam verovati na reci pohvale za neke u smislu napredovanja u letenju i neka se tako i nastavi nema razloga da budemo losiji od drugih!
Nedostatak vrhunske opreme i modela nadoknadicemo ucenjem na tezi nacin ali zato kada se jednom (za par svetlosnih godina) dokopamo i mi te tehnologije sve ce da im bude jasno!!!

Pozdrav svima i nadam se da se vidimo nekom drugom prilikom pa da ukrstimo palice i da se dobro druzimo i provedemo!!!

Ivan
« Last Edit: September 29, 2009, 02:02:32 PM by GLIDER »
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline Aleksandar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
    • rodni kraj
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #61 on: September 29, 2009, 02:35:35 PM »


















Offline coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #62 on: October 08, 2009, 12:25:17 AM »
Podstaknut pitanjem mog pobratima Mirceta, upustio sam se u veliku istragu oko pomenute, simpaticne persone, koja na jednoj od slika cuci pored Baneta.
 Mnogima koje sam pitao, doticni se ucinio poznat, kao kroz maglu, ali niko mi nista poblize nije znao reci.
 Kod raznih ljudi, sa kojima sam nekada bio u kontaktu, za koje sam mislio da mi mogu pomoci, raspitivao sam se, ali bez uspeha.
 Pregledao sam razne dosije FBI-ja, CIA, MI6, SDB-a...ali izgleda da je doticni kao duh, svuda se pojavljivao, ali ga niko nije video.
 Jedno vreme mi se cinilo da je on sin Arsena Lupena, ali smo detaljom analizom shvatili da pretpostavka nije tacna.
 Pokusao sam da zamolim moje drugare da modernom tehnologijom skeniraju upecatljive crte lica, ali se kompijuter pregrejao pokusavajuci da analizira doticnog.
 Skeniranje zenice....opet nista.
 Vec na izmaku snaga, vidno slomljen nakon visednevne potrage, polako me savladavao san...a onda me nazvao nas drug ENGLEZ (dvokrilac na drvetu).
Uz kafu, onako vise iz ocaja, pokazem mu fotke, a on kao iz topa..."Ja znam taj covek, to je  WOLFY EYE"
 I tako, trud se isplatio,

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #63 on: October 08, 2009, 05:00:51 PM »
Nisi jedini koji se raspitivao za identitet persone sa slike...

Po mojim saznanjima pojavljuje se pod vise imena, verovatno da zavara trag, tako da ga neki znaju kao Cheky, drugi kao Opticar, neki ga zovu Oko, a, cuo sam da je na njegovom novom warbird modelu vidjeno ime "Flying eye"...
Za ime "Wolfy eye" nisam cuo ali, ne bi bilo lose da nam objasni sta znaci... Ovako mozemo samo da nagadjamo... Gledao sam u recniku: Wolf - Vuk, Kurjak...

Cuo sam i pricu da kad ga je zvao drugar na letenje, doticni je rekao da ne moze jer citiram: "...a, moram popodne i da cepam sljive..."
Posle par dana taj isti drugar pita suprugu od doticnog gospodina, sto nije isao na letenje pre neki dan, sto da cepa sljive po tako lepom danu... a, ona na to veli: "Nije istina da je cepao sljive, meni je rekao da ide na letenje..."...
Sve u svemu ko zna gde je taj bio...  Znaci, namazan je svim mastima a, tako "nevino" izgleda na slici...

Ako je to onaj na kojeg mislim da jeste molio bih ga neka nam se sam javi.... da vise ne lutamo u ne znanju...

Until next fly, bue, bue, Flying eye...


Offline coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #64 on: October 08, 2009, 08:51:19 PM »
 Ajoj, brate mili, izgleda da smo zagrizli vise nego sto mozemo da sazvacemo.
 Kao prvo, danas sam na google translatoru pokusao da otkrijem znacenje nadimka "Wolfy eye".
 Nista pametno nisam otkrio, jer ispada da je najlogicniji prevod "Kurje oko" i sada mi tek nista nije jasno...mora da je to neka sifra.
 Klupko se razmotalo kada sam popricao sa Banetom "brainstorm"-om, koji je vidno zabrinut za nase i svoje zdravlje i zivot uopste, rekao da on  nije video nikoga pored sebe, te da je slika sigurno vesta fotomontaza.

Ipak kasnije, otvorio mi je dusu i rekao da se okanemo istrage, jer je doticni iz VETERNIKA.
 Navodno je u mladjim danima bio sef kriminalne grupe koja je harala ovim ozloglasenim delom grada. Izmedju ostalog kriv je za vise desetina dela, od kojih je najteze sto je nekoliko puta pozvao lift u zgradi, a zatim pobegao, cime je rabio drzavnu imovinu.
 Takodje je cesto vidjen kako penzionerioma rusi figure saha u parku, a zatim nestaje bez traga.
 Pokusacu da ponovo kontaktiram ENGLEZ-a i mislim da bi sve van toga moglo biti cisto samoubistvo.

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #65 on: October 08, 2009, 09:48:48 PM »
Moramo se čuvati, iako mi je sada malko lakše, pošto u kući (još) nemam lift a, i ne igram šah...

A, što se tiče onog šifrovanog imena (wolfy eye), jel' se tu misli na oko od kurjaka ili na ono na palcu od noge...
Vidiš, moraš mi razjasniti, da se ne izletim pa, da mu kažem nešto što nisam smeo reći...

Mislim, malo sam zbunjen... Ne bih, slučajno, da ga naljutim...

Ali, podatak da je iz Veternika...
Au, sad sam se baš zabrinuo...
Sad kad vratim film unazad pa, Bog te, on se nekad tako i predstavlja: "Cheky, samostalni zanatlija, Veternik..."...
Verovatno da da svima do znanja da sa njim nema zezanja...
Kuku nama, on iz Veternika... a, mi tako...

Nego, molim te, nemoj više spominjati imena da ne uvučemo još neke nedužne u problem...
Bane ima lift u zgradi a, Englez sad umesto šaha, mora da počne da igra čoveče ne ljuti se... Iako i tu ima figura za rušenje...

Ipak, nije sve tako crno... Iz sopstvenog iskustva znam da ima dara za stihove...
Na poznatom novosadskom RC forumu, 03. marta ove godine osvanuli su sledeći stihovi...
Iako je potpis autora drugaciji od onih koje smo ranije naveli da koristi, sasvim sam siguran da se radi o istoj osobi...

Procenite sami...

Ep o knezu Mirčetu

Šta to sija na Čeneju polju
Dal su novi u Mirčeta zubi
Il mu oči čudnim žarom sjaje

Nit su novi u Mirčeta zubi
Nit mu oči čudnim žarom sjaje
Već to Mirče ljutu pticu pušta

Leti ptica sve oblake para
Glasno klikće na ruku mu sleće
Smerno sluša svoga gospodara

Kad to vide ostali junaci
Svaki svoju ljutu pticu pušta
Lete ptice zaklonile sunce
Nesta sunca nesta bela dana

Misli raja neka kletva stara
Pa je djavo došao po svoje
Nit je kuluk niti kletva stara
Nit je djavo došeo po svoje
TO JE FLOTA NS MODELARA

Gledaju ih sa zidina Turci
Sa zidina od Beloga grada
Sve gledaju prolazi ih jeza
Neće nikad imat takvog Kneza

Sve junake sakupio Mirče
Mrko gleda a mudro im zbori
Ajte kući vi junaci silni
Pa pričajte priče sa megdana
Za letenje još će biti dana

Stoji Mirče i gleda uz vetar
Gleda tako čitav kilometar
Oj Čeneju ti ledino ravna
Osta priča od vremena slavna.

( svaka slicnost sa likovima iz svarnog zivota je slucajna )
( za sve sporove je nadlezan modelarski sud u Novom Sadu )


Coko, Brate moj, ako i tebi speva nesto ovako....









Offline cheky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #66 on: October 08, 2009, 09:58:15 PM »
    Potstaknut ovim interesovanjem za moj identitet resih da izadjem u javnost i otvorim Vam dusu.
Rodjen jedne ladne zime na Tri Jerarha leta gospodnjeg 69. lep , visok ,vitak ,pametan i plav (vidi sliku).
Ceo moj zivot do te 38. godine mogao bi se opisati sa dve reci "nesretno detinjstvo".
    I tog fatalnog dana setajuci novosadskim kejom ugledah g-dina Batu , doajena novosadskog modelarstava kako leti svog GILES-a .Taj mi se prizor urezao u pamcenje za ceo zivot!
    Zene vriste , gledaju da spasu makar decu , muskarci ih smiruju , bakice padaju u nesvest , stize hitna pomoc a neko je pozvao i policiju...
     I tada se zakleh u sebi "I tata ce ovako sine " !!!
Nakon sest meseci traganja iskopam konacno tu tajnu organizaciju R.A.F. (Real Aero Fanatic) ustrojenu po sistemu masonske loze.
   Uclanim se i nakon inauguracije nas drug Mirce zvani KAP mi  proda (citaj uvali) neki avion i malo elektrike , toliko povoljno da je odmah sa suprugom otisao  u neku Ameriku na odmor i nije se vracao mesecima.
    Da malo pojasnim , ovo KAP svakog modelara asocira na jednu vrstu akrobatskog aviona ali to je u stvari
medicinski termin iz oblasti kardio-vaskularne hirurgije .Pa zasto ?
    Pa zato sto mircetovu Mladu inace vlasnicu renomirane poslasticarske radionice "GLATKO A SLATKO" umalo da strefi KAP kada je saznala za njegov super tajni projekat.Inicijator cele situacije je vec gore spomenuti g-din Bata
(od skora zvani DRUKARA) Koji je u jednom neobavezno bezveznom razgovoru kao slucajno otkrio tajne detalje ovog
megalomanskog projekta.
    Tu je ivanredni profesor na R.A.F. akademiji prof. Coka!
Sta reci . Kao fin decko , upakovan u ambalazu finog klinca iz centra Beograda , uctiv i pedantan i uvek spreman da
 pomogne , medjutim u zadnjih per meseci sa teskim emotivnim problemom. Elem vec neko duze vreme Coka prica o
nekim EREAKTIVNIM i mlaznim motorima a malo malo vadi neki sitan kesh iz malog starter boxa i stalnoga prebrojava.
 Uvidevsi da je stvar ozbiljna , resismo da pomognemo. Odvedosmo Coku kod baka Melanije u Cortanovce koja je svojim mocima vratila mnoge izgubljene duse na pravi put. Kada ga je ugledala odma je odbila da ga radi ali uz malo moljakanja i dosta para pristade.I sve polako postade jasno !!!
   Javilo se baba Melaniji da je Nas Coka u predhodnom zivotu bio jedan od brace Rajt Ako ne i oba , usadasnjem je
opet Coka , a u sledecoj reinkarnaciji je cuveni kapetan Pikar zapovednik krstarice ENTERPRAJZ.I tako pred kraj
seanse baba Melanija vrisnu i pade u nesvest a mi odosmo kuci uvereni da za nju mozda i ima spasa ali za Coku
NEMA. Nastavak verovatno sledi.

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #67 on: October 08, 2009, 10:29:12 PM »
Pokušao sam to zarad lične bezbednosti da izbegnem ali moram javno i svima da priznam da je osoba pored mene na slici zaista, glavom i bradom, siva eminencija Veterničkog avio modelarstva, Cheky Wolf Eye of Venetrnick.  (:sok:)

Prišao mi je u jednom momentu na Paliću i presekao čelično sivim pogledom kroz tamne cvidže i rekao hladno "Ša ti je bre ovo malo žuto? Model? Pa Mi to nosimo kao privezak!". Ja se pokunjeno pravdam, te ja sam novi, te ja sam početnik, te kriza je, ali ništa ne pomaže Cheky strogo gleda i ne mrda.
"Mali, moraš da nabaviš neki pristojan model, ovo", gadljivo pokaže na mojeg ata, "nije model!".
Zatim podiže glavi i pogled izgubi u daljini, pa polako procedi "Eto vidiš ja na primer, i ako mi je Mlada pripretila, i ako je kriza, i ako mi auto štuca, i ako me jure Maradičani da me zatuku sa jabukama, prelomio sam da uzmem jedan praaaavi model. Vidiš mali, tako treba samo hrabro, protiv svih. To je Modelarstvo a ne ove tvoje čačkalice sa motorm."

Zatim ljudina zaćuti, spusti pogled i polako odšeta da proveze Mladu i ćerku po Subotici.

To je bio moj jedini susret sa Velikim Eye-om. (res)
« Last Edit: October 08, 2009, 10:59:27 PM by brainstorm »

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #68 on: October 08, 2009, 10:44:16 PM »
 :hehe
I ja sam bio blizu tog događaja, bio sam "parkiran" pored Baneta... Meni doneo trup za jedrilicu... Ja poneo krilo, da vidimo da li će odgovarati. Nisam imao izbora, uzeo trup... Kako Bane kaže, taj pogled kroz naočare...  ()-()

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #69 on: October 08, 2009, 11:20:21 PM »
Brainstorm, dobro si ti tebra i prošao...  Kad je Oko otišao od tebe i krenuo u Suboticu sa familijom, stao je kraj mene i samo me pogledao.... Znajući s'kim imam posla i da je iz Vjeternika, odmah sam pobegao na drvo a, sreća moja što je na istom bio onaj model pa, sam, kao, ispao džek i pomogao drugaru u skidanju...
Na moju žalost ovo je prava istina....
A, znaš šta mi je Oko na to rekao: "Sidži da ti dam 200 kinti, to je pola od ulaznice u Zoo vrt, sad ne moram da vodim čerkicu tamo... Videla je majmuna uživo..."...

Ipak sam ostao gore dok se nije slegla prašina od njegovih kola na putu pored Palićkog jezera... Šatro tražio sam di' je Englezov trap sa dvokrilca...


Cheky, kako je baba Melanija?  Šta si ti uradio? Jel' si skinuo onaj crveni konac koji ti je vezala oko ruke? Da li si skoro išao kod nje?

Čisto da ti dam savet, ko u R.A.F. udje tu ni Melanija ne pomaže... Video si kako je prošla sa Cokom...

A, ono za tajni megalomanski projekat... Pa, sad, naravno, da više nije tajni kad si objavio na forumu...
Ti si i Bati rekao...
Ubio sam kolena od klečanja na kukuruzima zbog vas dvojice... Još vidam rane...

A, moglo je tako glatko sve da prodje kod Maje...

No, neka neka, jesi li rekao mladoj koliko si platio taj novi veeeeliki model???
Molim, ne čujem.... A, nisi još... A, jesi... Koliko si rekao - 200 evrića??? Da, da prvu od 3 rate....

Jao, tebi kad sazna... Uz dojavu poslaću joj i onaj kukuruz pa, i ti malo da probaš...

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #70 on: October 09, 2009, 12:43:05 PM »
Ja sam cuo da postoji i neka posebna vrsta inaUguracije za ulazak u svet Warbird-a pa ko velim
kada ce doticnom biti ista? Mislim inaUguracija. Jes daleko al dolazim.

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
F4F2009 pano360
« Reply #71 on: December 24, 2009, 05:22:50 PM »
Konačno na netu slike sa sustreta i u panorama veriji.  (yay)

http://www.pano360.rs/gallery/fly4fun2009/index.html

Preporučujem da svako skine .swf slike sa Save Page As...za svoju arhivu. Neće večno stajati na netu.
Gledaju se sa Flash plejerom.

Uživajte!  :jaki:   ;namig

Poz.


Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #72 on: December 24, 2009, 05:58:39 PM »
Sjajne su panorame!  (res)

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #73 on: December 24, 2009, 06:22:25 PM »
Iskreno vredelo je cekati za vreme slikanja  (res)
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Fly4Fun IV. Palic 2009
« Reply #74 on: December 24, 2009, 11:16:38 PM »
fenomenalno!