Author Topic: Srdjan Pozarevac  (Read 14118 times)

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Srdjan Pozarevac
« on: September 18, 2009, 09:03:36 PM »
Evo da se i ja predstavim. Zovem se Srdjan iz Pozarevca 1977mo godiste. Jos kao klinac voleo sam modelarstvo, ali kao i vecina od nas nisam imao uslova da se bavim takvim hobijem. Ponovnu zelju za modelarstvom probudila je u meni moja trogodisnja cerka koja je na poklon za rodjendan dobila ovog kineza DRAGONFLY.

Pa smo tako moja cerka i ja odlucili da napravimo model... ja sam se opredelio za F/A 22 Raptor.
Evo kako sve ovo izgleda.

Uzivajte



Ovo je moja igracka KDS 450S jos uvek na zemlji nisam se usurio da poletim sa njime


Stanica KDS k-6X na 2.4ghz sa kojom vec nedelju dana peglam DIMULATOR


F/A 22 ja sam odradio secenje i lepljenje a moja cerka je birala boje i evo sta je ispalo










A ovo je konez koji je kriv za sve


Jos jedna slika moje cerke i Raptora



Raptor ceka na ugradnju zasad samo model



Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Srdjan Pozarevac
« Reply #1 on: September 18, 2009, 10:24:11 PM »
Srdjane, Raptor izgleda super! Sve pohvale... Ne mogu da provalim iz slika ali mi se cini da ce pogon biti dva EDF-a, mada mesto za njih na slici izgleda dosta plitko. Jesi li radio po necijim planovima?

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: Srdjan Pozarevac
« Reply #2 on: September 18, 2009, 10:38:03 PM »
Raptor je radjen po planu koji sam nasao na netu. ispao je lepse nego sto sam mislio, mada kako je moj prvi model ima dosta nedostataka, tek sam naucio da radim sa stirodurom i parket lakom na vodenoj bazi. koristio sam stirodur 6mm debljine. U lokalnoj radnj kupio tablu stirodura od 30mm, napravio sekac od cekas zice i napajao ga 12v iz akumulatora. zavrsio je posao za secenje stirodura. Koristio sam neki makedonski lak za parket na vodenoj bazi a mesao sam sa DIPI tonerima za krecenje u odnosi 5:1. od lepkova sam koristio EPOXY 5minuta i naravno  MOMENT WOOD express koji susi tek posle 12h ali kad zalepi zalepio je.

Raptor jos nisam prosekao za motor i elisu. videcu sta budem nabavio to cu da ugradim.

Toliko za sada, postovacu jos slika kad zavrsim model do kraja, mislim kad ugradim motor i servo-e.

Nadam se da ce leteti.......

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: Srdjan Pozarevac
« Reply #3 on: November 01, 2009, 02:28:54 PM »
Raptor F/A 22 je danas zvanicno po prvi put poleteo. Joj....... ovo je moj prvi let modelom...... uspesno sam proveo u vazduhu otprilike oko 20min. Model je fenomenalan, prelepo leti lako se upravlja ali lako i gubi kontrola. Nemam video snimaka a ni slika jer nije imao ko da mi pravi drustvo. Posle par padova.....zabadanja "NOSA O LIVADU", proletanje kroz granje, sletanje pod pravim uglom, kidanje jednog krila od Raptora nije ostalo mnogo nazalost. Mogu vam reci da je stirodur izuzetan materijal za padove. Kompletna elektronika je prezivela bez ikakvih ostecenja.

Posto sam danas prvi put leteo model izuzetno sam zadovoljan, bez obzira na havariju modela. :)aplauz

Sacu u sledecih nedelju dana da napravim drugi model ili cu zakrpiti ovaj stari videcu.

Toliko za sada
Pozdrav

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: Srdjan Pozarevac
« Reply #4 on: November 03, 2009, 09:34:17 PM »
Raptor zakrpljen od prvog leta. sva ostecenja sanirana. Eto ga na nebu cim vreme dozvoli (<--)

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: Srdjan Pozarevac
« Reply #5 on: November 07, 2009, 09:09:07 AM »
Raptor danas poleteo. U vazduhu sam bio nekih oko 50minuta, ADRENALIN u maksimum...... imao sam 5-6 sletanja bez ikakvih problema. Sa baterijom LiPo 2200mah i motorom XTRM 22085/17 Raptor sa svoih 500grama tezine u normalnom letu moze da izdrzi oko 25-30 minuta u vazduhu. EXTRA sam zadovoljan svojim letenjem a jos vise sto nista nisam slomio na modelu.
Nazalost ponovo nemam nijednu sliku ni videozapis ponovo sam leteo solo....

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Srdjan Pozarevac
« Reply #6 on: November 07, 2009, 10:00:31 AM »
 ;namig

Raptor je "Prva liga" svaka cast.  (:sok:)

Izgleda dosta velik. :mhm

Mozeli da se dobije adresa gde si skinuo plan.  mmmm

Pozdrav
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: Srdjan Pozarevac
« Reply #7 on: November 07, 2009, 04:02:22 PM »
Ako mi verujes nemogu da se setim sa koje adrese sam skinuo plan. Posalji mi svoju mail adresu i poslacu ti plan mailom, imam plan u racunaru. Pozdrav

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: Srdjan Pozarevac
« Reply #8 on: December 05, 2009, 12:28:53 PM »
Nova ptica na Pozarevackom nebu.

Jos uvek u zavrsnoj fazi, malo sminkanja pa pravac livada. U pitanju je MIG29 parkflyer od stirodura po planu koji mi je poslao Gabor.
Evo i par slicica.

















Toliko za sada. kad zavrsim slede jos malo slicica pa se nadam i snimak prvog leta.

Pozdrav

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Srdjan Pozarevac
« Reply #9 on: December 05, 2009, 10:49:18 PM »
 :)aplauz   (res)
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: Srdjan Pozarevac
« Reply #10 on: December 06, 2009, 02:47:00 PM »
Mig 29 uspesno poleteo danas, malo problema sa centrom gravitacije ali cu to ispraviti ovuh dana.
Ovaj put nisam leteo sam, drustvo mi je pravio moj kum Ivan sa DV kamerom. Snimap prvog leta za koji dan mozda vec sutra ili prekosutra. Vreme danas nije bas bilo najpovoljnije za letenje blagi vetar dosta je usporavao model pa su letovi bili nesto kraci nego sto sam planirao.
Toliko za sada postavljam video cim pre....

Pozdrav

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: Srdjan Pozarevac
« Reply #11 on: December 06, 2009, 05:05:38 PM »
Evo jos par slicica pre poletanja modela.










Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Srdjan Pozarevac
« Reply #12 on: December 06, 2009, 06:35:52 PM »
Bravo Srđane, svaka čast  :)aplauz ! Baš mi je drago. U sledećem nekom skupu najzad da bude više MIG-ova, pa da i napravimo koji let zajedno...  (pijemo)  (<--)

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: Srdjan Pozarevac
« Reply #13 on: December 07, 2009, 07:01:32 AM »
potrudicu se da ostane u jednom komadu do sledeceg skupa, odnosno sledece godine nadam se......

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: Srdjan Pozarevac
« Reply #14 on: December 08, 2009, 11:34:20 AM »
evo napokon i video snimla PRVOG leta sa mig29-kom.

uzivajte

http://www.youtube.com/v/D_W-tRl5MSw&hl=en_US&fs=1&