Author Topic: POZDRAV SVIMA  (Read 3611 times)

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
POZDRAV SVIMA
« on: September 20, 2009, 10:39:31 AM »
Pozdrav svima RC-ovcima,a posebno za pilote helija.Ja sam Cane,rodom iz okoline Paracina,ali zivim i radim u Austriji.Od skoro sam u ovim vodama i bas sam trazio jedan ovakav sajt na srpskom jeziku.Svaka cast moderatorima na ideji jer sam mislio da kod nas u Srbiji nema mnogo ljudi koji se ovim bave,prvenstveno zbog cena i teskoca u nabavci rez.delova.Ja sam poceo kao i svi drugi,koaxialni LAMMA V3 a kad mi je to dosadilo odlucio sam da pokusam nesto drugo.U razgovoru sa prodavcem u lokalnoj radnji za RC modele odlucio sam da kupim BLADE 400,po preporuci svih idealan za pocetnike.Ja sam naravno jos u toj grupi,prvi hovering pre par dana,uz nekih 100 evra za popravke,jer sam pomislio da ja to "znam".Trazim sve moguce savete i dobre ideje kako da popravim moj status.Naravno SIMULATOR i samo SIMULATOR na pocetku.Ako neko ima neki dobar mogao bi da mi posalje link za skidanje.srdacan pozdrav za sve clanove i samo tako dalje.

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: POZDRAV SVIMA
« Reply #1 on: September 20, 2009, 01:09:38 PM »
Савет бр.1: СИМУЛАТОР

Успут, кладим се да ниси послушао сопствени савет: симулатор и САМО симулатор, иначе како би другачије направио цех од 100 ЕУ?

Савет бр.2: изабери јефтину и што већу машину:

Ово:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8467&Product_Name=HK-450_CCPM_3D_Electric_Helicopter_Kit

или ово:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9388&Product_Name=HK-T500_CCPM_3D_EP_500_size_Helicopter_Kit

У старту поручиш 2-3 иста кита да ти се нађу делови при руци, а још додатно поручиш делове који најчешће страдају.

Онда пеглај на симулатору док не постанеш савршен. Потом на летење уживо...

Варијанте маркираних хеликоптера типа Блејд и слично ће те одрати од пара за резервне делове.

Наравно предпостављам да имаш одговарајућу станицу и да знаш шта ти још треба за уградњу у хели (осим онога што добијаш у киту): мотор, ЕСЦ, жиро, севои, пријемник, батерија...


Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: POZDRAV SVIMA
« Reply #2 on: September 20, 2009, 02:50:56 PM »
Pozdrav MEPHISTO,naravno da vezbam na SIM-u,ali tek toliko koliko mi dozvoli demo,jer mi se ne daju pare i za to a sigurno ima negde na netu i za DZ.Samo jos nisam nasao.Stanica koju sam dobio uz BLADE je SPEKTRUM DX6i,odlicna po meni jer prati jos 10 modela,sto aviona sto helija.Za BLADE 400 ne mogu da kazem da je los a za popravku sam sam kriv jer sam hteo da probam FMODE za 3D letenje gde motor radi sa 100% i naravno posle 5 sec je svemu bio kraj.Servoi su mana,od plastike,ali sam porucio HITEC HS65MG,po preporuci svih na netu koji lete tim modelom,i koji su svi zadovoljni kao pocetnici jer je stabilna masina za ucenje.Za delove nemam problem jer imam 2 prodavnice u okolini.U svakom slucaju hvala za savete i obecavam kad malo savladam gradivo prelazim na nesto vece.