Author Topic: RC LETENJE BEOGRAD 2009  (Read 53991 times)

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #60 on: October 25, 2009, 12:41:38 AM »
Druženja je bilo odlično... Previše nitra u gorivu koje je mućkao Laza...  :big smile

Evo ga link sa svim fotografijama koje sam ja snimio... stavljam ih ovako da ne bi dvaputa uploadovao...

http://www.facebook.com/album.php?aid=37835&id=1045062858&l=deb5d12d73
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline Fly_boy

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 89
    • www.diair.net
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #61 on: October 25, 2009, 09:30:57 AM »
Ima oovdje nekih kojima je jako zao sto nisu prisustvovali ovako lijepom druzenju. Svaka cast, nadam se da ce sledece godine biti vise srece za mene, pa da se druzimo i letimo.

Pozdrav svima
Ivancevic Veljko (Mrcha) live's for today because yesterday's over and tomorrow may never come!

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #62 on: October 25, 2009, 10:03:12 AM »

Придружио бих се честиткама организаторима и кулинарским ауторима.
Имао сам госте читавог дана који немају појма шта је РЦ.
Ипак, упркос женама успео сам да их довучем на аеродром јер је то био једини начин да и ја дођем и осетим атомосферу.

Све честитке!

П.С. А и гости су почели да запиткују, шта је ово, а како оно...видим цакле им очи, свиђа им се...


Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #63 on: October 25, 2009, 10:21:21 AM »
Zahvaljujemo se svima koji su verovali da ce nam biti lepo u zajednickom druzenju i svojim dolaskom obezbedili nastavak tradicije odrzavanja RC LETENJE BEOGRAD na aerodromu 13-MAJ. Zalimo sto nam nisu dosli oni koji su bili spreceni objektivnim problemima. Ostalima slike govore sta su propustili.
Svima se izvinjavamo sto je termin ispao ovako kasno ove godine, razni problemi sto finansijski sto psiholosko stanje zbog SEKE i DEKE su doveli do ovako kasno odrzanog mitinga.
Cini nas radosnima cinjenica da smo ucarili jedno lepo druzenje i ako su pocele hladnoce.
Jedno veliko hvala svima koji su dosli i ucinili da skup uspe.  ()-()
PS:
Juce sam se srusio u krevet negde oko pet sve me je bolelo, noge od setanja i stajanja stomak od onog ne ljutog Lazinog paprikasa, ma brate umro covek sa pitanjem u glavi sta mi je ovo trebalo  :sljus.
Jutros citajuci ove postove  (:sok:) znam da ce biti i sledece godine pa nek boli koliko god hoce.  (<--)
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #64 on: October 25, 2009, 01:35:26 PM »
Lepo okupljanje i ekstra druzenje. Sve cestitke organizatorima. Evo i par kadrova iz vazduha.



Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #65 on: October 25, 2009, 03:33:07 PM »
Svaka cas na organizaciji :)aplauz :)aplauz :)aplauz.Za sada samo vi i Suboticani mogu time da se pohvale ali necete dugo biti jedini.
Ja neznam sta  vise da pohvalim...letenje,druzenje,klopu,nova upoznavanja, ali moram jednog da izdvojim...NEMKE...CARE...Za godinu dve bice nas sramota da vozimo pored tebe.ODUSEVIO SI ME. :)aplauz :)aplauz :)aplauz

Do sledeceg vidjenja VEDRO VAM BILO

S A S A
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #66 on: October 25, 2009, 05:09:17 PM »
Stvarno je bilo lepo, ljudi iz svih krajeva Srbije, pozitivna atmosfera, zezanje, puno lepih aviona, helikoptera, jedrilica.. letenja, dobra klopa...aaaaaaaa Gulas SAVRSEN!!! Lazo necemo te menjati  (res)  ;namig

Sto se letenja tice, nemke je na mene ostavio najbolji utisak, pa svi iza njega, samo da ga jos maler nije poterao ( verovatno je poslusao pogresan savet Milana tarota )  ;)
SaleR, Zoli i ostali helikopterski magovi su me na trenutke ostavljali u velikoj zabludi razmisljajuci u kojem su polozaju helikopteri, usred fenomenalo prikazanog umeca i manevrisanja njihovim modelima. Magic sigurno i lagano koraca ka putu zvan F3A/IMAC, Ivan ( glider ) ka unlimited 3DDD-u, Coka standardno kao i do sada, savrseno i prefinjeno, svaka rec bi bila suvisna, Suboticani takodje...Bilo je tu jos dosta klinaca/ljudi kojima ne znam imena i koji su prelepo prikazali svoje vestine, umece, entuzijazam...medju njima je i ekipa iz Sremske Mitorvice...itd itd, stao mi je mozak...

u svakom slucaju ljudi je bilo jaaaako dosta ( preko 80 ), i jako lepo je bilo videti na jednom mestu toliki broj entuzijasta/modelara/zaljubljenika u nas hobi. Blago receno, oni koji nisu bili, mnogo toga su propustili. Nadam se da cemo i iduce godine svi prisustvovati i uciniti ovaj Beogradski skup jos boljim/lepsim/vedrijim.

Hvala svima na jako prijatnom druzenju i zezanju...

dve/tri fotke od mene...



pozz svima


« Last Edit: October 25, 2009, 05:14:08 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #67 on: October 25, 2009, 05:11:24 PM »
Jeli bre! Mene ste našli da radite?!? Sa’ ću vi ja objasnim pošto kilo meljani orasi. Eve kako je bilo:
Elem, veče pre dana D, dolazim ja kod Gileta u firmu, na finalni dogovor. Trust na mozgovi je već bio na okupu. Tu je bio i delegat iz Subotice koji je trebao da nam prenese iskustva sa njihovog FunFly-a.

Situacija napeta ko u podmornicu. Padaju razni predlozi, ali nikako da se uklope u postojeću finansijsku konstrukciju. Znate ono: tri put’ ga kratim i opet kratko. Gile je, siroma, pokušavao da nahvata sve ideje i pribeleži s’ono njegovo tišlersko olovče.

Te ima za ovo, te nema za ono. Situacija je postala usijana kad je neko predložio: ...ma svakom po kifla ili đevrek među zube i po neki jogurat... Nisam siguran, ali čini mi se da je to onaj delegat hteo da nam uvali intrigu.

Momentalno mi krenuše suze na oči, pa sam morao i naočere da obrišem. Reko’, to ne dolazi u obzir! Kak’e kifle, kak’i pereci?!? Potrefiće se, ko za inat, neki ciknuti jogurat, pa će svi gosti da nam poripaju s’druge strane pruge. A iduće godine će ti prvi redovi kukuruza da izdžikljaju do neba... Ma, ne dolazi u obzir!

Na to je Veljko isukao svoj ekspoze koji je bio propremio za tu priliku: ...Ja sam mislio da predložim da bude paprikaš, al’ ko da ga skuva... Kad graknuše svi: pomagaj Lazo pobratime ako boga znaš... te znaš da ti je deda bio na Solunski front... te sve je sad u tvoje ruke... te ovo te ono...
Ama ljudi, ja sam s’juga i volim to da uradim malo pikantnije...
Ma šta pikantnije?! Skoči Gile. Ima bre da bude oštar k’o ova moja burgija.

I, ti si s’Ladu a ne s’Juga!
Dobr de reko’. Ja ću, pa nek košta šta košta. Izdiktiram Giletu onako iz rukava na-dve-na-tri, al s’hiruršku preciznos, šta sve treba da se nabavi.

Zapisa on to s’ono njegovo olovče, al se tek kasnije ispostavilo da se deset ljutih papričica ne pišu sa dve nule!?
I nema šta, o’ma se krenulo u nabavku i realizaciju.

Ja sam se u međuvremenu, normalno, bavio nekim pametnijim poslovima.

Molio Veljko da on malo. Ma kakvi reko’. Ne dolazi u obzir. Vidiš li ti koliki krompir i luk čekaju?!?
I, tako. Dok ste se sutra svi ludo zabavljali:
















A bilo je tu svega:


Ja sam se s’dušom delio pored stereo kazana:


Samo je Milanče bio tu da mi pomogne:

A pomoći mi nije bilo... Nema mesa, nema ovoga, nema onoga... Horor! Ma prava klin-čorba.
Došlo vreme ručku, a to sam znao po tome što su sve češće počeli da me obilaze drugari. Kao: kude se dede more... bez tebe tamo nije pravo, vidim ga Ljubigamajka, a tebe ni od korova... Sve u svemu, spakovah sa Ljubigamajka modele u kola, ostavih upaljen motor (k’o velim, nije na odmet), i – dado’ zeleno svetlo. Objasnio sam Giletu i Milančetu da je ljut u desnom kazanu, a neljut u levom. Klimnuše glavom, ali me malko lecnu sumnja na giletovo pitanje: ...jel’ to desno kad se okrenem prema ili od kazana!?!
Nastade stampedo! Ja to u životu nisam vid’o...



Došao sam da pitam kako je, al’ spreman da momentalno zabrazdim preko njive ka Zemun Polju...

Čulo se neko mumlanje, mljackanje, podvriskivanje... Od svega sam mogao samo da razaznam: Lazo majstore... de si celoga moga života... au što je dobro... e da sam juče umro – ne bih znao šta je dobra ’rana...
Ja i Gile u zabezeku!?!


Branek prolio i suze radosnice:

Osoblje pada s’nogu. Ne može da ispostizava.





Džabe sam ja apelovao: Aman bre ljudi polako... Pripašće vam muka od tolike količine...

Ne vredi! I svi traže samo ljutu varijantu, a onaj kazan sa neljutim paprikašem tek načet.

Šta je ovo ljudi, pitam se ja? Pa sednem da vidim o čemu se radi, te zamolim Milančeta da mi sipa onaj ljuti. Čim sam malkice srkn’o, o’ma sam izvadio iz prve pomoći moju zalihu čarobnih kapi kapsacina. Jer, onako neljuto sam poslednji put probao kad sam onomad jeo baklave kod Pelivana u Kumanovu.

No, izvukosmo tu nekako žive glave od onolike navalice. Vratiše se svi na letenje zadovoljni. A napolju malko zaladnelo, al’ niko ne oseća.
I počeše onda priče na forumu: te preljuto, te ovo te ono...!?! Ne mogu da verujem. E, reko’ ček da ja malko istražim ovu diverziju i neobjektivno iyveštavanje. Uzmem da izanaliziram isposnimani materijal. Kažem sebi: kamera po difoltu nije subjektivna jer ima objektiv. Uzeo sam da pratim samo jednu nit, to jest jednog našeg druga koji je najviše zapomagao kao od ljutine. On je i pustio priču da je požar u bolnici „Dragiša Mišović“ izbio pošto su sinoć hitno primili nekog koji je juče bio na aerodromu „13.maj“. Mislim...
Jeste, to je Dule:

Ovaj u sredini sa mikrofonom. Jeste. Nije poslušao savete Čupka, da lebac zarađen s’mikrofon ima devet kora.
Ko, Čupko? To je bre onaj stihoklepac. Evo ga kako objašnjava akrobatsku figuru: Golub gaćan ranjen u desno krilo:

E, a Dule je inače postao naročito poznat kada je učio Kremu kako se sleće:

Krema je ovaj tik sa mahanjem stekao kao posledicu tog učenja. Čim dule prolazi negde u blizini, ovaj odma maše, jer Dule ima tešku ruku. Kažu.
Nego, da se vratimo istrazi. Čim je objavio početak ručka, naš Dule je prvi zapucao prema kafani. Nije ostavio ni onaj mikrofon.
Dokaz br.1

Mikrofon je posle zadenuo u džep, pa se širom aerodroma sat vremena prolamalo mljackanje i podrigivanje.
Ostali su pokušali da ga stignu, ali jadac, brz je Dule ko munja. Evo ga kako prvi uleće u ring:
Dokaz br.2

Normalno, iskida se od smeha, jer ko prije – njemu dvije.
Okreće kačket u radni položaj (sa’ ću ih razbucam!):
Dokaz br.3

I o’ma se baca na posao, ne časeći časa:
Dokaz br.4

Ma, dvoredi berač ljudi moji. Nemke je sakrio ruke, jer mu je ovaj u zanosu dva puta zamalo odgrizao prst.
Žalio mi se i Milanče. Kaže jedva mu je oteo nazad ovu kutlaču. Oće da jede s’njom i tačka:
Dokaz br.5

Ama dobro. Ješan čovek pa šta. Zdravlje na usta ulazi. Kažu i da je pišan. Nema problema. Bilo paprikaša puk vojske da na’ranimo. Ali, nemilosrdno oko kamere je zabeležilo i ovo:
Dokaz br.6

Svi se već odavno vratili na letenje, Gile jedva nekako nešto malo nagrebao da i on, siroma, ruča, a on je još tu!?! Čin drugi, slika ista, samo se statisti smenjuju, a on tuče iz svih oružja i oruđa, i frkće kako je ljuto. Samo se malkice raskopčao, jer mu postalo tesno. Obratite, molim vas, pažnju na giletov uplašeni pogled. A znam ga lično – taj se ničega ne plaši. E, Dule ga je načisto isprepadao.
Jedva ga ubedismo da će sad večera, pa mora da izađe da malo pregradi. Evo ga kako merači:
Dokaz br.7

I smišlja priču o preljutom paprikašu i slične psine.


Eto, to vam je tipičan primer.
Mene ste našli da radite!?!
« Last Edit: October 25, 2009, 05:17:45 PM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #68 on: October 25, 2009, 05:37:56 PM »
Bravo Lazo, daj ovo na stampu ima da bude roman odlican. Vrlo slikovito opisano.  (res)

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #69 on: October 25, 2009, 05:43:22 PM »
E Lazo,svaka ti cast.Imeni sad posle suze,al ne od gulasa,vec od tvoje price,naravno sa dosta korpus delikta,da nebi bila neodrziva bez dokaznog materijala.Veliki pozdrav za sve,

Cane

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #70 on: October 25, 2009, 05:44:36 PM »
Auuu Lazo kakva foto priča... (res) :)aplauz :)aplauz :)aplauz...kao strip,i ko nije bio kao moja malenkost,iz ove tvoje priče će se osećati kao da je bio baš na mestu zločina:)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #71 on: October 25, 2009, 06:13:16 PM »
Bravo svima, organizatorima i učesnicima na lepom RC letenju i druženju!  (thumb)   (<--)


Offline Goran

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 400
    • Dual
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #72 on: October 25, 2009, 07:06:37 PM »
Ako govorimo o gulašu... Bio je fenomenalan.
Ja sam stekao utisak da nije bilo razlike između ljutog i neljutog. :)
Čekao sam više sati da vidim gde je Lazo. Pošto nije dolazio, bio sam jedan od retkih koji ga je obišao (bez degustiranja).

Kao što sam i obećao (mada Mirče nije došo) doneo sam jedrilicu Super AVA raspona 3.7m i težine 950gr. Spremna za poletanje je oko 1650gr.
Sva je napravljena od karbona i kevlara.

Za nju je bilo toliko interesovanje da su kolege napravile preko 100 snimaka jedrilice. Slikalo se do u detalje apsolutno sve do u najmanje sitnice.
Kako će jedrilica leteti, to ćemo tek videti. Postaviću posebnu temu o ovoj jedrilici kasnije.

Kolege iz Subotice, standardno dobri.
Naj interesantnija stvar koju su doneli je jedrilica radno nazvana "Nr 1"
Sva je urađena od staklo plastike. Subotičani su usvojili tehnologiju izrade modela.
Model na donjoj slici je tako dobro urađen da je to za posebnu priču.
Krilo je tako glatko da kada bi muva probala da sleti ona bi odmah slomila nogu.  :D

Vidimo se dogodine.
Pozdrav Goran
« Last Edit: October 25, 2009, 07:26:54 PM by Goran »

Offline davorama

  • Newbie
  • *
  • Posts: 31
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #73 on: October 25, 2009, 07:46:07 PM »
Hvala organizatorima za trud i dobro druzenje...
Svaka cast za himnu, za gulas-paprikas, i za promoterke....






Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2009
« Reply #74 on: October 25, 2009, 08:39:10 PM »
Čiji je onaj plavo beli Spree ?