RAZNO > MATERIJALI / TEHNIKE OBRADE U MODELARSTVU

Depron modeli

(1/1)

cane:
Kakav je u stvari materijal DEPRON i da li su modeli od njega dobri u sustini?Po pitanju jacine i letnih karakteristika i da li se isplati kupovati tako sta?

Gabor:
Pogledaj :
http://rcfly4um.org/index.php?topic=2687.0

Goran:
Dobri su zato što je depron prilično krut materijal.
Loši su zato što depron ne bi smeo popreko da pogledaš. Izlomiće se..

Pozdrav Goran

Yu-men:

--- Quote from: cane on October 20, 2009, 10:18:33 AM ---Kakav je u stvari materijal DEPRON i da li su modeli od njega dobri u sustini?Po pitanju jacine i letnih karakteristika i da li se isplati kupovati tako sta?

--- End quote ---

Imam "Breeze Pro" od Deprona i moje iskustvo je sledece:

Materijal je extra lak ali isto tako i extra lomljiv. :mhm
Modeli od deprona su u sustini dobri i lete odlicno (najverovatnije zato sto su laki a ipak dovoljno cvrsti)
Po meni depronski modeli nisu bas najbolje resenje za pocetnicki model. (nene)
Cena tih modela jeste povoljna ali posle nekoliko padanja model ce najverovatnije zavrsiti u kanti za djubre.
Mozda kao treci ili cetvrti model kad se stekne neko iskustvo ali nikako ga ne preporucujem kao prvi model, jel ce zadovoljstvo letenja brzo da preraste u razocarenje.
Moja Breeza je za sada (posle 15-stak letova) jos u letnom stanju ali sam 100% siguran da sam poceo sa njom moje prve letove sada bi pisao sve najgore o depronu.
Jel padove koje je preziveo moj prvi model od Elapora, Depron sigurno ne bi.

Znaci ako si leteo vec nekoliko modela mozes da probas i neki od deprona, u suprotnom toplo preporucujem modele od Elapora ili neki pravljeni od stirodura.

Pozdrav

Navigation

[0] Message Index

Go to full version