Author Topic: Quest-50  (Read 3854 times)

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Quest-50
« on: November 17, 2009, 06:15:46 PM »

                  Sve sam pregledao, po svemu sudeci je servo za vertikalac. Na stolu je veoma tesko isao na jednu stranu, prilicno se grejao i na kraju pregoreo. Dva kuglicna lezaja, 4.6 kg, brz, ali GWS. Na Ceneju jedan let vec standardno uzivanje, avion je mogao mnogo vise nego sto sam ja znao, sletanje, pa odmah poletanje a onda borba.
                  Na mah je to licilo da je jos neka stanica na kanalu 70 ukljucena, ali pre mnogo godina mi se to takodje desilo sa praznim baterijama koje su za kratko vreme stalno ukljucivale i skljucivale prijemnik pa je toliko isto i potrajala borba za model. Naravno nije mu bilo spasa kao ni ovom sjajnom Giles-u 202. Da se vratimo stolu. Sve sam ukljucio kao sto je bilo na modelu, dok je servo vertikalca jos nekako radio neobicno mnogo je povlacio struju pa su svi ostali servoi snazno podrhtavali a onda je na kratko prestajalo sve da radi. Kad god bih iskljucio taj servo sve je radilo normalno. Dalje necu opisivati zakljucci se sami namecu.
                  A prst sudbine, pre dve godine sam posao sa Mircetom da kupim bas taj Quest-50. Gde god smo pitali svi su gledali belo. Kako se nismo mogli vratiti bez modela rekoh Mircetu, ti odaberi ja cu platiti. I odlicno je odabrao, a mudrost lezi u odabiru. GWS servoji i njima slicna modelarska roba sigurno nije neka mudrost.
                  Lutanje kroz internet i evo u Lindingeru mog Quest-a 50. U pretprosli petak sam odneo novac u banku, u ponedeljak su mi poslali mail da su vec otpremili model, u utorak opet na mail racun, danas utorak, postar doneo na vrata. Carina, smesno, PDV, Dinkic zavrce usi, medjutim ne mogu da se zalim, ocekivao sam veci iznos.
                  Javljacu se ja ovde kako budu radovi na modelu odmicali.
                                                                                                               Bata Stepanovic. 

   

   

   


Offline englez

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 467
  • Mowing the grass
Re: Quest-50
« Reply #1 on: November 17, 2009, 06:39:57 PM »
Lepo Bata. koje motor stavis?
signatures are silly, read some, See what I mean?

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: Quest-50
« Reply #2 on: November 17, 2009, 07:28:36 PM »
Stavicu ASP 52 koji je bio na GILES-u 202, motor i sve sto je bilo u modelu je ostalo neosteceno pa cu sem onog nesrecnog servoa za vertikalac,sve drugo iskoristiti. Naravno nova elisa i novi spiner.