Author Topic: ASK 21 by Art Tech - oblaganje ORACOVER monokotom  (Read 4168 times)

Offline tataBulik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 352
ASK 21 by Art Tech - oblaganje ORACOVER monokotom
« on: October 25, 2011, 02:35:14 PM »
Iako sam ovu jedrilicu kupio prošle godine, riješih da se malo pohvalim svojim tadašnjim radovima.

Naime, jedrilica je stigla kao RTF (tek sam ove godine svečano kupio valjanu radio stanicu i ostatak neophodne opreme) od stiropora raspona 2m.
Sve u svemu solidno izrađen model, stiropor je izgleda rađen pod dobrim pritiskom pa je finalna površina perfektno glatka.

Pošto je izgledala prilično sirovo odlučio sam da je obložim monokotom (oracover iron on folija). Ovo mi je bilo prvo oblaganje stiropora monokotom.

Evo kako je izgedala from the box:

 

A evo nakon oblaganja:

       
Naravoučenije:

1. Težina jedrilice prije oblaganja je bila 890g sa baterijom + monokot 80g = 970g  :sljus. Samim tim: PROVJERI LETNE KARAKTERISTIKE PRIJE OBLAGANJA!!! mmmm

2. Prilikom izbora boje monokota voditi računa o tome da je ALUMINIJUM SIVI MONOKOT SLABO UOČLJIV NA NEBU usled raznih refleksija... (--<<--)

Sve u svemu jedno iskustvo više šta ne treba raditi po svaku cijenu!!!

« Last Edit: October 25, 2011, 02:40:39 PM by tataBulik »

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: ASK 21 by Art Tech - oblaganje ORACOVER monokotom
« Reply #1 on: October 25, 2011, 02:39:48 PM »
Jedrilica je jako lepo ispala, ali mi ne bi palo na pamet da bi sa ovom bojom bio nevidljiv na nebu.
Ja sam planirao da obložim/obojim moj Easy Glider Pro u kolor šemu McLaren F1 tima, sve sa onom metalik/ogledalo sivom bojom, ali mislim da je težina koju si dobio veća nego što bi ja to želeo. Tako da ću samo obojiti donji deo krila u nešto što ima veći kontrast od default bele.

Offline tataBulik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 352
Re: ASK 21 by Art Tech - oblaganje ORACOVER monokotom
« Reply #2 on: October 25, 2011, 02:45:04 PM »
To ti je moje iskustvo sa metalik sivom.
Nakon prvog leta sam dodao crne i crvene pruge na donjakama krila i horizontalca da donekle izvučem situaciju (nijesu na fotkama).

Što se tiče same boje, odlična je i vrlo efektna ali za gornje površine.

Offline tataBulik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 352
Re: ASK 21 by Art Tech - oblaganje ORACOVER monokotom
« Reply #3 on: October 25, 2011, 02:56:30 PM »
Evo snimka sa jednog od prvih letova (snimano je mobilnim. tel. :big smile)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_profilepage&v=b-YQmH9FY34

Obratite pažnju kako je snimatelj mogao ostati sa modricama po cjevanicama!!!
« Last Edit: October 25, 2011, 02:58:48 PM by tataBulik »