Author Topic: Da li kupiti helis kod kineza u bloku 70?  (Read 11450 times)

Offline dr32

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Da li kupiti helis kod kineza u bloku 70?
« on: January 20, 2010, 12:26:36 AM »
Pozdrav svima. Nov sam na ovom forumu,a i u ovom hobiju sam odskora. Imam sobni heli syma s018 aurora i super je za po sobi. Ovih dana sam video kod kineza u bloku 70 na nbg malo veci helikopter koji kosta oko 3000 din i nosim se mislju da ga uzmem. Marke je XINDA 6809,na oko izgleda lepo,verujem da unutra nije narocito kvalitetan,ali da li vredi davati novac za to,tj. kako to leti,ima li ko iskustva s takvom napravom. Postavicu slike,pa ako ga ko prepozna ili ga ima ili je leteo sa njim molim da mi prenese utiske. Hvala unapred.

Online n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Da li kupiti helis kod kineza u bloku 70?
« Reply #1 on: January 20, 2010, 12:38:52 AM »
Nema sa time letenja.. :)

Offline dr32

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: Da li kupiti helis kod kineza u bloku 70?
« Reply #2 on: January 20, 2010, 12:27:30 PM »
Mislio sam na ovaj model. Poseduje li ga ko i ima li svrhe uzimeti ga. Ako ko ima nek stavi snimak ili da link za njega. Da se razumemo ne ocekujem ja neznam kakve letacke osobine, al bar da drzi zeljenu putanju i pravac.

Offline rcdespotovac

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: Da li kupiti helis kod kineza u bloku 70?
« Reply #3 on: February 07, 2010, 10:13:58 PM »
Pozdrav svima.
U sredu sam kupio navedeni model - XINDA 6809.
Ima da kazem digitalni trimer rotiranja tj. rucno ga trimujete ali preko dva tastera a ne preko klizaca.
Kada mu namestite brzinu glavnih rotora, tj. drzite ga na pola snage i otprilike na 1,8 do 2 metra visine i izvrsite kalibraciju rotora mozete da radite sa njim sta hocete.
Imate kontrolu napred-nazad (prvi kanal), rotiranje tj. levo-desno (drugi kanal) i gore-dole odnosno brzina rotiranja glavnih rotora (treci kanal).
Za te pare imate odlican helikopter. Nemojte da vas cudi ako mislite da je baterija slaba jer moze da se leti od 10 do 20 minuta u zavisnosti da li ste leteli sa pola snage ili na maksimum zato sto baterija ima 1000 mAh. Resenje je da izvadite bateriju i da koristite istu i jos neku bateriju od mobilnog telefona ili eventualno da koristite tri obicne punjive od 1.2 ( 3 x 1.2 = 3.6V) iz prostog razloga sto mogu za jeftine pare da se kupe kineske od 1,2V sa snagom od 3600 mAh. Ovo zadnje cu ovih dana da probam pa cu vam reci. Ako ima interesenata mogu da pustim i neki video.
Pozdrav svima.

Offline ratep

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: Da li kupiti helis kod kineza u bloku 70?
« Reply #4 on: February 07, 2010, 11:10:07 PM »
"mozete da radite sa njim sta hocete" ? I kako se pokazao kod tic-toca i Chaosa?  :D :_D

Offline rcdespotovac

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: Da li kupiti helis kod kineza u bloku 70?
« Reply #5 on: February 07, 2010, 11:35:31 PM »
Mislim da sam negde gore pomenuo koliko kanala ima a na slici ste mogli da vidite na koji nacin ide napred-nazad odnosno cemu sluzi repni rotor.
E sada kada izmesate 3 kanala sa cenom od 3000 dinara dobijate maksimum.
Inace, danas sam ga pustao napolje, to je vec nesto u odnosu na dosadasnje pustanje u hali sa krovom od 5 metara. Znaci nemas ogranicenje po visini i po prostoru, medjutim vetar moze, ne da ga okrene ili padne vec vise da ga vuce odnosno gura u smeru vetra a posto se kretanje napred-nazad ostvaruje putem rotora na repu treba izbegavati jaci vetar ili drzati ga na visini do 6 ili 7 metara odnosno sve u zavisnosti od terena. Ja sam ga digao na nekih 10 metara illi vise, uhvatio ga je vetar i vukao ka nazad. Nije bilo moguce da ga vratim zbog slabasnog repnog rotora koji nije adekvatno spustio nos, pa sam ga spustio.
« Last Edit: February 07, 2010, 11:37:50 PM by rcdespotovac »

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Da li kupiti helis kod kineza u bloku 70?
« Reply #6 on: February 08, 2010, 06:12:32 PM »
Dobro si rekao za cenu od 3000 dinara i nemozes nesto ocekivati! Nego nisam te razumeo sta zelis bateriju od mobilnog da kombinujes sa tim ili nicd i nimh?? Objasni mi molim te kako si to planiro??

Offline robi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
  • sad si gore,sad dole
Re: Da li kupiti helis kod kineza u bloku 70?
« Reply #7 on: February 14, 2010, 11:45:01 AM »
nema šanse sa baterijama od mobitela ! tebi treba baterija sa kapacitetom 20 C ili više !!!

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Da li kupiti helis kod kineza u bloku 70?
« Reply #8 on: February 14, 2010, 01:49:44 PM »
Ma naravno da nema sanse! jer te baterije nemaju ni 5C Samo ima da nesto zapali,ako vec nije! Nemojte se igrati sa baterijama pogotovu sa lipo i lilo baterijama osim sto gore usled kurslusa vec znaju i da explodiraju i da ostanes bez oci!!

Offline srkipa

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 78
Re: Da li kupiti helis kod kineza u bloku 70?
« Reply #9 on: April 06, 2010, 11:20:22 PM »
Mislio sam na ovaj model. Poseduje li ga ko i ima li svrhe uzimeti ga. Ako ko ima nek stavi snimak ili da link za njega. Da se razumemo ne ocekujem ja neznam kakve letacke osobine, al bar da drzi zeljenu putanju i pravac.

Gde si ga kupio u kom delu bloka i ima li jos modela?

Offline damirmih

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 402
  • Keep it simple.
Re: Da li kupiti helis kod kineza u bloku 70?
« Reply #10 on: April 30, 2010, 08:58:18 AM »
@rcdespotovac

Nažalost moram da te razočaram po pitanju baterija....
Bateriju od mobilnog telefona nikako nije moguce koristiti za ove stvari iz najvećeg razloga zato što nemaju adekvatnu brzinu praznjenja i ne mogu dati dovoljno struje.
Isti slučaj sa nimh i nicd baterijama. Usijace se a helis ce jedva tek poleteti. Pritom bice teži.
Jedino resenje je kupovina vise tih lipo od 20c. Imas ih na ehirobo.com.
Ako ti rotori budu zatrebali za njega, možeš ih koristi od esky lama-e.

Pozdrav,
Damir

Keep it simple.

Offline Sale1977

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
Re: Da li kupiti helis kod kineza u bloku 70?
« Reply #11 on: August 13, 2010, 11:13:59 AM »
od pre par dana sam pazario prvo manji model,dužine oko 20ak cm,1500 din i toliko mi se dopao,da sam nakon njega kupio i ovaj veći,pomenut o ovoj temi...mislim da za ukupnu cenu od 4500 din ne može bolje,a nakon igranja na simulatoru,ovo je sledeći najjeftiniji način da se čovek iole istrenira na nečemu što se zove heli..