Author Topic: Great Planes Venus 2 sa Izraela  (Read 6638 times)

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Great Planes Venus 2 sa Izraela
« on: January 06, 2009, 12:08:26 AM »
Pozdrav svima.Mozda je sezona zavrsila ali ovde . Izrael sezona je 12 meseca,cak sto vise sad je najbolje za letenje.
Venus 2 Great planes,saito125,servoe Futaba9001 elerone,9202rudder-elevator.Nisam siguran za tacnu dimenziu modela ali je okolo 1,80 trup a krila nesto manja.Polovan rtf  Uzeo sam ga kad sam posetio  ovaj mali modelarski aerodrom koi imaju i upoznao pilote. Jedan mi je ponudio ovaj model pa smo se ispazarili.On kako i drugi prebacue se na elektro (jer im nedaju u subotu na ovaj aerodrom da lete motorne (nono))pa ovaj mu nevalja jel mora da vadi krila da bi smenio bateriu.Uzeo sam cak i stanicu sa rc shopa Futaba10c.Letio sam ga vise puta i prezadovoljan sam (thumb).Motor daje dosta snage ali i veoma prijatan zvuk a model je neverojatno lesan za letenje.Ovo je ustvari aerobatic trener baziran na f3a.Preporucuem ga za svaki koi ulazi u akrobacie i za neki koi zeli model za zezanje i vezbanje.Poletenje,sletenje,zaokreti veoma laki plus radi sve akrobacie.Negativno sto kad ide na noz trazi puno ruddera i mora biti dosta nakosen sto izgleda kul ali nie bas priatno bar za sada.
Ovde ima puno klubova i clanova ali na ovaj luduju po f3a.Ovde oddrzava se i naconalni natprevar u ovoj disciplini na koi cu proslediti jer bicu jos tu,a bice za edno mesec dana, pa ako zelite mogu da pratim kratku reportazu sa nekoliko slikica,
Pzdav :rock :rock
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Great Planes Venus 2 sa Izraela
« Reply #1 on: January 06, 2009, 12:14:21 AM »
 :)aplauz

uf, ovo je svaršen avion, čitao sam o njemu na par mesta, a i redovno ga letim u realflgiht simulatoru, spada mi medju omiljene modele iz f3a kategorije.


Ovde oddrzava se i naconalni natprevar u ovoj disciplini na koi cu proslediti jer bicu jos tu,a bice za edno mesec dana, pa ako zelite mogu da pratim kratku reportazu sa nekoliko slikica,
Pzdav :rock :rock

Ne bi bilo loše.
 (:good)

pozdrav i uživaj sa tim modelom.
« Last Edit: January 11, 2009, 03:29:55 AM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Great Planes Venus 2 sa Izraela
« Reply #2 on: January 06, 2009, 12:31:37 AM »
E moram to reci da sa ovaj sttup leti duplo bolje nego na RF.
Cim ima zainteresovanih a znaosam da ce biti ,praticu post sa ovaj natprevar.Dolaze ljudi vezbaju i bio sam svedok na neverojatnih f3a competition avione i pilote.
Poz.
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Great Planes Venus 2 sa Izraela
« Reply #3 on: January 06, 2009, 12:38:20 AM »
E moram to reci da sa ovaj sttup leti duplo bolje nego na RF.
Cim ima zainteresovanih a znaosam da ce biti ,praticu post sa ovaj natprevar.Dolaze ljudi vezbaju i bio sam svedok na neverojatnih f3a competition avione i pilote.
Poz.

Mogu samo da zamislim kako leti sa tim saito-vim motorom...
 (<--)
ajde ako budeš mogao baci još koju fotku ili video klip venusa na forum.


poz
 (pijemo)
« Last Edit: January 11, 2009, 03:30:15 AM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Great Planes Venus 2 sa Izraela
« Reply #4 on: January 06, 2009, 08:55:52 AM »
Zajo pozdrav od Gileta.
Molim te snimi koji detalj o njihovom aerodromu cisto da vidimo kako su organizovani i kako bi to trebalo da bude.
Pojasni zasto im nedaju da lete motorne avione subotom i nedeljom.
Naravno sve ovo vazi ako nije na ustrb letenje i uzivanja, hvala u napred.
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Great Planes Venus 2 sa Izraela
« Reply #5 on: January 10, 2009, 10:23:28 PM »
Pozdrav Gile.Dvizim se od pocetka piste do kraja.Pocetak piste prva fotka.Vtora f. kako se dvizimo kon sredine sa desne strane(sa leve nema nista) ima ova trevna plostadka gde se deca igraju i gde se skara raspaljuje pivo itd.Ondak je parking-nema fotka.Treta;negde u na sred je ova tenda pd koja se razvlaci i pod nje se spremaju modeli,pozadi to su banane a pzadi banane je umivaonik i sifonjer u koi ima kafa gezve neki starter itd.Cetvrta;pri kraj piste je menji aerodrom koi sece pistu pod 90%.Petta sa kraj piste gde se vidi leva strana to su pomarandje,mandarine..
Nie pista nisto pisebno ali oni je odlicno oddrzavaju.Automatski prskalice navodnjavaju svaki dan,svake dve nedelje se trava kosi,drvece se navodnjava itd.Isto i modelari stave mali tepih pod avione kada spremaju da se ne isturi benzin koi unistava travu.
E za zabranu.Samo u subota je zabranjeno-komsije se zale na buku od motor a su pre daleko.Autoput je sto puta blize do niv ali posto to je sveta subota nista se nemoze.
Pozdrav....
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Great Planes Venus 2 sa Izraela
« Reply #6 on: January 08, 2010, 01:21:04 PM »
Evo ga Venus  (<--)
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Great Planes Venus 2 sa Izraela
« Reply #7 on: January 08, 2010, 01:32:11 PM »
Snimano obicnim aparatom kamerman moj brat i kad sam ga pitao zasto nie nista snimio snimao kaze da me prv put vidi kako letim i nema namere da preko kameru uradi .Imao sam vremena samo za jedan start jer sunce brzo zalazi tamo.Neverojatno iskustvo, iako riskantno ja sam verovao saitovim motorom i vec osecao dosta komotno Venusom.Kako imam vikendicu tamo bice jos puno vide nad vode.Addiction je isto leteo vamo video comming soon.
Pozd.
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Great Planes Venus 2 sa Izraela
« Reply #8 on: January 08, 2010, 01:38:58 PM »
Zajo kao prvo da ti se zahvalim za slike aerodroma koje nazalost nisam ranije video neznam kako su mi promakle  3aa a kao drugo lep let i bozanstven zvuk motora svidja mi se VENUS  (res)
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Great Planes Venus 2 sa Izraela
« Reply #9 on: January 08, 2010, 02:02:14 PM »
Hvala Gile ovo je bilo brzo.Bice jos bolji video a i nadem se da cu sledecu sezonu uspeti da se dovucem kod vas i ponesem avioncice ,pa da vas konacno uzivo vidim.Nisam uspeo doa dodzem na proslogodisni rc geathering u bg.Previse je kasnio i doznao sam prekasno kako bi izorganizirao.
Pozdrav.
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
Re: Great Planes Venus 2 sa Izraela
« Reply #10 on: January 10, 2010, 09:16:00 PM »
Odličan model !
Mene je najviše interesovalo sletanje i čekao sam da vidim gdje će sletjeti ali tog dijela nema na snimku!