Author Topic: RC Combat  (Read 106218 times)

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: RC Combat
« Reply #90 on: February 12, 2010, 07:34:03 PM »
Eagle... bez persiranja... Već smo se upoznali na skupu u BG...

Idem na elektro varijantu pa ću i ovaj malo umanjiti... mislim i da jeste dosta sličan FUN-FLYu...

Elem, u svakom slučaju nešto od stiro materijala će se već napraviti... nemam baš mnogo vremena za neke detaljnije i komplikovanije izrade... a i mislim da neće dugo potrajati...

:)

pozdrav

Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #91 on: February 12, 2010, 10:15:50 PM »
Petominutna borba spermatozoida  :hehe
Ima dosta uspešnih seckanja trake



Ovaj model je postao veoma popularan preko bare. Nazvao bi ga instant modelom jer se napravi za 1 sat. Toliko je jednostavan da ne vredi o njemu govoriti. Evo njegovog bild topika, pa se uverite sami. Bez ikakvih diskusija, svako bi ga trebao imati od 7 do 107 g.  :D. Ima još video klipa sa ovim modelom kako se omladina kombatuje na fudbalskim terenima i školskim dvorištima. Ma koja pravila  (har)

 Blue Funder v2.0 Build Thread
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=363570


Offline Dejan Dobricki

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 380
Re: RC Combat
« Reply #92 on: February 13, 2010, 11:14:43 PM »
Eagle... bez persiranja... Već smo se upoznali na skupu u BG...


ne bih da nesto pogresno mislite ali koliko se ja secam  tibeteagle nikada nije bio na skupu u bg ispravite me ako nisam u pravu

Offline Dejan Dobricki

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 380
Re: RC Combat
« Reply #93 on: February 13, 2010, 11:18:15 PM »
greska izvinjavam se leti vreme ko ludo pa se oduzi a pamet kratka :big smile

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #94 on: February 13, 2010, 11:29:27 PM »
Quote
Eagle... bez persiranja... Već smo se upoznali na skupu u BG...
Da, Branek, upoznalo si mlađe subotičke momke u BG. Neka, bi će još dana za mek...  kombat.  :D

Zimi se može leteti u sportskim halama. Na osnovu dobrog onbord video klipa i seckanje trake može da ide.
Ima seckanja trake. :mhm




Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: RC Combat
« Reply #95 on: February 18, 2010, 03:16:47 PM »
I ja sam za  (<--)  Samo da uhvatim još jednog Bečejca da mu se sviđa ova tema, zbog vežbanja...  :jaki:

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #96 on: February 19, 2010, 01:01:56 AM »
Gabore, bez brige. Mi smo blizu i za vežbanje ću rado doći.

Idemo dalje. Kako sam na početku naveo, dok nemamo svoju RC kombat flotu, možemo da vidimo kako to rade drugi u svetu. Naveo bih kao sledeću mogućnost, da se relativno lako mogu napraviti polu skejl modeli. Mythbuster je već nabacio neke slike sa ovakvim modelima, ali evo celog topika, pa da zavirimo u komšiLOOK:

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=342625
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=724566

         

Radi se o konstrukciji od deprona sa kaširanim papirom. Slika pravog aviona se ištampa na recimo InkJet štampaču u boji i nalepi se na depron ploču. Iseku se delovi i zalepe. Nabaci se RC oprema i poluskejl model je gorov. Ko se odluči da krene ovim putem, neka prostudira kompletan topik i shvati će da ovo nije ni toliko komplikovano. Uradi ću i ovu verziju za probu, pa ko me bude preduhitrio i stavio na forum pre, bi će mi drago. Isprobao sam već ovu tehnihu kaširanja na većem stirodur modelu još pre par godina, a na manjem je jednostavnije.




O depron tehnikama, planovim ima puno toga da se nađe preko neta. Već vidim da će Izofloor nestati iz radnji laminat podloga. ;namig

« Last Edit: February 19, 2010, 01:17:56 AM by tibeteagle »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #97 on: February 27, 2010, 01:02:47 AM »
Ni zima ne smeta da se kombatuje. Kamere i na glavama pilota, još da su stavili i u modele. (photograf) i tako miksali celu igru. Mala reklama za gotovane. Model je štancovani ali su utoliko lepši u letu kao skejl modeli.



Evo male i jeftine kamere za ovu namenu. I depronci mogu poneti ovaj mali teret od 28 grama.



http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10093&Product_Name=Turnigy_highrate_30FPS_Ultra-small_Digital_Camera_W/_2GB_SanDisk_Micro_SD__

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #98 on: February 27, 2010, 01:41:08 PM »
Midle Stick je isto pogodan model za kombatovanje.



http://rcfly4um.org/index.php?topic=3772.0;topicseen

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #99 on: August 02, 2010, 10:04:04 PM »
Malo ne RC kombata. Da se kombatujem sa njima?  mmmm Hoću, kada se reinkarnišem u pravog tibetskog orla.   :big smile



Video sam ceo dokumentarac o ovom poduhvatu. Soko se obrušava sa skoro 300km/h  (:sok:)




« Last Edit: August 02, 2010, 10:06:53 PM by tibeteagle »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #100 on: February 10, 2012, 04:34:55 PM »
Pa da obrišemo prašinu sa ovog topika, teme.



Nije dobro koristito VHS video traku kod malih kobat modela, jer elisa ne može da pokida. Na snimku gore kod prvig secanja se traka odlepila sa modela i zamrsila se oko celog modela i elise. Samo krep papir je dobar, širine oko 2cm dužine 10-12m


Offline englez

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 467
  • Mowing the grass
Re: RC Combat
« Reply #101 on: February 10, 2012, 06:23:56 PM »
Mi koristimo 'Till roll'

To je papir sta ide u kasa, znas racun papir.     :mhm

Imas ti veza sa lokalni supermarket?      :hehe
signatures are silly, read some, See what I mean?

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #102 on: February 10, 2012, 08:17:23 PM »
Quote
Mi koristimo 'Till roll' To je papir sta ide u kasa, znas racun papir. Imas ti veza sa lokalni supermarket?
Da, daće kasa rolnu, ako kupim toliko robe čija cena će stati na 10m papira.  (:sok:)Čim naplate što piše na kraju, cela rolna od 10m je moja besplatno. lol
Dobra ideja, ali bela boja se baš ne vidi toliko dobro na nebu kao druge tamnije boje.  mmmm Bolje je leteti sa različitim tamnijim bojama.





Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: RC Combat
« Reply #103 on: February 10, 2012, 08:25:52 PM »

 :)aplauz





Offline Nenad Miklusev

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 392
    • AEROPOXY
Re: RC Combat
« Reply #104 on: February 11, 2012, 12:57:40 PM »
Pravila?

Scale/Open/Limited/

Glow/electric

Ili samo opšta šorka na nebu?