Author Topic: Sta kupiti !?  (Read 26164 times)

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Sta kupiti !?
« Reply #15 on: February 19, 2010, 02:53:11 PM »
Pa lep je ovo heli i sigurno kvalitetniji od hk 450.Prednost je sto koliko sam ja razumeo dolazi sastavljen i podesen. Nisam siguran to moras ti da proveris ali mislim da ce postarina za ovaj komplet da ti izadje 1/4 cene helija i sto je jos gore kad ovako nesto stigne na carinu nadaj se jos sigorno 1/4 cene. Nisam imao iskustva sa ovakvim stanicama pa bi morao da potrazis nekog ko vec ima ovakvo nesto da ti pomogne u podesavanju.

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: Sta kupiti !?
« Reply #16 on: February 21, 2010, 05:13:13 PM »
sa koferom ce postarina da kosta mnogo ,hteo sam da kupim kofer samo pa je postarina bila visoka
sto se tice helija ja letim Copter x ful aluminijum i sa carbonom ,moze se lepo podesiti prema uputstvu koje dobijes uz njega na CD-u dosta lepo leti miran i stabilan ,nemas problema oko podesavanja trakinga kao sto mozes naleteti kod HK450 na cccopter x su ispravljene sve decije bolesti i dobijes sve sto ti je potrebno da sklopis hely i nemoze se uporediti sa hk 450 razlika u parama je minimalna 15 20 $ a dosta je bolji tako da se isplati,
trebas odluciti sta zelis, da li kupiti ozbiljninu stanicu za vise modela ili ne planiras da imas vise modela.

Postarina za kofer je samo 59 dol plus za ostatak i carina
« Last Edit: February 21, 2010, 06:08:29 PM by JRlotpi »

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: Sta kupiti !?
« Reply #17 on: February 26, 2010, 08:48:59 AM »
JRlotpi,negde sam procitao da ti koristis PayPal nacin placanja (interesuje me i misljenje ostalih koji placaju na ovaj nacin) . Interesuje me kako to ide,jer sam na  http://www.ehirobo.com pazario nesto preko VISE Virtuon kartice, pa mi sada oni javljaju da ce mi vratiti novac i da cu ponovo morati da platim na  PayPal nacin iz nekih bezbednosnih razloga.
pozdrav!

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Sta kupiti !?
« Reply #18 on: February 26, 2010, 04:44:24 PM »
@sman

izgleda super, das email adresu koju koristis za paypal i odobris transakciju koja ti stigne na paypal i to je to. Siguran si da ti neko nece "slucajno" skinuti novce posto odobravas svaku transkaciju. Imas na forumu temu paypal sa uputstvom oko registracije itd.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: Sta kupiti !?
« Reply #19 on: February 26, 2010, 07:24:16 PM »
Ovo sto sam napred napisao uradio sam sa rajfazen viza karticom za kupovinu preko interneta .negde sam procitao da njihova kartica ne funkcionise kako treba za taj vid placanja ,da li je jos neko imao taj problem?

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Sta kupiti !?
« Reply #20 on: February 28, 2010, 12:05:42 PM »
@sman,
 ja imam visa virtuon raifasen banke, kartica sljaka prva liga.
Ali sa njom mozes da zaboravis lazni Pay Pal account.
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: Sta kupiti !?
« Reply #21 on: March 24, 2010, 04:01:06 PM »
zdravo narode!
evo konacno stize moja narudzbina iz hong konga. odlucio sam se za  pocetak da to bude  sklopljena varijanta a sledeci ce biti u delovima. stigo je copterx 450me.izgleda da sam se zeznuo kod stanice u rasporedu komande,jer je na predhodnoj igracki(lami) raspored bio razlicit u odnosu na ovu ,pa me interesuje koji raspored vi najcesce koristite (desnjaci) i da li je moguce promeniti njihov raspored(dzojstika)?
hvala svima na iskrenim savetima do sad, puno pozdrava od mene i mog sina !

evo slike rasporeda(dzojstika) na ovoj  stanici...   

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Sta kupiti !?
« Reply #22 on: March 24, 2010, 04:51:23 PM »
Ja koristim ovakav raspored komandi zove se mod 1 ali sam jedan od retkih kod nas. Vecina modelara u Srbiji koristi mod 2 a razlika je u polozaju rucice gasa(kod moda 1 na desnoj a kod moda 2 na levoj strani). Na skoro svim stanicama mod moze da se promeni ali je potrebno otvoriti stanicu i u nekim slucajevima premestiti jedan drzac i oprugicu sa dzojstika na drugi dzojstik a u nekim slucajevima mora da se zamene mesta kompletnim dzojsticima a sve zavisno od toga dali stanica ima podesavanje funkcija za svaki pojedinacni kanal na dzojsticima(moze biti mehanicki -dip svicevima ili digitalno kod modernijih stanica).

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: Sta kupiti !?
« Reply #23 on: March 25, 2010, 08:47:46 AM »
Trenutno ne poznajm ni jednog modelara koji leti stanicu koja je na modu 1 kao sto je tvoja. Mozes da je prepravis ali i ne moras. Stvar je samo vezbanja i navike ali onda nisi u mogucnosti da poletis neciji model koji je na modu 2 ukoliko ostanes i naucis da letis na modu 1.

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: Sta kupiti !?
« Reply #24 on: March 25, 2010, 09:20:41 PM »
Trenutno ne poznajm ni jednog modelara koji leti stanicu koja je na modu 1 kao sto je tvoja. Mozes da je prepravis ali i ne moras. Stvar je samo vezbanja i navike ali onda nisi u mogucnosti da poletis neciji model koji je na modu 2 ukoliko ostanes i naucis da letis na modu 1.
Sale, o tome sam i ja razmisljao sta posle(kad se naviknemo na ovaj mod)!? A u medjuvremenu smo navikli na stanici od lame koja je na modu 2. Nego, da li je neko raspolozan ko je vec radio nesto slicno da mu ja  posaljem stanicu pa da je prepakuje(naravno ne za dzabe) ,plasim se da ja nesto ne razvalim unutra...
pozdrav...   

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: Sta kupiti !?
« Reply #25 on: March 26, 2010, 08:01:28 AM »
Radio sam to u vise navrata i na skupljim stanicam i stvarno nije problem da sam uradis. Vrlo je jednostavno, odlemis ukupno 6 zica i premestis (po mome skines) limcic i to je to. Slobodno se usudi da to sam uradis i videces da nije nikakav problem.

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: Sta kupiti !?
« Reply #26 on: March 26, 2010, 11:17:41 AM »
Evo slike nove masine i da po ko zna koji put  pitam nesto:
da li treba necim podmazivati pokretne delove helija i cemu sve sluze ova sredstva koja sam dobio uz ovaj komplet(za neke znam sta su a za neke ne)?
Pozzzz

P.S.
Zaboravih da pitam, ima li ovde na forumu clanova s juga Srbije(od Nisa pa do Vranja)

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: Sta kupiti !?
« Reply #27 on: March 26, 2010, 11:57:06 AM »
Kad bi ljudi znali da se lepo predstave  :sljus  i lepo popune svoj profil  :sljus  ti bi sad znao da li imas nekog zemljaka ili bar blizu nekoga sa foruma  :sljus a ovako nista  :hehe 
Cak i ti nisi znao da  lepo popunis svoj profil   (--<<--)  (kush) a hoces da nadjes nekog... (:sos:) e pa nece moci gospodo tajanstveni  (kush) igraj te se malo coravih baka  :_D :hehe  :mhm

Inace smanu  cestitam na heliju  :)aplauz i dobrodosao ti nama ma ko ti bio  ()-()
« Last Edit: March 26, 2010, 12:11:43 PM by sasa »
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: Sta kupiti !?
« Reply #28 on: March 26, 2010, 12:39:54 PM »
@sasa,

nije nikakva tajna odakle sam , problem je u tome sto sam se uclanio na brzaka i nisam oobracao paznju sta sve treba da popunim. moja namera nije bila uopste da ulazim u ovaj svet (rc helija ),a gledajte gde odoh (<--) mmmm. hteo sam sinu da nabavim neki bolji heli ,ali ste me vi i vasi postovi navukli na ovaj hobi,i sad ispade da mene ovo vise interesuje nego mog sina :sljus. moj problem je taj da ja nemam nikakvo predznanje u vezi ove problematike ,a i to da ovde gde ja zivim ne postoji nijedan klub(sto je karakteristika manjih i zabacenih sredina).
pozdrav iz vranja... ()-()     
« Last Edit: March 26, 2010, 12:44:07 PM by sman »

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: Sta kupiti !?
« Reply #29 on: March 26, 2010, 12:59:53 PM »
Sad si inficiran sa  H1 N32 S48 rc virus i nema ti povratka  :pop:, nego gledaj kako mozes da se zalecujes posto od ovog virusa nema leka  (rip..)  :hehe :hehe :hehe

Evo ti par juznjaka a za druge se sam snadji ...http://rcfly4um.org/index.php?topic=1903.0  :)aplauz
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK