Author Topic: Riknuo motor u razradjivanju - ima li mu pomoci???  (Read 5141 times)

Offline Dakyle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
Riknuo motor u razradjivanju - ima li mu pomoci???
« on: August 29, 2009, 07:42:45 PM »
Vec sam pisao o ovom motoru: JBA 75A
U razradjivanju na 5 rezervoaru pri ler gasu je poceo da izbacuje ulje sa glave motora (sa dela koji je pricvrscenja sa 6 srafa koji se skida i na kom se srafi svecica), na punom gasu je radio normalno ali sa vise ulja i rarezi koje je izbaciva..bilo je tu i nesagorelog goriva. Ugasio sam ga, ohladio i pregledao, nasao sam deformitet na glavi motora na delu koji se skida. skinuo sam svecicu, odvio srafofe i skinuo problematican de..po obodu sam sa jedne strane je naprslina i jedan bakarni dihtung (posto ih ima 2 je ostecen)

Da li nesto moze da se uradi po ovom pitanju, da se napravi novi taj deo kod nekog metalca ili ko vec zna gde...jer neznam da li ima posebno da se kupi samo taj deo...
Jel imao neko slican slucaj sa ovim i sta je uradio da proradi motor ponovo???
Najveca tragedija je sto uopste nije  (<--)..ali ko zna zasto je to dobro...ima li neko neko savet ili da ga prosledim u kantu???
« Last Edit: August 29, 2009, 08:02:15 PM by Dakyle »

Offline Dakyle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
Re: Riknuo motor u razradjivanju - ima li mu pomoci???
« Reply #1 on: August 29, 2009, 08:25:54 PM »
Na ovom delu sa unutrasnje strane se nalazi pukotina koja zauzima skoro polovinu kruga samog prstena koji naleze na falc oko klipa

Offline Dakyle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
Re: Riknuo motor u razradjivanju - ima li mu pomoci???
« Reply #2 on: August 31, 2009, 12:18:38 PM »
Ima li neko neku ideju sta da radi???  I ima li pomoci u ovoj situaciji ili ne

Offline dule

  • Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 186
Re: Riknuo motor u razradjivanju - ima li mu pomoci???
« Reply #3 on: August 31, 2009, 12:23:58 PM »
Ako mozes ,slikaj ga otvorenog i slikaj to mesto koje je osteceno.Na osnovu toga ,recicemo ti tacno sta je problem i da li moze da se sredi.
Takve greske,ako sam ja dobro shvatio situaciju,se desavaju kada se glava otpusti ili nikada nije bila montirana kako treba.
Ali o tome posle slika.
Pozdrav!

Offline Dakyle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
Re: Riknuo motor u razradjivanju - ima li mu pomoci???
« Reply #4 on: August 31, 2009, 12:45:33 PM »
OK, popodne postavljam slike sa detaljima..

Hvala unapred

Offline Zoran_M

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
Re: Riknuo motor u razradjivanju - ima li mu pomoci???
« Reply #5 on: February 07, 2010, 11:06:29 AM »
Шта би од мотора?
Ако није поправљен, пошаљи ми га и биће.

Offline Dakyle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
Re: Riknuo motor u razradjivanju - ima li mu pomoci???
« Reply #6 on: February 08, 2010, 02:18:43 PM »
Nije bilo jos nista, pisao sam firmi gde sam ga kupio u Francuskoj..(dok je jos bio u garanciji) nisam dobio nikakav odgovor, planiram da pisem proizvodjacu motora pa da vidim sta oni mogu da urade. E sada me zanima sta si ti smislio u vezi poprake?? Probao samd a ti posaljem ovo na PM ali jednostavno kaze da ne postojis kao korisnik foruma a ne znam zasto..

Javi se ti meni evo ti i mob.: 063/693-525 Darko

Offline Zoran_M

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
Re: Riknuo motor u razradjivanju - ima li mu pomoci???
« Reply #7 on: February 08, 2010, 05:26:30 PM »
Газда причаонице је објаснио ограниченост употребе ћириличног писма, као разлог блокаде приватне поште. Зато остављам овде адресу: ak.aero.edu manki gmail.com i br. mob-a 063 204 270
Стрпај те делове у кутију и пошаљи ми АКС-ом и саченај 7 дана, да се врати исправан, ако је механички квар био проблем. Плати само поштарину...

Offline Zoran_M

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
Re: Riknuo motor u razradjivanju - ima li mu pomoci???
« Reply #8 on: March 09, 2010, 08:08:57 AM »
Обрати пажњу на равномерно затезање главе вијцима. Испод вијака нема ослонца, па савијају ивицу главе и вероватно је то био један од разлога пуцања компресионог простора.
Када клип дође у горњу мртву тачку, осети се повећан отпор и крцкање лежаја. Вероватно је површина оштећена и може се делимично отколонити сметња закретањем оба прстена котрљајућег лежаја (на радилици и у кућишту) за 90 степени. Пре закретања обележити фломастером почетну позицију.