Author Topic: Oracover, kako sa njim?  (Read 4023 times)

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Oracover, kako sa njim?
« on: March 11, 2010, 03:38:54 PM »
Za koji dan treba da presvučem krilo, horizontalni i vertikalni stabilizator sa ovom folijom. Šta je bolje koristiti peglu ili fen? Našao sam na ovom forumu kako se radi presvlačenje sa folijom, ali tip koristi onu malu peglu ili kako se već zove.

Offline Dakyle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
Re: Oracover, kako sa njim?
« Reply #1 on: March 11, 2010, 04:47:02 PM »
Peglu koristi, lakse je. Mozes u nedostatku modelarske pegle da koristis obicnu kucnu peglu, svaka novija pegla je teflonska tako da nece biti problema sa presvlacenjem. Prvo isprobaj na manjem delu kako to radi i tu doteraj peglu za temperaruru koja najvise odgovara, nekih 150 stepeni je dovoljno za presvlacenje, Pazi kod prezvlacenja krila (i svih supljih delova-izmedju rebara gde ne ide plankiranje nego je folija) da ti sama folija ne pokrivi krilo, zbog toga idi sa manjom temperaturom za pocetak dok se ne naviknes i steknes rutinu.

Offline englez

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 467
  • Mowing the grass
Re: Oracover, kako sa njim?
« Reply #2 on: March 11, 2010, 05:26:10 PM »



 (:sok:) (:sok:)
signatures are silly, read some, See what I mean?

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Oracover, kako sa njim?
« Reply #3 on: March 11, 2010, 06:55:32 PM »
Znači prvo sa malom temperaturom. Videću šta će biti. Krenuću od vertikalca, pošto je to najmanji deo koji ću presvlačiti i tu nisam ništa plankirao. Dok je na krilu druga priča. Prva trećina krila je plankirana.
Englez, video sam taj video klip još ranije, ali nemam modelarsku peglu, već samo običnu. Tj. nemam ni običnu, moja žena je ima  ;D

Pozdrav.

Offline englez

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 467
  • Mowing the grass
Re: Oracover, kako sa njim?
« Reply #4 on: March 11, 2010, 06:57:02 PM »

Ako ti si u NS, moze koristis moje.
signatures are silly, read some, See what I mean?

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Oracover, kako sa njim?
« Reply #5 on: March 11, 2010, 07:04:00 PM »
Hvala Englez na ponudi  (res) ali nisam iz NS. Živim u Resniku kod Beograda.

Offline Dakyle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
Re: Oracover, kako sa njim?
« Reply #6 on: March 12, 2010, 10:33:45 AM »
Ivane, slobodno kreni sa peglanjem (zeninom peglom), posto to do sada nisi radio, samo malo za pocetak experimentisi sa peglom na vertikalcu posto je on ceo plankiran da vidis na kojoj temperaturi su najbolji efekti. sve ostalo stvar rutine (ne mozes nista da upropastis) i ja sam koristio zeninu peglu dok nisam nabavio modelarsku. Samo napred.

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Oracover, kako sa njim?
« Reply #7 on: March 12, 2010, 08:09:01 PM »
Probao sam danas da presvučem oracoverom vertikalac, tačnije samo pokretni deo. Jednu stranu sam super odradio, dok sam kod druge strane imao manje sreže, ali ipak sam ga odradio. Presavio se deo folije pa sam morao da ga isečem i zalepim nov. Inače vertikalac nije plankiran.
Sutra poćinjem sa drugim delom, pa ću videti kako će ići. Ako bude napretka, ponovo ću presvući vertikalac.

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Oracover, kako sa njim?
« Reply #8 on: March 12, 2010, 11:20:18 PM »
To sto se nabora negde oracover lako se resava uz pomoc fena za skidanje farbe. Samo  na momente se predje preko naboranog dela i za tren oka se ispravi/zategne kako treba...treba malo u pocetku eksperimentisati, ali na kraju sve dodje na svoje...
;)
Nikola | rcfly.in.rs


Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Oracover, kako sa njim?
« Reply #9 on: March 13, 2010, 01:36:14 PM »
Završio sam vertikalac i nije loše, maa može bolje. Mora to neko da vidi. Pa ako bude trebalo ponovo ću presvlačiti. Danas ću horizontalac, pa da vidim kako će biti sa njim.