Author Topic: Accucel 6 PROBLEM  (Read 31967 times)

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Accucel 6 PROBLEM
« on: March 19, 2010, 09:24:52 AM »
Imam problem sa ovim punjacem .
Naime punio sam par puta baterije Zippy 2200 3s i Zippy 4000 3s bez ikakvih problema.
Sinoc sam pustio punjenje jedne od baterija, nakon pritiska start punjac je proverio celije ja sam potvrdio i punjenje je pocelo.
Nakon 30 minuta proverio sam displej i na njemu je i dalje bila voltaza 11.41 - 11.42 v , i nakon jos pola sata isto, vreme tece amperaza stoji na 2.2 kao da sve radi .

Posle testa sa svim raspolozivim baterijama desava se ista stvar .

Ima li neko ideju ?


Pozdrav
  ")  eksplodiracu !!!
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Accucel 6 PROBLEM
« Reply #1 on: March 19, 2010, 09:54:34 AM »
Ne znam koliko si zašao u dubine korisničkog uputstva pa ću ti pisati kao da nemaš pojma. Sorry ako ovo već sve znaš.

Naravno, prvo proveri da li si izabrao dobar mod punjenja.

Čuo sam da ako napajanje na koji je Accucel priključen nije u stanju da isporuči dovoljno struje, onda ovaj pokazuje onoliko koliko si mu zadao, ali je stvarna struja punjenja manja. Kako si opisao, zvuči da bi to mogao da bude problem. Probaj drugim provereno ispravnim napajanjem.

Dok je punjenje aktivno, pritisni ono dugmence koji je strelica u desno, i trebalo bi da ti pokaže napone na svakoj ćeliji. Proveri da napon na nekoj od ćelija nije drastično niži ili viši od ostalih. Ako jeste treba da napuniš bateriju u Balance modu, kako bi ih punjač izjednačio.

Za svaki slučaj, treba da premeriš napon na bateriji sa voltmetrom, posebno na svakoj ćeliji. Dakle, mora biti više od 3V i manje ili jednako 4.2V.

Voltmetar možeš da kupiš u bilo kojoj radnjici elektro delova, bilo koji će biti dovoljno dobar za ovu namenu.
Ako ne možeš da se snađeš sa merenjem napona, javi da detaljnije opišem način merenja.







Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Accucel 6 PROBLEM
« Reply #2 on: March 19, 2010, 09:59:26 AM »
Moj accucel javi gresku, pocne da pisti i prestane sa punjenjem ako je struje napajanja manja od struje punjenja.


WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: Accucel 6 PROBLEM
« Reply #3 on: March 19, 2010, 10:04:45 AM »
Ne znam koliko si zašao u dubine korisničkog uputstva pa ću ti pisati kao da nemaš pojma. Sorry ako ovo već sve znaš.

Naravno, prvo proveri da li si izabrao dobar mod punjenja.

Čuo sam da ako napajanje na koji je Accucel priključen nije u stanju da isporuči dovoljno struje, onda ovaj pokazuje onoliko koliko si mu zadao, ali je stvarna struja punjenja manja. Kako si opisao, zvuči da bi to mogao da bude problem. Probaj drugim provereno ispravnim napajanjem.

Dok je punjenje aktivno, pritisni ono dugmence koji je strelica u desno, i trebalo bi da ti pokaže napone na svakoj ćeliji. Proveri da napon na nekoj od ćelija nije drastično niži ili viši od ostalih. Ako jeste treba da napuniš bateriju u Balance modu, kako bi ih punjač izjednačio.

Za svaki slučaj, treba da premeriš napon na bateriji sa voltmetrom, posebno na svakoj ćeliji. Dakle, mora biti više od 3V i manje ili jednako 4.2V.

Voltmetar možeš da kupiš u bilo kojoj radnjici elektro delova, bilo koji će biti dovoljno dobar za ovu namenu.
Ako ne možeš da se snađeš sa merenjem napona, javi da detaljnije opišem način merenja.







Procitao sam u putstvo , i jasno mi je .
Punio sam baterije bez problema do juce . Voltaze na celijama su 3.80 na sve tri .
Koristim racunarsko napajanje 300w izlaz na napajanju je 12.52v konstantno.
Sinoc sam probao sa drugim napajanjem i desava se ista stvar. Takodje sam probao i Ballance i  obican Chardge isto ...
Mozda sam poblesavio ne znam ..... ()-()
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: Accucel 6 PROBLEM
« Reply #4 on: March 19, 2010, 10:10:01 AM »
Da li postoji nacin da se vrati na fabricko podesavanje ?
Mada mislim da nisam promenio nista sto bi moglo da utice na punjenje.

Kao puni , ide vreme , a nista se ne desava stoji na istoj voltazi posle sat vremena rada ....
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Accucel 6 PROBLEM
« Reply #5 on: March 19, 2010, 10:13:49 AM »
Ima još jedna fora za koju sam čuo ali nisam probao a to je da se onaj Watts-up zakači između punjača i baterije, i trebao bi da pokaže tačno koliko struje prolazi u bateriju. Naravno isto bi tako mogao ampermetar da se zakači i isto izmeri, samo je malko komplikovanije za budženje.


Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Accucel 6 PROBLEM
« Reply #6 on: March 19, 2010, 10:22:31 AM »
Pogledaj i ovaj video, moguće je da ne meri dobro napon na bateriji i da mu treba kalibracija:



Koliko je meni poznato nema reset funkcije.

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: Accucel 6 PROBLEM
« Reply #7 on: March 19, 2010, 10:27:16 AM »
Kalibriso sam  ...
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Accucel 6 PROBLEM
« Reply #8 on: March 19, 2010, 10:31:14 AM »
Pa jel bio razdešen? Koliko?

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: Accucel 6 PROBLEM
« Reply #9 on: March 19, 2010, 10:34:02 AM »
Kalibraciju sam uradio kad mi je stigao pre dve nedelje.
Bio je -0,2 v , sada pokazuje istu voltazu kao unimer (pokazivao je i pre ovog desavanja) .

« Last Edit: March 19, 2010, 10:37:47 AM by Schwab »
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: Accucel 6 PROBLEM
« Reply #10 on: March 19, 2010, 10:36:09 AM »
Ne znam da li da saljem nazad u majku Kinu ...
Probao bih sve , pre nego sto posaljem nazad .
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Accucel 6 PROBLEM
« Reply #11 on: March 19, 2010, 10:40:44 AM »
Ne znam šta bi drugo mogao da probaš. Na žalost. Mislim da će ti za slanje nazad možda biti skuplja dara nego mera...mada treba proveriti poštarinu.

Inače i moj Accucel zeza, kao da prvu ćeliju loše meri, pokazuje niži napon i onda ne može da balansira i kada napuni bateriju ćelije su na oko 4.15V-4.17V

Koliko para toliko muzike. Iako sam prilično popi**** zbog toga, ponovo sam naručio kada je bila ova zadnja tura po 19$. Valjda ću biti bolje sreće...ne znam

Zarekao sam se da ću kad tad da uzmem onaj iChrarger, kažu da je apsolutno vrh punjača.

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: Accucel 6 PROBLEM
« Reply #12 on: March 19, 2010, 10:49:04 AM »
Hvala na odgovorima , ako ima jos neko da doda nesto ....  4e

pozdrav
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Accucel 6 PROBLEM
« Reply #13 on: March 19, 2010, 10:58:17 AM »
@brainstorm
najbolje lepo nista ne meris i sve radi super :)

Moj povremeno puni i do 5A iako sam mu kao max definisao 2.2A (2200mah baterija).
Podrazumevao sam da sve super radi. Sad kad sam cuo vase probleme moracu malo da testiram.
 
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Accucel 6 PROBLEM
« Reply #14 on: March 19, 2010, 11:12:11 AM »
@brainstorm
najbolje lepo nista ne meris i sve radi super :)

Moj povremeno puni i do 5A iako sam mu kao max definisao 2.2A (2200mah baterija).
Podrazumevao sam da sve super radi. Sad kad sam cuo vase probleme moracu malo da testiram.
 


Da...ja sam čak do te mere popizdeo da sam napravio od tri dean-s konektora adapter da mogu svaku ćeliju posebno da napunim, preko konektora za balansiranje. Kao da punim 1S bateriju. Pa povremeno ga tako poteram, kad od silnog balansiranja (pošto praktično beskonačno balansira) prva ćelija i dalje ostane nižeg napona nego druga i treća.
Jedino tako napunim bateriju da su sve tri ćelije ~4.20V.

Znam da ništa to nije dovoljno precizno, uključujići  i voltmetre u Accucelu i taj moj unimer.