Author Topic: Trex 450 razmatranja pre kupovine i ponesto o delovima i cenama ....  (Read 48503 times)

Offline Xardaz_abc

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 110
Re: Trex 450 razmatranja pre kupovine i ponesto o delovima i cenama ....
« Reply #15 on: March 24, 2010, 12:25:44 PM »
za pocetak mi je stvarno mnogo da dajem preko 150e za stanicu jel mogu ovi tx i rx da prodju za makinu ??
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9041&Product_Name=Hobby_King_2.4Ghz_6Ch_Tx_&_Rx_(Mode_1)
My dream is to fly over the rainbow so high !

Offline Xardaz_abc

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 110
Re: Trex 450 razmatranja pre kupovine i ponesto o delovima i cenama ....
« Reply #16 on: March 24, 2010, 01:05:39 PM »
Uporedjivao sam cene sa ebay-a i Hobbyking-a definitivno narucujem preko HK-a... (fiu)
Evo moje tu i tamo konacne konfiguracije :

HK450 CCPM 3D Helicopter Kit (Align T-rex Compat.) Ver. 2
Turnigy E500 6T 4000Kv 200W Heli Motor
TURNIGY Plush 40amp Speed Controller ili mi je dovoljanTURNIGY Plush 30amp Speed Controller ???
TURNIGY 3A UBEC w/ Noise Reduction
Turnigy Head Lock & Standard Gyro (Digital/Analog)
HXT900 9g / 1.6kg / .12sec Micro Servo x3
GWS Park HPX Servo 19g/.05sec/3.6kg (JR Plug) za rep
HK-7X 2.4Ghz 7ch w/ 5 Model Memory TX & RX (Mode 2)
ZIPPY Flightmax 2200mAh 3S1P 20C x2
IMAX B6 Charger/Discharger 1-6 Cells

narucio bih 11t i 13 t pinion i carbonske elise i to je to ,,,
cim dobijem zeleno svetlo od ljudi koji su vec sklapali HK 450 narucujem momentalno ....  (pijanoo)
« Last Edit: March 24, 2010, 01:08:29 PM by Xardaz_abc »
My dream is to fly over the rainbow so high !

Offline Davor

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 75
Re: Trex 450 razmatranja pre kupovine i ponesto o delovima i cenama ....
« Reply #17 on: March 24, 2010, 01:45:59 PM »
Stanica za koju si okacio link je tip stanice koju sam pomenuo.Definitivno da nije dobar izbor za heli.Robi ti je dao dobar predlog sa SPECTRUM DX7.

Baterije 6S nisu kompatibilne sa velicinom 450,na sta si vec dobio odgovor.Optimalne su 3S.

Izbor HK450 je o.k. barem po misljenju drugih koji ga imaju.A i po meni trebalo bi da bude dobar jer je u najmanji detalj skinut Trex450.GLIDER poseduje takav i imas podosta napisano o tom modelu,misljenja,po neki klip..
Moja misljenje i zamerka bi i dalje bila na izbor elektronike (ziroskopa i servoa),jer od tih elemenata ce ti zavisiti i kvalitet letenja kao i stepen napredovanja.Ja sam pre za proverene brendove,npr. Futabin ziroskop,kao sto ti je Sale vec savetovao i Hitec HS65 servoe koji su odlicni za helikoptere ove velicine.Naravno ima tu jos servo koji mogu da dodju u obzir ja sam uzeo jedan primer.

Offline Xardaz_abc

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 110
Re: Trex 450 razmatranja pre kupovine i ponesto o delovima i cenama ....
« Reply #18 on: March 24, 2010, 02:57:33 PM »
Stanica za koju si okacio link je tip stanice koju sam pomenuo.Definitivno da nije dobar izbor za heli.Robi ti je dao dobar predlog sa SPECTRUM DX7.

Baterije 6S nisu kompatibilne sa velicinom 450,na sta si vec dobio odgovor.Optimalne su 3S.

Izbor HK450 je o.k. barem po misljenju drugih koji ga imaju.A i po meni trebalo bi da bude dobar jer je u najmanji detalj skinut Trex450.GLIDER poseduje takav i imas podosta napisano o tom modelu,misljenja,po neki klip..
Moja misljenje i zamerka bi i dalje bila na izbor elektronike (ziroskopa i servoa),jer od tih elemenata ce ti zavisiti i kvalitet letenja kao i stepen napredovanja.Ja sam pre za proverene brendove,npr. Futabin ziroskop,kao sto ti je Sale vec savetovao i Hitec HS65 servoe koji su odlicni za helikoptere ove velicine.Naravno ima tu jos servo koji mogu da dodju u obzir ja sam uzeo jedan primer.
Prvo ne bih voleo da me pogresno razumes , znam da imas najbolju nameru ali mislim da za to sto si mi pomenuo treba da izdvojim preko 300e za ovaj heli -.-
Zar je moguce da mi za pocetak treba stanica od 130e ? oo))
btw baterija ZIPPY Flightmax 2200mAh 3S1P 20C x2 nije 6s i skroz je kompatibilna sa hk450
Turnigy Head Lock & Standard Gyro (Digital/Analog) svi hvale na HL-ndu mislim da ni meni nece smetati za pocetak naravno da cu kasnije upgrejdovati moj heli ...
HXT900 9g i tail servo GWS Park HPX Servo prrporucje GLIDER ...
Ja se vec 7 godina bavim snowboardingom u pocetku sam vozio iznajmljenu opremu neku smesnu tad mi i nije trebala full gear od 1000e xD kao sada .... elem ne zahtevam ja od helija odmah neko 3d letenje ...
ako sa ovom opremom mogu normalno da ga vozim ja bih narucio izadje me 185e sve to je po meni pristupacna cena za pocetak ....
My dream is to fly over the rainbow so high !

Offline Xardaz_abc

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 110
Re: Trex 450 razmatranja pre kupovine i ponesto o delovima i cenama ....
« Reply #19 on: March 24, 2010, 03:09:38 PM »
Za asian gyro od 50$ utisci na HK-u su katastrofa tipa it's cheap, it's a gyro, but it doesn't lock your tail, i'm getting quite drift

Npr Turnigy Head Lock & Standard Gyro sve reci hvale a duplo je jeftiniji meni nije problem da doplatim 15e za gornji ali sto bi to radio kad za ovaj od 24$
I ordered one of this unit in my TREX 450. Its a good gyro for the price very small and light.

My dream is to fly over the rainbow so high !

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Trex 450 razmatranja pre kupovine i ponesto o delovima i cenama ....
« Reply #20 on: March 24, 2010, 04:53:41 PM »
Ja koristim do duse od skora jedan Turnigy Head Lock & Standard Gyro i za sad sam zadovoljan, napominjem da ne letim 3D

Offline Davor

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 75
Re: Trex 450 razmatranja pre kupovine i ponesto o delovima i cenama ....
« Reply #21 on: March 24, 2010, 05:55:52 PM »
Ma naravno da necu pogresno shvatiti samo pokusavam da iznesem svoj neki ugao gledanja pa mozda to pomogne.Kao sto rekoh izbor je tvoj  :big smile i pitanje sta i dokle zelis da ides.Naravno da tu moras i finansisku stranu da gledas jer uglavnom to presudjuje,nazalost.Ja imam Trex 500 elektro i heli sa motorom od 8ccm (50),tako uglavnom obelezavaju velicinu,pa sam vrlo brzo sa Trex-om dosao do tacke kada Hitec-ovi servoi,doduse basic,nisu vise zadovoljavajuci.U svakom slucaju srecno sa nabavkom i ako treba neka pomoc ne oklevaj da pitas  :mhm
Pozdrav

Offline Xardaz_abc

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 110
Re: Trex 450 razmatranja pre kupovine i ponesto o delovima i cenama ....
« Reply #22 on: March 24, 2010, 07:01:51 PM »
lako cu ja da narucim nov gyro i servo kad budem osetio da su mi potrebni bolji nego jel ima neka varijanta za tx rx da nije ko ovaj moj 35e a ni od 130e nesto ismedju nek bude bar oko 70-80e peace xD
My dream is to fly over the rainbow so high !

Offline Davor

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 75
Re: Trex 450 razmatranja pre kupovine i ponesto o delovima i cenama ....
« Reply #23 on: March 24, 2010, 07:33:11 PM »
Iskreno da ti kazem nisam siguran ali mislim tesko.Mozda neko od drugih modelara ima drugaciju informaciju.

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Trex 450 razmatranja pre kupovine i ponesto o delovima i cenama ....
« Reply #24 on: March 24, 2010, 07:40:46 PM »
@ Xardaz_abc Ja nisam u heli prici ali nemoj da se ljutis na ovo sto cu ti reci: dosao si na forum sa puno pitanja, ali nacin na koji ih postavljas i primas odgovore je kao da ti odgovori nisu potrebni, tj. cekas da ti neko da odgovor koji ce ti se svideti a on nikako da se desi pa iznova postavljas isto pitanje.

Svi smo mi nekada bili pocetnici i manje ili vise slusali one koji su vec stekli neka iskustva. Veruj mi da su, dugorocno gledano, mnogo bolje prosli oni koji su slusali! Neko sa iskustvom ce ti uvek reci da potrosis vise para u pocetku na opremu koja ce se duze zadrazati (preziveti) kod tebe, tipa stanica, gyro, servoi, motori, kontroleri, zato sto u 99% slucajeva ta oprema prezivi pad modela i moze posle toga u drugi. Ako kupis jeftino, pre nego kasnije shvatices da si pogresio i da treba da kupis ono sto ti je neko vec savetovao na pocetku a imaces problem kome da "uvalis" to sto vec imas. Tako pravis dupli trosak.

Ponavljam, ovo pisem iz najbolje namere i bez najmanje zelje da uvredim. Imas srecu da su ti odgovorili neki ljudi koji imaju jaaaaaaaaaaaaako puno iskustva sa helijima, i to sto su ti rekli su potpuno u pravu. Prelomi pametno!

poz
« Last Edit: March 24, 2010, 07:43:49 PM by magic »
Veljko

Offline robi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
  • sad si gore,sad dole
Re: Trex 450 razmatranja pre kupovine i ponesto o delovima i cenama ....
« Reply #25 on: March 24, 2010, 08:13:01 PM »
Apsolutno se slažem s magicom !
Priča: ovo mi je dovoljno za početak ,pa ču kasnije preči na nešto bolje... to je največa greška !!!
Ako si zagrizao u modelarstvo,moraš biti spreman na velike financijske izdatke... dakle da ti i ja probam pojasniti neke stvari!
Kupiš slab gyro (tipa ovi po 20-50$) pošto si početnik nisi baš siguran kako bi on morao raditi... počinju problemi jer baš ne drži rep kako bi ti očekivao (ili kako si vidio na videu od recimo Tareqa Alsadija...ti sav ljut zaključuješ da bi morao nabaviti bolji...hn ali kome ču prodati ovaj ??? novi bolji košta hm 150-200 $ Na kraju poludiš i naručiš recimo spartana760 (imam ga ja i ne bi ga mjenjao ni za što...)e sad te taj spartan košta 150$+ onaj mali šit koji stoji negdje u ladici...
Danas sutra pređeš na bolji i veči helikopter i naravno preseliš i taj gyro ...
Ista stvar je sa svom ostalom elektronikom...Stanicom pogotovo...vremena su takva da ako nemaš dobru polovnu robu kad ju pokušavaš prodati ,nečeš ju nikada prodati !!!
Nitko od nas nije iskipao par somova eura od jednom (jelda Sale??? dobili bi trenutni razvod...ha ha )
Pozdrav,Robert

Offline Xardaz_abc

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 110
Re: Trex 450 razmatranja pre kupovine i ponesto o delovima i cenama ....
« Reply #26 on: March 24, 2010, 11:21:50 PM »
ljudi kapiram ja sve to ... ja mogu da se isprsim 200e eventualno jos 10-20tak da se iscimam znaci nema nista od helija  :'(
My dream is to fly over the rainbow so high !

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Trex 450 razmatranja pre kupovine i ponesto o delovima i cenama ....
« Reply #27 on: March 24, 2010, 11:43:36 PM »
Nekada je bolje strpeti se, nego ici grlom u jagode. Ne bi se dzaba govorilo, strpljen-spasen...
 ;namig

Elelm, ja sam jedan od onih koji su se opekli kupovinom jeftinih stanica i sl. ( jos 90-tih) pa sada ako treba stekacu i godinu dana da bi kupio nesto sto ce me sluziti narednih nekoliko godina...

gledaj to s druge strane posto si novajlija na forumu, tj. prednost cele ove price je ovaj forum gde mozes naci gomilu raznih informacija i saznati jos vise o ovom hobiju, kako bi ubio vreme dok stekas kintu...
Svi komentari/odgovori/sugestije su ti date od strane ljudi koji su vrhunski majstori i imaju ko zna koliko dana naleta na RC helikopterima/avionima i vrlo dobro znaju o cemu te savetuju, na tebi je da to prihvatis ili odbacis...

 ()-()
« Last Edit: March 24, 2010, 11:46:24 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline Xardaz_abc

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 110
Re: Trex 450 razmatranja pre kupovine i ponesto o delovima i cenama ....
« Reply #28 on: March 26, 2010, 12:14:05 AM »
My dream is to fly over the rainbow so high !

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Trex 450 razmatranja pre kupovine i ponesto o delovima i cenama ....
« Reply #29 on: March 26, 2010, 08:46:09 AM »
@Xardaz_abc, sve sto dobijes u tom pakovanju ti je dovoljno da poletis helikopter.
Cak dobijas i USB kabal za stelovanje stanice i pretpostavljam da sa njim mozes da vezbas na simulatoru.

Mehanika tog helisa je dobra i od alumijiuma i carbona je, motor je brushless, ESC i baterija ne znam kakvog je kvaliteta,  gyro izgleda kao kopija Futabinog GY410, a punjac je najprostiji, ali ce moci da puni bateriju.

Dobijas sve sto ti je potrebno za pocetak, ali to je to.
Ako budes hteo da nastavis da se bavis ovim hobijem i posle lomljenja tog prvog helija nista sa njega neces moci da preselis na neki veci i bolji.

Ako te mrzi da cekas, kupi i uzivaces, ali samo u pocetku.
Da, najvaznija stvar, NE POKUSAVAJ DAA LETIS BEZ DOKTORIRANJA LETENJA NA SIMULATORU!
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!