Author Topic: SJM500 Pro  (Read 33205 times)

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: SJM500 Pro
« Reply #45 on: June 14, 2008, 12:46:41 PM »
TUZNA VEST!

Moj helikopter je doziveo ono sto se kad tad mozda moralo desiti!
Evo me na Adi ciganliji gde sam pozvan da letim za dan JAT-a i leteo sam na prelepom fudbalskom terenu jedan predivan let sa novim repnim rotorima  i upravo su oni odlucili da mi zagorcaju i upropaste dan jer su otpali kada sam vec u planu imao da sletim i zavrsim perfektan let medjuti oni su pukli zbog lose izrade a nisu jeftini i helikopter je pao sa 2-3 metra visine i prilicno se razbio!
Sta da vam kazem osim da mi se srce cepa i to bukvalno jer sam se bas upustio u letenje i ucenje a sada sam osudjen na skupljanje para za delove pa narucivanje pa cekanje a sve to zbog onog prvog moze bas da potraje!

Lakse bi mi bilo da sam ja napravio gresku pa bi bio ljut na sebe a ovako nemam na koga da se ljutim!

A kakav je to lep let bio i svaki novi bolji od prethodnog e a sada sam zaustavljen u ozbiljnom napredovanju!

Povlacim se u ozbiljan bedak!
« Last Edit: June 14, 2008, 03:03:02 PM by GLIDER »
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: SJM500 Pro
« Reply #46 on: June 14, 2008, 01:00:32 PM »
:(

sta reci..., bas mi je krivo sto ti se na tako glup nacin sve desilo, ali ne brinem za tebe i siguran sam da ce se SJM500 Pro ubrzo naci u vazduhu!
;)


« Last Edit: June 14, 2008, 01:05:13 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: SJM500 Pro
« Reply #47 on: June 14, 2008, 01:18:41 PM »
:(

sta reci..., bas mi je krivo sto ti se na tako glup nacin sve desilo, ali ne brinem za tebe i siguran sam da ce se SJM500 Pro ubrzo naci u vazduhu!
;)




E moj druze rekao sam ti prosli put na livadi da se ja vezujem za sve a za helikopter sam se vezao prakticno rodbinskom vezom i sada da mi se desi ovo kada sam bio u zaletu ucenja... ma srce mi se kida!
Nisam siguran da ce on ubrzo leteti jer kako odvojiti sada pare i za to posle svega sto jos iziskuje pare!
Oped kazem da sam bar ja napravio gresku pa da se jedem zbog toga a i izvukao bih neku pouku ovako sam prizemljen ma duze!
A toliko volim helikoptere a narocito ovaj da je to neverovatno tako da se polako hladim od aviona i jedva sam skupio snagu da napravim danas i par letova katanom jer sve je to lepo ali helikopteri su helikopteri!
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: SJM500 Pro
« Reply #48 on: June 14, 2008, 02:04:03 PM »
Ivane bas mi je zao da to cujem! E jbg!!! I ja imam slican problem, stravicno se vezujem za modele pa mi jako tesko pada kada se ostete. No, glavu gore, znamo svi da se takve stvari desavaju. Ja se u zadnje vreme stravicno trudim da dok letim ne pravim greske ali polako sebe pripremam na neki otkaz. Znam onda je coveku jos gore, zna da nije do njega, ali ... Helikopteri su jezivo kompleksni, ja kada gledam u model i kada vidim one silne srafove i poluge kosa mi se digne na glavi, dovljno je jedna stvar da zataji i ...

Ajde sutra da izadjemo malo na aerodrom pa makar samo da se druzimo!

Veljko
Veljko

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: SJM500 Pro
« Reply #49 on: June 14, 2008, 02:43:10 PM »
Tesko da cu ja sada neko vreme izlaziti na livadu jer me vise ne vuce nista toliko bar za sada sada je na meni da pomocu filmskih trikova skupljam pare kako bi ga popravio!!!
« Last Edit: June 14, 2008, 03:01:35 PM by GLIDER »
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: SJM500 Pro
« Reply #50 on: June 14, 2008, 02:52:11 PM »
Tesko da cu ja sada neko vreme izlaziti na livadu jer me vise ne vuce nista toliko bar za sada sada je na meni da pomocu filmskih trikov skupljam pare kako bi ga popravio!!!

Ajde, nemoj da padas toliko u bedak, sve se da popraviti, samo je pitanje vremena. Izgleda da ce sutra biti ok vreme , pa malo navrni do livade da se druzimo, ponecu ti nesto sto ce te makar malo utesiti!
;)

aj` pa se vidimo.
Nikola | rcfly.in.rs


Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: SJM500 Pro
« Reply #51 on: June 14, 2008, 03:00:44 PM »
Necu moci sutra jer idem sada u PA u tazbinu tako da ne cu moci ali videcemo se mi vec!
Jesam se izbedacio posteno jer sam se bas lepo razleteo i poceo da pravim prelepe letove!
Naravno svestan sam da je to takav hobi gde su takve stvari svakodnevnica a narocito tehnicki otkazi jer ali dok ja sad skupim kintu pa dok pronadjem delove pa dok stignu potrajace i proci ce najlepse vreme za letenje a nista me drugo sada ne privlaci toliko koliko helikopteri!

Nemam strah jer greska nije bila moja i sutra da ga popravim samo bi nastavio da letim kao da nista nije bilo ali ovakva sr.nja se jednostavno desavaju!!!

Sto nisam neki bogati badavadzija pa da mi ovo sada ne pretstavlja nikakav problem eeeee!!!!


\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: SJM500 Pro
« Reply #52 on: June 14, 2008, 03:14:16 PM »
U zivotu se ljudima dogadjaju mnogo gore stvari tako da ovo nase izgleda bedno pomena dobro je sto ovakve stvari uglavmom mogu da se poprave pa ce se i popraviti kada se steknu uslovi a do tada idemo dalje!
postavicu i slike lomova cim ih prebacim!

Pozdrav drugari! ;)
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline norrin radd

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 167
    • FlyingCam
Re: SJM500 Pro
« Reply #53 on: June 14, 2008, 03:31:25 PM »
Ne bih da prebacujem, samo bih podsetio lazu na nas prvi razgovor kada sam rekao da pazarite t-rex ili mini titan. Da je jedan od ta dva u pitanju popravili bi ga za sat dva maksimalno, posto imam brdo delova, a ono sto nemam mogu da nabavim za dan dva ako je hitno.
No sve jedno, nemoj da se nerviras nije to nista, znas onaj moj krah u Vrscu, video si helikopter. Popravljen je za jedno popodne. A naj interesantnije je to da stalno evoulira, posto uvek ima nesto sto bih doradio na njemu ali sam nekako lenj da to uradim, e kad ga razbijem onda odmah uradim i one prepravke koje sam planirao. Znaci to je pozitivna stvar, zamisli da nikad nije pao, bila bi jos uvek ona krntija sa pocetka.  ;D

Ako hoces javi mi se da vidimo sta mu tacno fali pa da pokusam da ti pomognem u nabavci ili izradi tih delova. A mozda ponesto odgovara od t-rexa ili raptora.

Pozdrav Zoltan

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: SJM500 Pro
« Reply #54 on: June 14, 2008, 04:24:12 PM »
Hvala Zoli!
Pazi helikopter je prosto naprosto fenomenalan ali je malcice teze blizu naci delove ali nije nemoguce a nesto vec i imam sam sto je problem ko ce da ceka dok se sve nabavi!

Sto vise tehnike veca je sansa da nesto vrisne!
Pozdrav
Ivan
« Last Edit: June 14, 2008, 09:59:27 PM by GLIDER »
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: SJM500 Pro
« Reply #55 on: June 14, 2008, 04:29:56 PM »
Ivane,

isao sam na UH i dodali su totalno novu sekciju za delove za SJM. Nema slika, ali pretpostavljam da ce ih uskoro biti. Baci pogled.

Inace ja danas usred sklapanja Acromastera shvatim da mi citavu jednu kesicu potrebnih delova (nosac motora) nisu ubacili u kutiju  >:(  >:(  >:( , i sada zbog 10Eur ne mogu da ga zavrsim.

Pozdrav
Veljko

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: SJM500 Pro
« Reply #56 on: June 14, 2008, 06:20:10 PM »
Ne bih da prebacujem, samo bih podsetio lazu na nas prvi razgovor kada sam rekao da pazarite t-rex ili mini titan. Da je jedan od ta dva u pitanju popravili bi ga za sat dva maksimalno, posto imam brdo delova, a ono sto nemam mogu da nabavim za dan dva ako je hitno.
No sve jedno, nemoj da se nerviras nije to nista, znas onaj moj krah u Vrscu, video si helikopter. Popravljen je za jedno popodne. A naj interesantnije je to da stalno evoulira, posto uvek ima nesto sto bih doradio na njemu ali sam nekako lenj da to uradim, e kad ga razbijem onda odmah uradim i one prepravke koje sam planirao. Znaci to je pozitivna stvar, zamisli da nikad nije pao, bila bi jos uvek ona krntija sa pocetka.  ;D

Ako hoces javi mi se da vidimo sta mu tacno fali pa da pokusam da ti pomognem u nabavci ili izradi tih delova. A mozda ponesto odgovara od t-rexa ili raptora.

Pozdrav Zoltan
E moj Zoli, to sto ja ne vozim Mercedes uopste nije zato sto ja neznam da je to izvanredan auto, sa izvanrednom tehnickom podrskom (mada bi o mercedesima mnogo vise mogao da isprica Veljko)... Jednostavno, cena je bila prelomni faktor pri odluci da se uzme SJM-500. E sad, desilo se to sto bi se desilo pre ili kasnije. Ali, taman i da je ovo apsolutni kraj karijere SJM-a (a nije), isplatio je svaki ulozeni cent, samim tim sto nam je omogucio da dobrano zakoracimo i u taj "zabran". Svaki naredni korak ce biti mnogo laksi i sa mnogo manje nepoznanica. Ja kao stari modelarski vuk, 'ladno i filozofski (ko se bude istrcao sa nekom asocijacijom o filozofima - imace posla sa mnom, a to nece mu se isplati) prelazim preko ovakvih dzombi na putu, jer odavno znam da su neizbezne ma koliko se trudio da ih izbegnes. Ivan u tom pogledu jos treba da se "pece", pa zato ovako varnici.


Pozdrav
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: SJM500 Pro
« Reply #57 on: June 14, 2008, 09:38:12 PM »
Ma sve se to desava jednostavno jer gde je tehnika  tu su i otkazi a bice i ovaj popravljen a bice i novih helikoptera samo polako jedno po jedno!
Nervoza je polako spala i sad se pokako koncentrisem na prikupljanje kinte za delove pa kad bude bude!
« Last Edit: June 14, 2008, 09:59:00 PM by GLIDER »
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline sermilan

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 60
Re: SJM500 Pro
« Reply #58 on: June 15, 2008, 02:41:30 PM »
Ivane pratim tvoj napredak od prvog dana i bas mi je zao te zle sudbine koja je zadesila SJM-a, ali evo ti moje ponude da ti malo digne moral, konkretno nudim ti pozajmicu (deviznu) da popravis masinu, vratices kad skupis pare polako bez zurbe. Verovatno bih se i ja tako osecao kada bi mi T-rex ili Blade pukli. Razmisli o ponudi i nemoj pogresno da me shvatis.

                                                                                                                                    Pozdrav, Milan 

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: SJM500 Pro
« Reply #59 on: June 15, 2008, 04:05:22 PM »
Ivane pratim tvoj napredak od prvog dana i bas mi je zao te zle sudbine koja je zadesila SJM-a, ali evo ti moje ponude da ti malo digne moral, konkretno nudim ti pozajmicu (deviznu) da popravis masinu, vratices kad skupis pare polako bez zurbe. Verovatno bih se i ja tako osecao kada bi mi T-rex ili Blade pukli. Razmisli o ponudi i nemoj pogresno da me shvatis.

                                                                                                                                    Pozdrav, Milan 

Ovo stvarno nisam ocekivao!
Ali hvala u svakom slucaju ipak je na meni da obezbedim sve sto je potrebno, nisu to neke pare s obzirom da neke delove vec imam ali trenutno nemam prostora da izfinansiram to zbog drugih stvari ali polako jer sam ja toliko zaljubljen u rc helikoptere da me nista nece spreciti da ga vremenom opravim i stavim na noge pa i vinem u nebo!

Potpuno sam svestan da je to takav hobi i da se takve nezgode desavaju svakodnevno i padaju i mnogo skuplji modeli neuporedivo boljim "pilotima" i da ce se to i u buducnosti neminovno dogadjati!
Moj "problem" je u tome sto nisam navikao na lupanja (iako je ovo bio otkaz) a leteo sam raznorazne modele i mnogo puta poletao po prvi put ljudima njihove modele pa cak i drasticno brze od onih na koje smo navikli (preko 350 km/h) i osvajao ozbiljna takmicenja bez ikakvih problema!

Sve u svemu popravice se kada se steknu uslovi za to pa idemo dalje!

Hvala jos jednom!

Ivan
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER