Author Topic: Pocetnik iz kraljeva  (Read 3575 times)

Offline zed

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
Pocetnik iz kraljeva
« on: April 19, 2010, 01:07:14 PM »
Da se predstaviv :
Ja sam Vladimir iz Kraljeva imam 29 god.Rc modelarstvom  se bavim cetri godeine nazalasot zbog bidzeta sve kineski modeli sa dva kanala.Kako vidim ,kako vreme i godine polako odmicu ova vrsta hobija postaje sve zastupljenija kod nas i sto je interesantno po sve vise pristupacnijim cenama.
Pravio sam kratku pauzu u rc letenju zadnjih godinu dana ,ali sam se pre neki dan vratio ponovo u ovaj prelepi svet hobija sa jednim malim modelcicem nalik cesni koji sam dobio od tasta (penzionisanog pilota jna ,pilot ana-21)koji je on kupio davnih osamdesetih.Avion je napravljen da leti na vazduh ima neke zanimljive delice tima rezervoara za vazduh i tome slicno.Naravno ja sam se uzeo posla i krenuo u improvizaciju.Posto sam leteo na kineskim modelima sa dva kanala tako mi je od nijih ostala i elektronika.
Za vikend je imao svoj prvi let i za pravo cudo bio je uspesan,sobzirom kakvi su delovi korisceni,jedini i najveci problem jeste elisa koju moram direktno da kacim na osovinu motora a precnik osovine na elektromotoru je duplo manji nego na elisi ,pa je koriscen pistolj na plastiku sa jos par improvizacija,ali posto se motor greje nakon sletanja tu je bio kraj elisa je blago skliznula sa osovine tako da cu morati da napravim deo koji sam snimio na ovom forumu da se elisa veze gumicom za dva srafakoji su pricvrsceni na elisu.To ce sve potrajati dok ne skupim nesto mara za ozbiljniji model.
Imam jedno pitanje za forumase mozda vam je malo glupo pitanje ali nezamerite,cemu sluzi Speed Controllers,i punjac za li-poly battery kako vidim se sastoji iz punjaca i balansera  unapred zahvalan na odgovoru.

Puno pozdrava za sve forumase

Offline flugzeug

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 653
Re: Pocetnik iz kraljeva
« Reply #1 on: April 19, 2010, 01:23:52 PM »
Dobro došao ;)

Sama riječ ti kaže, speed kontroler služi za upravljanje brzine okretanja motora između ostalog. Što se tiče lipo punjača, ti sebi možeš samo kupiti balanser a punjač možeš naći lokalno od nekog laptopa, bitno je da je voltaža od 12-16V, minimalno 1,5A istosmjerno.
S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila!

Offline zed

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
Re: Pocetnik iz kraljeva
« Reply #2 on: April 19, 2010, 01:31:18 PM »
pozdrav komsija ,i meni je drago da se neko u ovim krajevima zanima sa ovim hobijem,procitao si moj topic i video si iz prilozenog da sam samo leteo sa kinezima koje sam uglavnom nabavljao kod vas u cacku u fantaziji.
hvala na objasnjenj za speed,i punjac.
da ako se pokrene ovaj mrtvi deo  srbije za ovavkvim zadfovoljstvom pa da i mi krenemo sa nekim vikend druzenjima.

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Pocetnik iz kraljeva
« Reply #3 on: April 19, 2010, 02:25:10 PM »
Pozdrav i dobro dosao,

motor ti se moze pregrejavati iz vise razloga.Za pocetak, povezi se sa ljudima sa ovog foruma, koji su iz Kraljeva ili blizine (Kragujevac) pa polako kroz pricu sa njima i ovaj forum se upustaj u ovu pricu. Na forumu mozes naci dosta topica koji se ticu pocetnickih modela i terminologije sta je sta...

poz
 ()-()
Nikola | rcfly.in.rs


Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Pocetnik iz kraljeva
« Reply #4 on: April 19, 2010, 08:35:29 PM »
mi kragujevcani letimo na tecno gorivo. sto se tice pomoci (amaterske) vezane za struju mozemo
ti objasniti osnone stvari. kada su motorni modeli u pitanju, nas nekoliko ih letimo najcesce u
"ravnom gaju" 15 km od kragujevca ka kraljevu, pa mozes neki put doci da se upoznamo.

Offline zed

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
Re: Pocetnik iz kraljeva
« Reply #5 on: April 19, 2010, 11:14:13 PM »
pozdrav za komsije iz kragujevca ,hvala na pozivu javite kad letite da dojdem na druzenje poz.