Author Topic: Pinkfire10e kombat model  (Read 92810 times)

Offline ptica

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #150 on: April 18, 2012, 08:11:02 PM »
Ako budes sta jos radio, neka to bude Focke Wulf 190  (Pink Wulf 190 :big smile )

A mogao bi i Hellcat ( Hellpink, ne stoji mu 'Pinkcat', pomesace narod Hellcat sa Wildacat-om)   2eaa

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #151 on: May 06, 2012, 10:12:55 PM »
Pre par nedelja počeo sam da radim još dva modela, jedan je za koji dan gotov, na drugom sam samo krilo zalepio, delimično ofarbao. Danas je bio Piću kod mene, i dao sam mu, nek on završi model. Ima sve potrebne komponente, samo treba da odradi model do kraja. Znači još jedan RC pilot ulazi sve ozbiljnije u "combat" priču  :mhm



« Last Edit: May 06, 2012, 10:14:29 PM by Gabor »

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #152 on: May 14, 2012, 10:18:52 PM »
Još jedna kolor šema









Nalepnice će napraviti budući vlasnik modela...

Offline baboher

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #153 on: May 16, 2012, 02:12:59 PM »
Još malo pa će svaki bečejac leteti combat avionima... ;D ;D ;D
Gabore ti možeš da otvoriš veleprodaju aviona pinkfire... :D :D :D
Učenik Vazduhoplovne Akademije u Beogradu. Zaljubjen u avione od kad znam za sebe

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #154 on: June 03, 2012, 09:50:35 PM »
I još jedna kolor šema





Model služi u Pićukinoj floti..

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #155 on: June 03, 2012, 10:51:11 PM »
Bravo Pityu za lepo sastavljen i dekorisan Pinkfire!  :)aplauz Verovatno nije bilo ništa teško, a imao si Gabora za podršku koji već sve zna o ovoj jednostavnoj tehnici.
Koji motor ste stavili i sa kojom Kv vrednošću? Sa kojim akumulatorom ste leteli prvi let? mmmm



Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #156 on: June 04, 2012, 09:30:57 AM »
Pošto piću nije aktivan na forumu, evo ja ću odgovoriti...
Motor je 2826-1900kv, 3S 1000mAh i mislim da je 7x5 elisa. Poletna težina je oko 430 g. Ako neki podatak nije tačan, ispraviću  (fiu)
Meni se čini da je malo težak, pogotovo pri poletanju... posle "bacanja" brzo izgubi visinu  mmmm
Robi hoće da poleti model sa 3S 2200mAh, ali mislim da to mu nećemo dopustiti  (nene) .

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #157 on: June 04, 2012, 10:39:07 AM »
Jeste razmisljali o tome da uvezete neku kolicinu EPP ploca pa da combat modele pravite od njih?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #158 on: June 04, 2012, 11:16:33 AM »
Quote
Pošto piću nije aktivan na forumu, evo ja ću odgovoriti...
Gabore znam, ali sam siguran da ćeš mu preneti.  ;namig
Quote
Motor je 2826-1900kv, 3S 1000mAh i mislim da je 7x5 elisa. Poletna težina je oko 430 g. Ako neki podatak nije tačan, ispraviću  (fiu)
Pošto je ova kombinacija malo brza za Pinkfire, probajte sa 2S 1600-1800mAh i sa 8x4" elisaom,
ili da se zameni motorom od 1000-1200 Kv sa 3S 1000mAh.
Quote
Robi hoće da poleti model sa 3S 2200mAh, ali mislim da to mu nećemo dopustiti  (nene) .
Model je konstruisan za težinu akumulatora od 90-120g. Ako se stavi veći od 200g, težište će se pomeriti jako napred, pa je potrebna dodatna težina na rep. Tako već nema smisla i bi će manje živahan.
Quote
Meni se čini da je malo težak, pogotovo pri poletanju... posle "bacanja" brzo izgubi visinu  mmmm
To je možda bio samo prvi utisak u vetrovito vreme.  Ako tvoj leti dobro onda i pićikin treba da je isto. Mala razlika u težini se ne primeti.  Pinkfire nema napadni ugao krila, pa se leti kao 3D modeli. U borbi nema vremena ni potrebe da se vodi računa o mirmom i stabilnom letu jer je model stalno u nekom jakom manevru a koji se kontroliše sa palicom. Još jednom, za dobar let je važan dobar balans i pravilno podešavanje komandi.


Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #159 on: June 04, 2012, 12:07:34 PM »
Quote
Jeste razmisljali o tome da uvezete neku kolicinu EPP ploca pa da combat modele pravite od njih?
@AK, odlično pitanje. Da razmišljao sam. Razlog je jednostavan tačnije komplikoman.  :big smile Jako je skupo, pa još transportni troškovi gabaritne robe, pa još naše ne euro konforne dadžine.  oo)) Izađe da je 8-10 puta skuplje od stirodur tabli koje se mogu nabaviti u svakom gradu kod nas. Drugi razlog je da je površina EPP jako gruba, nešto nalik na stiropol. Tako se ne može lepo farbati i finiširati kao stirodur. EPP jeste mekši da se učini teže lomljivim, ali se sa time izgubila jedna važna osobina i to krutost. EPP avio konstrukcije se moraju na sve strane ojačavati sa skupim ugljenim štapovima koje se isto moraju uvesti, jer oni ne rastu na našim poljima kao slama.  :big smile Sve gore navedeno u vezi sa EPP se mogu proveriti ovde http://www.flyingfoam.com/foamsheet.html
Znači stirodur i vrela žica je i dalje zakon kod mene. Treba da se obrati pažnja na dobro dimenzionisanje pri konstruisanju, da se ojačava samo tamo gde treba i da se skine svaki gram sa mesta gde to nije važno. Osim onoga što sam već uradio, stirodur može još mnogo više, pa mi je izazov dalje istraživanje. Lično ne volim plastiku kao materijal, ali onome što stirodur pruža za mogućnost primene u mom modelarstvu, ne mogu odoleti.
 (pijemo)



Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Pinkmesser
« Reply #160 on: March 18, 2013, 04:42:06 PM »
 Vidim da o ovo modelu ne postoji ni jedan post pa reko 'ajde ja da pomenem neku, rec je o Messerchmitu iz Tibeteaglove pink serije  :D
Model sam dobio od drugara koji ga je uz moju pomoc sklopio i leteo ali posle jednog neuspelog akrobatskog manevra zavrsio je pravo nosom u zemlju.

U ovakvom stanju sam ga pokupio sa livade i doneo kuci

                                                           
                               

Pazljivim pregledom sam ustanovio da su mesta preloma cista i jasna i da jos ima zivota u ovom vragolanu

                                     


                                     


                                     


                                     


Dohvatio sam drvofix i polako krenuo sa krpljenjem, nije na kraju lose ispalo...


                                   


                                   


                                   

                                 
                                   

Toliko za sad, ostalo je da nekako resim one bocne plastike i nosac motora. T.E mi rece da se plastike seku od 0.5mm PVC ali ja nemam to i ne znam gde ima da se kupi a ni neki tanak avio sper nemam. Snacicu se vec nesto pa idemo dalje u kombat ;)
« Last Edit: March 18, 2013, 04:45:38 PM by firebird »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #161 on: March 18, 2013, 06:52:45 PM »
Odlično Firebird.  :)aplauz Pošto si bio toliko vredan sa svojim zlatnim klinjom,  dobi ćeš originalne stranice besplatno. Strpi se par dana, da stignem vremenski. Slobodno me podseti za koji dan.  (pijemo)
« Last Edit: March 18, 2013, 06:55:02 PM by tibeteagle »

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #162 on: March 18, 2013, 10:56:55 PM »
Ok, hvala T.E, nego sad nesto kako ga zagledam kao da mi ovaj trup malo ukrivo a i na slikama se vidi. Nece valjda nesto bitno da utice na pravac leta  mmmm .
 U stvari nije trup nego samo ovaj nosni deo, sad mi se ne sece pa da lepim ponovo, probacu da nategnem kad budem lepio ove bocne stranice.  ()-()

Evo nesto o pogonskoj grupi, rec je o motoru Turnigy aero 2210 1650kv, 30A esc plavi mystery, prop 7x4 JXF i boga mi na 3s povuce 25A i "istera" 800gr potiska sto je i vise nego dovoljno, ali zato sazvace bateriju od 1000 ili 1300mah za 5-6 minuta.

Probacu sa 8x4 i 2s pa da vidim koliki potisak tako dobijem.
« Last Edit: March 18, 2013, 11:09:58 PM by firebird »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #163 on: March 18, 2013, 11:49:16 PM »
Trup probaj da deformišeš sa rukama na silu. Proveri pravac repnih površina gledajući od napred i ponovi postupak po potrebi. Posle izvesne sile mora da se plastično deformiše ali još pre pucanja. Ovo se može raditi nekoliko puta ali samo pažljivo. Dakle ne treba da se ponovo lomi i lepi.
Probaj da skineš traku koja drži elerone i horizontalac. Ružna je i nije sigurno da je to dobro zalepljeno. Kada skineš, sa čistim eko lakom ponovo namaži to mesto, sačekaj da se osuši potpuno i zalepi sa selotejpom ili sa medicinskom trakom.

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,7766.msg48850.html#msg48850

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,7766.msg69420.html#msg69420
Setap ti je (:sok:). Komande obavezno na eksponencijalno 60% sa manjim odklonom na početku.
« Last Edit: March 18, 2013, 11:51:55 PM by tibeteagle »

Offline bokki

  • Newbie
  • *
  • Posts: 31
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #164 on: March 20, 2013, 05:22:50 PM »
firebird... svaka chast za trud.... :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz.....josh jedan dokaz da model koji padne ima priliku da opet poleti...iskreno... trup jeste krivo zalepljen..i to rep..blago je izbacen iz ose levo gledano  od nosa aviona...probaj po savetima TE da ga vratish u osu...ali i tako ce da leti.... :)