Author Topic: Pinkfire10e kombat model  (Read 92809 times)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #165 on: March 22, 2013, 05:03:36 PM »
Neki stari još ne viđeni snimci RC kombat  treninga sa kamerom na glavi. Mušice su se skupljale ispred objektiva i kvarile su auto fokus. :(  Ali se nešto i vidi. Definitivno treba HD kamera za snimanje ovakvih scena.




Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
pink messer
« Reply #166 on: April 07, 2013, 11:32:05 PM »
Evo da malo dodam sta sam jos poradio na modelu

Posto je nos najvise stradao morao sam da doradim "zub" od stirodura na koji se naslanja nosac motora

         

         

         

         


i napravio novi nosac od duplog spera , kao sto je na stiku,

         


u medjuvremenu me TibetEagle castio novim stranicama pa koristim priliku da se jos jednom zahvalim coveku  ()-()

         

veoma sam zadovoljan kako se sve uklopilo  (yay)

nesto mi nije dalo mira pa sam na modelu pojacao linije preloma kod repa i iza krila , razlog za ovo je da sam ga ispustio iz ruku dok sam ga zagledao  i vrlo lako se razdvojio opet na istom mestu, ne znam , mozda se lepak nije dobro osusio...

         

         

eto to je to, sad je spreman za let  oo)) , krep traka spremljena i samo da sacekam vikend bez kise i vetra pa Ikarus i ja idemo u borbu... (<--)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #167 on: April 08, 2013, 11:30:36 AM »
Sve je jako stručno urađeno.  :)aplauz Da si sastave lomova lepio sa 2K epoksi lepkom, ojačanja ne bi trebala, ali je ovako još bolje. Nadam se da si stranice lepio sa 2K epoksi, da se dobro hvata i za nosač motora. Ako nisi, onda dodaj u ivice sastava špera i plastike što bogatije 2K lepak i razmaži sa okruglim štapićem, kao da drži trouglasta letvica.
 ;namig

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #168 on: April 08, 2013, 12:53:33 PM »
Da, lepio sam sa bison 5min. Razmisljao sam da ga ponovo ismirglam i prefarbam celog, ali i ovako mi je drag jer se vide oziljci, ko da je prosao prave borbe - vedering... :big smile

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #169 on: April 08, 2013, 12:58:10 PM »
Jos samo da pocnemo da lupamo crte na kombat modelima za svaku odsecemo traku  (pijanoo)
Life is easy eat,sleep, fly!

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #170 on: April 08, 2013, 02:19:40 PM »
Daki povlači ćemo crte, čim dođeš da juriš mene sa modelom, a ne devojke.  :big smile

Offline svrco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #171 on: April 08, 2013, 02:31:57 PM »
Jos samo da pocnemo da lupamo crte na kombat modelima za svaku odsecemo traku  (pijanoo)
lol

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #172 on: April 08, 2013, 03:15:15 PM »
Sto vise gledam u ovu nasu Frusku goru, sve vise me hvata zelja za ovim :D zamislite 4-5 jedrilica kako se trkaju, ili 4-5 pink stika kako jure trake, na takvoj lokaciji  (<--)
Life is easy eat,sleep, fly!

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Pinkmesser
« Reply #173 on: April 22, 2013, 02:59:56 PM »
Bese juce vatreno krstenje za messera. Prvih minut-dva sam se borio da ga odrzim u vazduhu i utrimujem, a onda kao da je popio dozu adrenalina i jurnuo nebom kao munja  (yay).
Ipak bih rekao da je tezi nego sto je potrebno jer na smanjenom gasu ima teznju da propada, tako da sam pri sletanju izgleda suvise oduzeo gas i sa jedno pola metra visine,  izvrne mi se model, pa na krilo pa  na nos i zavrsi u travi. Steta-vidi se na slici

                         

Pukao je tacno iza letvice koja je ojacavala prethodni lom na repu, ostalo sve u savrsenom redu. Mozda da sam ipak gurnuo celom duzinom trupa karbonsku cevku 4mm  mmmm

Sve u svemu odusevljen sam kako izgleda na nebu kako je sposoban za akrobacije, krep traku od 10m vuce bez problema i izgleda veoma atraktivno.

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #174 on: April 22, 2013, 03:04:33 PM »
čuo sam da taj pad (krilo, pa nos) zovu ciganski točak :) 

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #175 on: April 22, 2013, 05:21:35 PM »
Odlično Firebird. Nije to ništa strašno. Kada motor ne radi, naravno da brže propada, pa treba da se se sleti sa većim uglom poniranja do piste. Ako se vuče traka, taj otpor je mnogo veći, pa se obavezno mora koristiti motor na 1/2 gasa za prilazak na sletanje. Motor gasi na 1m od tla. ESC treba da je na Break ON. Ovaj model treba da leti sa pola do punim gasom, da bude potpuno upravljiv. Onda je i brz, a što i treba, da te ne stigle Pinkfire.  :big smile
Pošto krilo nema napadni ugao, palica visine se mora držati u horizontalnom letu, da ne bi ponirao. Ovo se u dinamičkom kombat letu ne primeti, jer je model stalno u nekom jakom zaokretu.
Proveri i težište, koje treba da je na ramenjači, jer možda je repat zbog ojačanja na trupu od krila prema nazad. Ako treba da se stavi teg u nos, probaj da staviš nekoliko velikih metalni podloški M5 (velike za drvo)  između spinera i elise. To neće smetati motoru, a tamo je najistureniji deo. Nisam video koji akumulator stavljaš, ali treba da je najmanje 100g težek.
 ;namig


Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Pinkmesser
« Reply #176 on: April 23, 2013, 02:57:46 PM »
 Rep sam juce zalepio, mislim da cu da dodam jos po jedan par letvica na ovom prostoru izmedju prethodna dva, sad mi je krivo sto nisam u startu postavio jednu celom duzinom trupa. Avion je tezak 350gr bez baterije i koristio sam rhino 1550mah 3s koja je teska 126 gr, znaci komplet spreman za let 476gr. Na 65 % gasa penje vertikalno a tek na 100% ne mozes pogledom da ga uhvatis na livadi.....ili sam se ja mnogo primio  :hehe....

CG sam namestio na sredini ramenjace  ali sam po izbacaju primetio izrazitu zelju za poniranjem i naginjanjem u levo, te sam horizontalac, boga mi, natrimovao jedno 2-3mm na gore i elerone skoro isto tako da bih dobio pravolinijski let, znaci upreden avion. Izgleda da je ovo cena za krpljeni model...,nema veze izuzetno sam zadovoljan. Sledi proba po apsolutno mirnom vremenu, bez vetra, pa ako bas bude trebalo prelepicu i vertikalac.

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #177 on: April 23, 2013, 03:14:30 PM »
Onda je nosat ako želi jako dole. Može da bude i to, da se, prilikom lepljenja repnih delova, horizontalca malo pomerio na dole, odnosno dobio je pozni ugao. Dovoljno je 0.5 stepeni da unese veliku promenu. Istrimuj sve pri srednjoj brzini i bi će dobro.
Znači motor dobro vuče i nema problema sa snagom i brzinom. Akumulator je gornja granica za ovaj model, tako da samo gore i uživaj. Ako nađeš kombat partnera i nema model, znaš gde ima da se dobije Pinkfire.  ;namig
« Last Edit: April 23, 2013, 03:21:03 PM by tibeteagle »

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #178 on: May 02, 2013, 10:19:23 AM »
Fijuuuuu........STRŠ....... tako se odprilike cuo zvuk direktnog susreta mesera sa zemljom... :'(

dijagnoza : odvalio se zadnji deo trupa od krila, nos smrskan (ponovo...) i polomio se nosac motora...

Kasnije cu da postavim sliku, jos malo da ga analiziram i procenim izgled za oporavak.....


Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pinkfire10e kombat model
« Reply #179 on: December 17, 2015, 09:29:32 PM »
 Pinkfire za čas. (:sok:)





Iz mog vrednosnog ugla prema modelarstvu, ovom čoveku idu velike čestitke i pozdravi.  :)aplauz
Ušao je u najdublju suštinu pametne, kvalitetne, brze i jeftine gradnje. Prošao je kroz izazov kao nož kroz puter. Novi vek, nove tehnike, nove mogućnosti.  Sa ovim 3D printer tehnikama će biti još jako puno interesantnih stvari. (fiu)

http://3dlabprint.com/
« Last Edit: December 17, 2015, 10:53:11 PM by tibeteagle »