Author Topic: REGENT od JR MODELS  (Read 10377 times)

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
REGENT od JR MODELS
« on: May 29, 2010, 11:09:26 PM »
Da se pohvalim novim modelom u kolekciji i ujedno da predstavim jos jednu elektro jedrilicu,kojih kako vidim ima sve vise u poslednje vreme.

Naime rec je o jedrilici na elektro pogon ceske firme JR MODELS.Ima raspon krila od 2450 mm,koja imaju RG 15A profil(ko zna sta to znaci,blago njemu),povrsine 49,1 dm kvadratnih.duzinu trupa 1270 mm i tezinu na poletanju od 1600 do 2500 grama.Trup je karbonski,sa dosta mesta osim za neki bolji motor :sljus jer napred ima malo mesta u nosu modela.Trenutno je pogonska grupa simprop POWER SPEED 650 sa Kontronik reglerom SUN 4001(cetkas)i 3s lipo od 2,5A.Krila su stiropor-balza,kombinacija presvucena folijom,gore bele a dole crvene boje.



Od komandi ima vertikalac,elerone,motor i po potrebi flapsove ili spoilerone(spoilerone probao i nisam bas bio zadovoljan).nema ruder kao komandu,sto meni i odgovara,jer mi je onda skoro slobodna leva ruka prilikom jedrenja.
Za sada sam imao 2 leta,i karakteristikama sam zadovoljan jer to cudo leti samo,jako je stabilna i lako upravljiva.Videcemo u sledecih nekoliko dana sta ce biti,jer sam je probao samo sa AR6110e reciverom i nisam bas nesto ludeo da je dizem visoko i daleko.Sledece nedelje nabavicu jedan full range reciver,nadam se boljem vremenu i onda ce vec biti i jos stosta da se dopise.

A u medjuvremenu zezam rodjendanski poklon svakog dana...

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: REGENT od JR MODELS
« Reply #1 on: May 29, 2010, 11:19:00 PM »
Cane, ovo je jedan veliki hotliner (zato i nema vertikalac), koji koliko sam shvatio nema flapsove. RG15 je jako brz profil i trazi brzinu da bi model jedrio. Prakticno si kupio akrobatsku jedrlicu koja ce svoje sve kvalitete pokazati tek na padini. Uz ovakav model obavezno dosta jak motor da bi to islo kako treba, prema tome ako neces da skracujes nos onda samo Hacker 6XL sa redukcijom, 4S baterija i 13x11 elisa 60A ESC. A ako ces da ga skracujes (sto ti je mali posao) onda TGY 3548-1100kV http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7392 , 13x8 elisa, 80A ESC i baterija koju vec imas.

Jos jedan motor, najbolja i najskuplja varijanta, moze bez skracivanja trupa, Kontronik Kira 500-36 6.7, sa 16x13 elisom 80A ESC i baterija koju imas.

poz
« Last Edit: May 29, 2010, 11:25:39 PM by magic »
Veljko

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: REGENT od JR MODELS
« Reply #2 on: May 29, 2010, 11:33:26 PM »
Da je brza to,Veljko,imas pravo.Za razliku od juniora s ili mpx glidera je itekako brza,ali u vetru skoro da stoji u mestu,cak ko da sam sebe podize u visinu kako sam ja mogao sa ovo malo iskustva da procenim.Po meni i ovaj trenutni setup je dovoljan,ali mi je mnogo bucan,ko da letim mlaznjaka nekog a ne jednu jedrilicu koja treba jedva da se cuje.Ja ga nebih menjao sve dok radi,ali videcemo.Za sad mi ostaje samo da se nadam lepsem vremenu gde mogu i na termici malo da je isprobam.Neznam jos koja je bolja kombinacija dali flapsovi u kombinaciji sa eleronima ili spoileroni.To cu morati malo da experimentisem.U svakom slucaju sam zadovoljan izborom i nadam se da me lepo sluzi.Nadam se da je prikazem u Paracinu 5 juna na aero mitingu.Ko bude dosao videce.

Pozzz i  (<--)

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: REGENT od JR MODELS
« Reply #3 on: May 29, 2010, 11:54:15 PM »
Evo kako to rade majstori.


Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: REGENT od JR MODELS
« Reply #4 on: May 29, 2010, 11:55:20 PM »
To sto se cuje je zvuk od reduktora i to je OK.

Ako sam dobro razumeo model ipak ima flapsove? Ako ima onda za kocenje flapsovi idu dole (sto je moguce vise) a eleroni oba gora 20 stepeni, naravno to ako tvoja stanica podrzava butterfly tj. crow brakes funkciju.

Uhvatiti termiku nece biti lako ali ako oboris flapsove 10-12mm mogla bi jako lepo da jedri po malo jacem vetru.

poz
Veljko

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: REGENT od JR MODELS
« Reply #5 on: May 30, 2010, 12:00:10 AM »
Onda se nisam lepo izrazio.Izvini Veljko.Pomislio sam da kad su eleroni na gore,da su onda kao spoileroni,a kad su na dole da su tada flapsovi.posebno flapsove nema niti kocnice,niti bilo sta extra.Jos imam ja puno da ucim.......

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: REGENT od JR MODELS
« Reply #6 on: May 30, 2010, 12:06:52 AM »
Pravi izraz je flaperon.

E pa za kocenje oba treba da idu na gore, ne manje od 20 stepeni, a moze i vise, to mozes saznati kroz praksu, a najbolje ako ih stavis na proporcionalni kanal pa experimentises. Za jedrenje se ne koriste, ali i to mozes da probas, 5-6mm nadole.

Nemoj imati prevelika ocekivanja po pitanju termalnog jedrenja, model nije pravljen za to, ali je zato po vetru i na padini sigurno jako dobar.

poz
Veljko

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: REGENT od JR MODELS
« Reply #7 on: May 30, 2010, 12:13:00 AM »
Nemoj da se igraš time da ti eleroni glume flapsove (veliki otkloni na dole). To je veoma pouzdan recept za ekspresni lom modela, naročito onih sa relativno velikim rasponima krila, kao što su jedrilice. Ne bih da smaram, ali ako je nekoga interesuje zašto je to tako - neka kaže, objasniću.

 (pijemo)
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: REGENT od JR MODELS
« Reply #8 on: May 30, 2010, 12:15:31 AM »
Na vetru sam vec primetio da je jako dobar,jer sem vetra ovde kod mene i nema niceg drugod,bilo da je jutro,podne ili vece.Tek oko 7 sati uvece je sve mirno ali tada nema termike jos uvek jer ovo leto nikako da pocne .Nije mi bitno toliko da bude termicki model koliko mi je vazno da mi ne treba pista i da mogu da je letim bilo gde,jer da bih se uclanio u klub ovde u austriji,treba mi otprilike oko 250-350 za upis,pa onda clanarina od 50-90 evra,pa onda obavezno osiguranje koje isto tako kosta oko50-70 evra,sve zavisi od kluba,pa vi vidite sad zasto mi takvi modeli odgovaraju.u svakom slucaju nadam se da cu uzivai u letenju ovakvog modela.

pozz

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: REGENT od JR MODELS
« Reply #9 on: May 30, 2010, 12:17:23 AM »
kako da ne,pa mene interesuje sve zivo sto bi mi pomoglo da jos bolje savladam letenje.nemam nista protiv da priznam da ima boljih od mene,jer je to istina.A da volim da naucim i to stoji.jer da kazem,ja sam juniora s leteo sa otklonima na gore i to ide odlicno.Primetio sam da VelikiN leti svog glidera sa blagim otklonima na dole.verujem da i kod drugih modela slicno funkcionise???Ili gresim.....
« Last Edit: May 30, 2010, 12:20:09 AM by cane »

Offline nenadejno

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: REGENT od JR MODELS
« Reply #10 on: May 30, 2010, 12:34:39 AM »
Odlicna jedrilica, RG-15 profil krila je odlican za padinsko jedrenje!
VIVA PRIMITIVA

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: REGENT od JR MODELS
« Reply #11 on: May 30, 2010, 12:36:45 AM »
hvala druze,nadam se da i to ostvarim jednog dana.
mali offtopik,ti se bavis time kako vidim,jel to komplikovanije za letenje ili ko i svako drugo?

Offline nenadejno

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: REGENT od JR MODELS
« Reply #12 on: May 30, 2010, 12:53:09 AM »
U sustini nije, sve se uci naravno samo je bitno sta ti lezi!
Dobra padina i konstantan pravac vetra!
VIVA PRIMITIVA

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: REGENT od JR MODELS
« Reply #13 on: May 30, 2010, 12:59:18 AM »
pa ovde kod mene je problem sto padina imam kolko hoces,al su sve u sumi.nema livade gde da podignes model ili posle toga da sletis.nego videcu vec,ja licno volim da mi model nije mnogo brz tako da mogu uvek da odreagujem blagovremeno,mada se verovatno refleksi uce polako kao i kad vozis auto,ili bilo sta drugo radis u zivotu.Sve je stvar prakse,ja bar tako mislim.

pozz i  ()-()

cane

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: REGENT od JR MODELS
« Reply #14 on: May 30, 2010, 12:59:45 AM »
A veoma lepa prinova u hangaru...verovatno će biti pravo uživanje leteti je...a kakv je to rođendanski poklon:) (<--)