Author Topic: Idemo na voznju!  (Read 145048 times)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Idemo na voznju!
« Reply #330 on: March 12, 2012, 08:09:22 PM »
...sta bi ? jesam nesto propustio :)

Offline kristijanbgd

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Idemo na voznju!
« Reply #331 on: March 12, 2012, 08:54:38 PM »
U svasta kisu,blato,striptizete,kokakolu i naravno najlepse zelje-cokoladu.. :hehe

Offline mita22

  • Newbie
  • *
  • Posts: 38
Re: Idemo na voznju!
« Reply #332 on: March 12, 2012, 11:32:48 PM »
nista narucito sem sto sam ja polomio masku,tocak i nosac amortizera :big smile a i bilo nas je samo cetvoro  :(

Offline alexaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 190
Re: Idemo na voznju!
« Reply #333 on: March 13, 2012, 11:40:20 AM »
I ja sam bio sa Losi-jem. Toliko je bilo hladno da motor nije moga da dostigne ni 40 stepeni (ni sa carapom preko(moram da mu nabavim dugacke gace)) a kamoli da se nasteluje. Duvao hladan vetar i blago onom ko nije bio ja sam se smrzao.  Ako nema preko 10 stepeni ne vredi ni dolaziti jer na Galovici duva pa spusta temperaturu za 3 stepena minimum.Brrrr.

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Idemo na voznju!
« Reply #334 on: March 13, 2012, 08:06:47 PM »
Ovaj vikend obecava, trebalo bi da bude oko 20C i bez vetra, mislim da ce nas biti malo vise ovaj put  :)aplauz.

poz
Veljko

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Idemo na voznju!
« Reply #335 on: March 13, 2012, 11:18:07 PM »
Ja sam sazvakao zadnji diff (Rear Ring) u nedelju pa necu biti u voznom stanju dok ne stigne posiljka :'(

U stvari nisam ja nego moj klinac, pun gas - koci - vrti - pun gas - koci -vrti... i kraj :)... a i bio je nacet vec tako da je to bilo neminovno. Jedino da mi neko od kolega pozajmi zadnji ring, vrcam cim stigne posiljka  :)aplauz

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Idemo na voznju!
« Reply #336 on: March 17, 2012, 06:18:22 PM »
Bili danas da bacimo pogled i probamo par modela, Galovica je prasnjava i klizava tako do ko misli sutra da vozi a moze da bira nek ponese adekvatne tockove ;)

Standardno sutra od 12h, vreme obecava a i broj spremnih modela :)

Na jednom delu je problematicno od tragova dzipova pa ako neko moze bilo bi dobro da ponese manju lopatu ili motiku da to sredimo. Takodje su STARE gume dobrodosle, fali nam jos koji komad da idijotima koji isprobavaju maksimalnu (sa pravim automobilima) brzinu na nasipu napravimo sikanu ;)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Idemo na voznju!
« Reply #337 on: March 17, 2012, 07:05:13 PM »
Evo ja od juce srafim :). Losi8 bagi spreman ali ce sutra biti samo u razradi. Upravo zamenio ulje u centralnom dif za tragi i sve je u ekstra stanju. Ubacujem konverziju na tragi i veceras sam i sa njim gotov. Ultima DB spremna, Mad Force spreman. Jos samo da sredim dif na Ultimi RB5, a to cu sutra posle F1. Baterije se pune!

Idemo na voznju  (yay).
Veljko

Offline kristijanbgd

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Idemo na voznju!
« Reply #338 on: March 17, 2012, 11:08:27 PM »
Matovic sta ti je zad ring i za koji auto?
Veljko kako se razradjuje elektro auto?
Sutra donosim alatke za rad tako da nema zabusavanja. :mhm
Birajte:
-Kramp
-Lopata
-Metla tvrda
 (work) samo  (work)

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Idemo na voznju!
« Reply #339 on: March 17, 2012, 11:19:17 PM »
Matovic sta ti je zad ring i za koji auto?
Veljko kako se razradjuje elektro auto?
Sutra donosim alatke za rad tako da nema zabusavanja. :mhm
Birajte:
-Kramp
-Lopata
-Metla tvrda
 (work) samo  (work)

Za losi 8ight-t 2.0, to mu dodje ovo http://www.amainhobbies.com/product_info.php/cPath/1_25_1451_352/products_id/7710/n/Losi-Rear-Differential-Ring-Gear

Ma ne vredi sad, rasklopljen je skroz :)... mada verovatno cu doci sutra da gledam malo  ;namig

Uzeo sam jos jednog losi truggy-a samo ovaj put ganc nov i goooomilu delova  :big smile... stize nadam se u sledecih 3-4 nedelje tako da mi se vise nece desavati da nisam u voznom stanju  :sljus

Offline Vox

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Idemo na voznju!
« Reply #340 on: March 17, 2012, 11:23:10 PM »
Kristijane, ponesi sve to, pa da malo poranimo, da sredimo stazu.
Lakse je ako nas je vise, mislim brze. Mogli bi oko 12h.

Offline kristijanbgd

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Idemo na voznju!
« Reply #341 on: March 17, 2012, 11:56:29 PM »
ok radna akcija ko iz doba partizana , da su delovi za kyosho sigurno bi nasli ali Losi   :sljus

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Idemo na voznju!
« Reply #342 on: March 18, 2012, 09:10:24 AM »
Matovic sta ti je zad ring i za koji auto?
Veljko kako se razradjuje elektro auto?
Sutra donosim alatke za rad tako da nema zabusavanja. :mhm
Birajte:
-Kramp
-Lopata
-Metla tvrda
 (work) samo  (work)

Razrada elektro automobila naravno ne podrazumeva razradu motora :). Ali ono sto bi na svakom novom automobilu trebalo razraditi su diferencijali. Losi daje u svom uputstvu kako se to radi. Ono sto ne treba zaboraviti je obrtni moment elektro motora koji je daleko veci od bilo kog glow motora, a sve to trpi prenos. Zato sam odlucio da prve 2-3 voznje budu sa 2S bateriojom umesto sa 4S, i to je to.

poz
Veljko

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Idemo na voznju!
« Reply #343 on: March 18, 2012, 09:38:43 PM »
Danas je bilo jako puno ljudi  :)aplauz i vidim jako puno novih faca sto je naravno pozitivno. Staza je bila jako prasnjava tj. jako slicna kao na kraju prethodne sezone, a ja sam bio ocekivao sasvim suprotno posle zime. Izgledala je kao da je izasla iz zamrzivaca (sto i jeste), i sva se ona sitna prasina ponovo "raskravila" i bila tu.

Ja bih samo hteo svima koji su danas dolazili do mene i zapocinjali neki razgovor da se izvinim ako sam delovao odbojno i neraspolozen za razgovor. Mozda sam delovao da nisam bio bas najraspolozeniji za pricu i da se nesto ljutim ako me nesto zapitkujete. Ne nije to slucaj  :) samo sto je i meni bio danas prvi dan sa Losi modelima pa sam morao da obratim paznju na milion nekih detalja i sitnica, i stvarno sam morao da se skoncentrisem na ono sto sam radio jer su greske skupe.

Naravno za pricu i da pomognem sam uvek raspolozen ali samo da malo prodje ova pocetna frka bice vec mnogo lakse.

poz
« Last Edit: March 18, 2012, 10:20:04 PM by magic »
Veljko

Offline Vox

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Idemo na voznju!
« Reply #344 on: March 18, 2012, 10:15:02 PM »
Sve u svemu TRUGGY ti je extra, ide sumanuto!!!! (<--)