Author Topic: Idemo na voznju!  (Read 145031 times)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Idemo na voznju!
« Reply #480 on: July 16, 2012, 01:16:29 AM »
Nisam zainteresovan da vozim al bi svakako voleo da vidim to na gomili :) Pa kom opanci...

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Idemo na voznju!
« Reply #481 on: July 16, 2012, 08:15:55 AM »

1/10 'malo' ustinutije ali recimo do 4000kv za SCT modele mada je neki optimum 3300kv sve preko toga tesko neko moze kontrolisati i izvuci dodatnu korist.


Slazem se! Koliko sam ja primetio dosta RTR 4x4 SCT modela dolazi sa motorom od 3500kv pa bi bilo bzvz ograniciti na 3300kv, jer bi automatski znacilo dadatne troskove i svasta nesto... Neka bude ogranicenje 4000kv i naravno 2S baterija i to je to  ;namig
Bice uskoro vise ovakvih modela, cujem da stizu opake masine za koji dan  ;namig 

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Idemo na voznju!
« Reply #482 on: July 16, 2012, 08:20:32 AM »
Da budem iskren ja nemam apsolutno nista protiv da sve kategorije budu i tipa open, znaci sta ko ima neka donese, na stazi u Ivanci presudno je umece vozaca a narocito konstantnost u voznji i to da se ne prave greske.

poz
Veljko

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Idemo na voznju!
« Reply #483 on: July 16, 2012, 08:31:54 AM »
Koliko ima interesenata da se ubaci neka 1/8 monster kategorija? Definitivno je dozivljaj gledati ove nespretne dzinove kako pokusavaju da ostanu na stazi i jos samo da ih je jedno 5-6....
Super,odlicna ideja,ja sam mog T Maxa prodao,ali bi bas voleo da ih vidim na stazi,moze da se napravi kategorija "hobi"

Offline JLZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: Idemo na voznju!
« Reply #484 on: July 16, 2012, 11:05:58 AM »
Ima tu nekih koji pricaju po forumu da je staza daleko od zavrsene i savrsene, slazem se da mozda nije savrsena, ima i boljih... ali je valjda jedina koja lici na nesto (sto je valjda pomak napred!?) , a evo bice nadam se do petka i zavrsena, ono sto sam bar ja preuzeo kao obavezu... a nadam se da ce se vremenom i usavrsavati (i da kao i takva mnogima nece odgovarati, jer verovatno i ne znaju sta im treba, ja prvi do skora nisam znao, a.... i sad bas nisam siguran ! :sljus)...

Ne radi me losa sujeta, nego ta ......  4e

Vec sam rekao, a evo i ponovicu. Sve najbolje vezano za osposobljavanje staze.
Staza je nesavrsena i nezavrsena u smislu potrebe da se u model vredan 150€ ubaci race motor i prateci delovi od 300€, a pogotovu sto se koristilo vreme kao da staza radi vec godinama...

 (res) za sve ljude koji su ulozili vreme i novac da ti pomognu u tome...

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Idemo na voznju!
« Reply #485 on: July 16, 2012, 11:18:13 AM »
Hahahah, mene ovo podseca na skupstinu ...  :sljus  replika na repliku ... vozi ko sta ima i gde hoce

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Idemo na voznju!
« Reply #486 on: July 16, 2012, 10:03:32 PM »
Sto se tice kategorija, mislim da je za pocetak dobro da bude "open" varijanta posto je staza trenutno prilicno komplikovana i zanimljiva za voznju, i nije bitno da li je 4s/6s ili 2000kv ili 2200kv motor itd... cisto umece vozaca se trazi :)

Cak mozda nije ni presudno razdvajati truggy/buggy (sad ce me napljuvati svi :big smile), vec samo po skali 1/8 - 1/10 i pogonu 2wd - 4wd. Manje komplikacija, vise ucesnika i bolje zezanje (sto i jeste poenta na kraju krajeva)  (yay)

@JLZ

druze bez uvrede, omasio si poentu ovog hobija a to je druzenje i beg od svakodnevnice... staza u Ivanci je najsavrsenija do sad sto postoji u srbiji... a mozda i u komsiluku... ljudi koji dolaze tamo voze mnogo skuplje modele od, kako ti kazes "150e model + 300e delovi", sto je potpuno nebitno vec kao sto rekoh jedan red iznad. Takodje sve ostale propratne stvari pored same staze, od alata, instalacija, delova i drugih akomodacija koje nemas kad odes na livadu... ladno pivo, vruca kafa, vruci bikini, itd :)

 ()-()
« Last Edit: July 16, 2012, 10:24:12 PM by matovic »

Offline zgrmbust

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 55
Re: Idemo na voznju!
« Reply #487 on: July 16, 2012, 10:21:07 PM »
Mozda je pametnije za pocetak pokusati da se organizovanjem svojevrsnog mitinga okupi sto vise ljudi na stazi sa svojim modelima tako da se ljudi upoznaju razmene iskustva otkriju razne novine. Mozda bi se nakon toga broj potencijalnih takmicara u ozbiljnim kategorijama povecao nakon sto bi imali mogucnosti da vide na delu vrhunske takmicarske modele. Cak mozda pokusati da se ta mini manifestacija proprati medijski........ (photograf)
Ivan - Agama A8 Brushless

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Idemo na voznju!
« Reply #488 on: July 16, 2012, 11:31:20 PM »
Mozda je pametnije za pocetak pokusati da se organizovanjem svojevrsnog mitinga okupi sto vise ljudi na stazi sa svojim modelima tako da se ljudi upoznaju razmene iskustva otkriju razne novine. Mozda bi se nakon toga broj potencijalnih takmicara u ozbiljnim kategorijama povecao nakon sto bi imali mogucnosti da vide na delu vrhunske takmicarske modele. Cak mozda pokusati da se ta mini manifestacija proprati medijski........ (photograf)
mmmm  :)aplauz :)aplauz :)aplauz
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Idemo na voznju!
« Reply #489 on: July 17, 2012, 12:03:29 AM »
Sto se tice kategorija, mislim da je za pocetak dobro da bude "open" varijanta posto je staza trenutno prilicno komplikovana i zanimljiva za voznju, i nije bitno da li je 4s/6s ili 2000kv ili 2200kv motor itd... cisto umece vozaca se trazi :)

Cak mozda nije ni presudno razdvajati truggy/buggy (sad ce me napljuvati svi :big smile), vec samo po skali 1/8 - 1/10 i pogonu 2wd - 4wd. Manje komplikacija, vise ucesnika i bolje zezanje (sto i jeste poenta na kraju krajeva)  (yay)

@JLZ

druze bez uvrede, omasio si poentu ovog hobija a to je druzenje i beg od svakodnevnice... staza u Ivanci je najsavrsenija do sad sto postoji u srbiji... a mozda i u komsiluku... ljudi koji dolaze tamo voze mnogo skuplje modele od, kako ti kazes "150e model + 300e delovi", sto je potpuno nebitno vec kao sto rekoh jedan red iznad. Takodje sve ostale propratne stvari pored same staze, od alata, instalacija, delova i drugih akomodacija koje nemas kad odes na livadu... ladno pivo, vruca kafa, vruci bikini, itd :)

 ()-()

  (kush) E.... vala....svaka ti je ko......iz knjige !!!  4e  (:beer:)


a kad dodje jesen  17aa


i onda sneg i zima  ;namig


a onda opet leto  (yay)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Idemo na voznju!
« Reply #490 on: July 17, 2012, 12:05:30 AM »
Mozda je pametnije za pocetak pokusati da se organizovanjem svojevrsnog mitinga okupi sto vise ljudi na stazi sa svojim modelima tako da se ljudi upoznaju razmene iskustva otkriju razne novine. Mozda bi se nakon toga broj potencijalnih takmicara u ozbiljnim kategorijama povecao nakon sto bi imali mogucnosti da vide na delu vrhunske takmicarske modele. Cak mozda pokusati da se ta mini manifestacija proprati medijski........ (photograf)

Ko brani kibicerima da dodju to Ivance i vide kako to izgleda, svaki put kada smo isli okacili smo ovde na forumu da cemo ici na voznju, prema tome ...

@ JLZ, mislim da ne treba jedna rec vise od onoga sto je matovic vec napisao.

Sto se medija tice, mogao bih i ja da nesto poguram  ;namig.

Da ipak ne bih bio samo "vasar" ajmo se ipak makar malo drzati kategorija koje sam predlozio. Neka budu open, i neka budu i monsteri, samo da ima dovoljno takmicara, makar 5.

poz
« Last Edit: July 17, 2012, 12:08:23 AM by magic »
Veljko

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Idemo na voznju!
« Reply #491 on: July 17, 2012, 12:31:11 AM »
haahhahha skoro se nisam bolje ismejao, koji ste vi KRALJEVI hahahah  :_D

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Idemo na voznju!
« Reply #492 on: July 17, 2012, 12:38:31 AM »
neka  bude "Open hobi "kategorija za monstere i ostale(mozda neko ima kros motor ) , a ti matori (Zajko) daj jos malo tih letnjih slika ,sigurno je ta zurka nastavljena  kod tebe na Dorcolu  :))

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Idemo na voznju!
« Reply #493 on: July 17, 2012, 12:44:12 AM »
Evo... opet ja imam jedan predlog... mmmm
Sreda nam je prvi radni dan u nedelji ... i nema puno sveta... a i odmori su...
a da bi smo nadoknadili vrele NEDELJE,  predlazem dodatno okupljanje AUTO OUR-a, Sredom posle sljake od 17h  oo)) FREE of CHARGE.... sa ukljucenim koriscenjem i gornjeg dela kluba...  ()-() zakljucno sa 8.avg.12
*partner mi je u ovom periodu na godisnjem odmoru*  (nono).. a mozemo da probamo i nocu voznju, cisto da vidimo jel ide  :sljus 
Ovo vazi za clanove i NE clanove Kluba... bilo za AUTO ili AVIO OUR...
Jedino sto je neophodno, to je najava dolaska na tel 069/1029252... da se ne desi da imamo neki TEAM BUILDING ili neki PRIVATE PARTY
u kom slucaju necemo biti u mogucnosti da ovo ispunimo !!! i zabranjeno skakanje u bazen  (nono) (kush)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Idemo na voznju!
« Reply #494 on: July 17, 2012, 12:55:32 AM »
neka  bude "Open hobi "kategorija za monstere i ostale(mozda neko ima kros motor ) , a ti matori (Zajko) daj jos malo tih letnjih slika ,sigurno je ta zurka nastavljena  kod tebe na Dorcolu  :))

za DUKE   
http://www.facebook.com/mala.ivancha i
http://www.malaivanca.com/galerija
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior