Author Topic: zavrsena ptica  (Read 6104 times)

Offline zed

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
zavrsena ptica
« on: June 06, 2010, 01:52:57 PM »
evo i mene sa jednim slowfly modelom ,prvi put na forumu da predstavim svoj model koji sam zavrsio pre par dana da podelim sa vama misljenja o njemu.Sobzirom da mi je prvi model nije moglo bolje od ovoga da ispadne evo setup:
motor 200w
regler 25a
elisa 8x6
baterija 3s 2200mah

ostalo je da osmislim jos neke nalepnice i spreman je za prvi moj i njegov probni let,prvi put letim model sa vise od dva kanala do sada su sve bili oni kinezi ma da su i oni zavrsavali posao za ucenje.ako sve prodje kako treba kasnije ugradjujem elerone procesljacu po forumu nadam se da ima topika o njihovoj izradi.

Offline zed

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
Re: zavrsena ptica
« Reply #1 on: June 08, 2010, 10:55:16 AM »
pomoc!!!!!
juce je avion imao prvi let,ako to moze uopste da se tako nazove jer leta skoro da nije ni bilo.
Nerazumem u cemu je problem avion uopste nije hteo da se odvoji sa zemlje,konstantno pri poletanju zanese u levu ili desnu stranu.
Vaga je dobra izbalansiran je na prvoj trecini krila,ugao motora takodje bodesen 1.5stepen na dole i u desno,tezina aviona nije u pitanju ne prelazi 650g,ima snage da ga skoro izbaci iz ruke pod punim gasom.
Svaka pomoc dobro dosla nerazumem u cemu je problem!!!!! :sljus

Offline flugzeug

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 653
Re: zavrsena ptica
« Reply #2 on: June 08, 2010, 12:29:41 PM »
pomoc!!!!!
juce je avion imao prvi let,ako to moze uopste da se tako nazove jer leta skoro da nije ni bilo.
Nerazumem u cemu je problem avion uopste nije hteo da se odvoji sa zemlje,konstantno pri poletanju zanese u levu ili desnu stranu.
Vaga je dobra izbalansiran je na prvoj trecini krila,ugao motora takodje bodesen 1.5stepen na dole i u desno,tezina aviona nije u pitanju ne prelazi 650g,ima snage da ga skoro izbaci iz ruke pod punim gasom.
Svaka pomoc dobro dosla nerazumem u cemu je problem!!!!! :sljus
Jesil probao iz ruke da ga lansiras???
Nisam siguran da razumijem , jel se odvaja od zemlje ili ne? Kako mislis "pri poletanju zanosi lijevo ili desno"??? Jel se odigne od zemlje pa zanese lijevo desno ili dok je jos na točkovima?
Malo detaljnije opiši, pa da vidimo mada koliko vidim elerona nemas, jesil siguran da je vaga OK?? (<--)
« Last Edit: June 08, 2010, 12:35:34 PM by flugzeug »
S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila!

Offline Mythbuster

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
  • Nebo visoko a zemlja tvrda.
Re: zavrsena ptica
« Reply #3 on: June 08, 2010, 12:37:33 PM »
Na njivu, u zzito,  gas na 3/4 pa iz ruke , pravo, ni gore ni dole, sa blagim bacanjem, ako okrene levo-desno, pariras pravac, sakupis visinu, skines gas na pola pa natrimujes.
ZZito je tu da ublazi eventualni pad u pocetku, dok ga ne natrimujes.

Kormila su ti vidim prilicno velika, ne bi smeo da sam bezi u stranu, ako na vreme korigujes putanju poletanja.
"Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju..."
Karel Čapek (1890-1938), otac naučne fantastike

"Ko uvece legne sa dupetom koje svrbi, probudi se ujutro sa prstom koji smrdi"
Srđan Dinči

Offline zed

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
Re: zavrsena ptica
« Reply #4 on: June 08, 2010, 12:46:34 PM »
pri poletanju sa betona posle jedan do dva metra odmah je poceo da zanosi u stranu uspeo sam koliko toliko da ga ispravim ali nedovoljno odvoji ga je od zemlje nekih pola metra i odmah u stranu i nos na dole.
pustio sam ga posle nije hteo uopste da leti pravo vec je odmah krenuo na gore pa opet u levo i na nos

Offline flugzeug

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 653
Re: zavrsena ptica
« Reply #5 on: June 08, 2010, 12:53:37 PM »
pri poletanju sa betona posle jedan do dva metra odmah je poceo da zanosi u stranu uspeo sam koliko toliko da ga ispravim ali nedovoljno odvoji ga je od zemlje nekih pola metra i odmah u stranu i nos na dole.
pustio sam ga posle nije hteo uopste da leti pravo vec je odmah krenuo na gore pa opet u levo i na nos
To što ti zanosi na betonu moze da bude i do točkova, mozda jedan od njih se malo teže okreće od drugog...
Mozda griješim, ali mi se čini da je težak na repu, i da nemaš dovoljno potiska...možda da pokušaš dodati koji gram tereta na nos odnosno bateriju malo pomjeriti prema naprijed, pa da vidis kako ce se onda ponasati....
S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila!

Offline zed

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
Re: zavrsena ptica
« Reply #6 on: June 08, 2010, 12:57:15 PM »
drugi put je pusten iz ruke odmah je krenuo na gore pa opet levo i onda na nos,uopste nije reagovao na komande pravca

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: zavrsena ptica
« Reply #7 on: June 08, 2010, 12:58:12 PM »
Proveri ugao krila, a meni se npr. dešavalo kod SU-31 da šarkica od visinske nije bila dovoljno fiksirana i nije reagovao na pokret servoa. A pogledaj i koliko hod ima visinki i proveri da li kad malo stisneš sa rukom visinski, servo isto redovno reaguje, da nije da iskrivi tu čeličnu palicu ili sa čime si povezao servo i visinski...
A možda nije loša ideja da pustiš, baciš iz ruke, ali kao što su već pisali, iznad žita ili tako nešto...

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: zavrsena ptica
« Reply #8 on: June 08, 2010, 01:00:31 PM »
Motor ima dovoljno snage? Elisa odgovara težini modela, jačini motora?

Offline zed

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
Re: zavrsena ptica
« Reply #9 on: June 08, 2010, 01:03:41 PM »
to sam i ja mislio jer jedino to jos moze da se proba,neverujem da je do ugla motora,jedino u sta nisam siguran je poklopac oko motora,motor je ceo u poklopcu ,prilicno je veliki sto se da videti na slici tako da deo vazduha od elise ulazi u njega a nigde ne izlazi ,tu se nerazumem bas mnogo neznam jer treba da se napravi neki otvor na poklopcu ili da ostavim tako,
E sad ide najveci problem prilikom padova ostao sam bez elisa dok ne nabavim nove nema nista od probe

Offline zed

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
Re: zavrsena ptica
« Reply #10 on: June 08, 2010, 01:09:25 PM »
sto se tice servoa horizontalac i vertikalac a i motor sve provereno pre poletanja ,i sve je ok,znaci jedino da probam da bateriju pomerim jos napred nema sta drugo

Offline zed

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
Re: zavrsena ptica
« Reply #11 on: June 08, 2010, 01:10:32 PM »
kako se proverava ugao krila ???????

Offline nenadejno

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: zavrsena ptica
« Reply #12 on: June 08, 2010, 01:31:22 PM »
Proveri dali na glavnom krilu imas izvitoperenje u vidu 8
VIVA PRIMITIVA

Offline zed

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
Re: zavrsena ptica
« Reply #13 on: June 08, 2010, 01:33:48 PM »
krilo je zategnuto i pravo kao strela sem naravno samog oblika krila jer su prelomljena sa bokova na gore.

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: zavrsena ptica
« Reply #14 on: June 08, 2010, 02:12:02 PM »
kako se proverava ugao krila ???????

Treba da imaš na planu kako leži krilo na trup. E sad i tu nekad treba malo uložaka ispod prednje ili zadnje strane zavisno od ponašanja modela prilikom leta. Na fabričkom modelima je već rešen ugao krila, a na samogradnjama to treba malo "doštelovati"... Što opet ne mora da bude uzrok...
I da, obavezno napravi neku rupu ili nešto gde može da ti izađe vazduh...