Author Topic: IMAC raspis, 10.07.2010. sportski aerodrom 13. maj, Beograd  (Read 48197 times)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: IMAC raspis, 10.07.2010. sportski aerodrom 13. maj, Beograd
« Reply #45 on: July 11, 2010, 12:24:20 AM »
Pridružujem se čestitkama na veoma lepo organizovanom takmičenju u F3A klasi.

Čestitam svim učesnicima, pogotovo prvoplasiranima, organizatorima i svima koji su doprineli da nam danas bude veoma lepo i prijatno.
Gledajući sa strane, pošto se nisam takmičio, mogu konstatovati da je svaki od učesnika leteo veoma lepo i da sam ostao fasciniran kako neki ljudi "flajaju"...
Mogao bih sad hvaliti svakog ponaosob, jer svi to svakako zaslužuju, ali izdvojio bih samo malog Pedju, koji je danas prvi put leteo model sa kojim je nastupao i to je radio veoma dobro, super... Kiks što ,mu se desio je propust na modelu a, ne njegova greška. Pedjoni, žao mi je što nisi učestvovao i u takmičarskom delu programa, jer je ono što si pokazao bilo baš dobro ...

Mnogo bih voleo da se neki modelari "dočepaju" boljih modela jer bi im letenje time bilo još kvalitetnije.

Rezultati su apsolutno na mestu i sudije su odradile fenomenalan posao. Ovo je kategorija gde "sudijski faktor" i te kako može da utiče na ishod ali, danas ništa nije dolazilo u pitanje i rezultati su apsolutno primereni onome što su modelari prikazali u vazduhu...

Moje mišljenje je da se mogao napraviti još jedan ili čak dva turnusa posle ručka, pošto se takmičenje dosta rano završilo ali, kako rekoh, to je samo moje mišljenje...

Nadam se da mi nećete zameriti na još par konstatacija...

Moram da priznam da mi u zadnje vreme svaki vid druženja, vezano za naš hobi, donosi neizmerno zadovoljstvo čak i kad ne nosim model i ne letim. Kad sam bio mladji odlazak na aerodrom bio mi je besmislen bez modela ali, kako rekoh, sada baš uživam u opuštenoj atmosferi koja vlada na bilo kom letilištu.
Danas je opet bilo tako...
 
Skup, takmičenje ili neku drugu manifestaciju ipak čine ljudi, u našem slučaju modelari, koji daju ton i atmosferu. Pokazalo se po ko zna koji put da sitne čarke, prepirke i sve što je znalo da se dešava i na stranama ovog Foruma, padaju u vodu kad se nadjemo zajedno i "pogledamo u oči"...
Ne bi nam bilo toliko lepo, ne bi bilo toliko smeha, aplauza, podrške da nismo svi iz iste priče, totalno "opčeni" i zaljubljeni u ovaj hobi.
Mnoge se razlike brišu "na livadi" i prepuštamo se onom što volimo, onom što nas spaja, takve kakvi smo, kako god okreneš sa nekim vrlinama i manama.
Diskusije na Forumu znaju zbog nekog sitnog nerazumevanja ili lošeg tumačenja da predju u nešto drugo ali, i današnji skup je opet pokazao da to nema veze sa realnošću...
Pa, ne bi se mi onako pozdravljali, ljubili u obraze, pitali za familije, radovali, tapšali, bodrili i šta sve ne, da nam svima nije bilo super.
Na kraju ovakvog dana kad dodješ kući, sedneš, malo "vratiš film" i središ utiske, shvatiš da smo blagosloveni što imamo ovaj hobi i jedni druge...

Drago mi je da sam video stare i upoznao nove prijatelje i još jednom HVALA SVIMA NA PREDIVNOM DANU...

Pozdrav

Mirče









« Last Edit: July 11, 2010, 12:27:09 AM by mirce »

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: IMAC raspis, 10.07.2010. sportski aerodrom 13. maj, Beograd
« Reply #46 on: July 11, 2010, 09:41:52 AM »
Odlicna organizacija , predivan dan .
Drago mi je sto sam upoznao nove ljude.
Zahvaljujem se Lazi i Ivanu za pomoc oko CAP-a i svima ostalima za savete.  (<--)

Takmicenje je bilo fenomenalno , prvi put prisustvujem ovakvom dogadjaju, svaka cast svim ucesnicima i posebne cestitke pobednicima.
Da ne zaboravim paprikas koji nas je okrepio..... no comment!  (res)

Jos jednom sve pohvale organizaciji!  ()-()

For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline cheky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
Re: IMAC raspis, 10.07.2010. sportski aerodrom 13. maj, Beograd
« Reply #47 on: July 11, 2010, 10:57:21 AM »
 Samo bih zamolio da iznesem par zapazanja u vezi ponasanja konkretnog nam druga Mirceta.Pazljivom posmatracu nije moglo da promakne da se doticni stalno smeskao a malo malo mu je neko polu krisom dostavljao neke pare.Sve ovo navodi na zakljucak da je doticni organizovao kladjenje , stoga i ne cudi njegova primedba da se vozi turnus pre pa posle pa nakon pa iza itd.Obzirom da je ova delatnost u nasoj zemlji protuzakonita molim da se na ponasanje doticnog obrati paznja!
Jos jednom sve cestitke!
Pozdrav
OKO

Offline coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Re: IMAC raspis, 10.07.2010. sportski aerodrom 13. maj, Beograd
« Reply #48 on: July 11, 2010, 11:33:16 AM »
 Jes, jes...a banku je drzao ispod sedista na skuteru.
 ccc....neverovatan je.
 Cini mise da je i obezbedjenje poveo, jedan mali, u crvenoj astri... nekako cudnovato tih... a  ledene face

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: IMAC raspis, 10.07.2010. sportski aerodrom 13. maj, Beograd
« Reply #49 on: July 11, 2010, 12:45:42 PM »
Zaista je juce bio jedan sjajan dan! :big smile

Takmicenje, slobono letenje, sala salu stize...gulas...pa sta da covek trazi vise!  :mhm

Stare prijateljstva obnovljena, puno novih (dobro ne novih, znamo se preko foruma, `al nije to to) prijateljstava zapoceto.

Modelarska okupljanja sa takmicenjima uveliko podizu nivo bavljenja ovim hobijem.

Nadam se da ce, sada vec tradicionalna okuplanja, u Subotici (Fly4Fun) i u Beogradu (RC Letenje) ove godine biti i takmicarskog karaktera.

PS. Ovaj post je bezvredan bez fotografija, Gosn. Prezo, a i ostali koji ste fotografisali juce, daj te neku fotku!




WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: IMAC raspis, 10.07.2010. sportski aerodrom 13. maj, Beograd
« Reply #50 on: July 11, 2010, 02:37:05 PM »
Cini mise da je i obezbedjenje poveo, jedan mali, u crvenoj astri... nekako cudnovato tih... a  ledene face

Jeli to ovaj sa vrha piramide?
http://www.cointalk.com/attachments/35427d1227401859-1969-1-dollar-bill-rev.jpg
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline Rale

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
    • Aeromodelarstvo iz ugla Milosa Raletica
Re: IMAC raspis, 10.07.2010. sportski aerodrom 13. maj, Beograd
« Reply #51 on: July 11, 2010, 05:03:06 PM »
Raduje me da je takmicenje uspelo.
Verujem da ce postati tradicionalno.
Vidim da je pobedio parikas  :)aplauz, ko su drugi i treci ?
Dajte nam rezultate da vidimo.

Pozdrav, Rale

Offline Mythbuster

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
  • Nebo visoko a zemlja tvrda.
Re: IMAC raspis, 10.07.2010. sportski aerodrom 13. maj, Beograd
« Reply #52 on: July 11, 2010, 05:12:56 PM »
Bio sam gledao, uzivao, cestitam.na zalost, zbog posla otisao ranije.
Posto ne poznajem ljude, jel mogu da se okace i rezultati,mozda i neka slika, kako bih ubuduce znao ko je ko i kome da skidam kapu za one divno slozene figure?
"Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju..."
Karel Čapek (1890-1938), otac naučne fantastike

"Ko uvece legne sa dupetom koje svrbi, probudi se ujutro sa prstom koji smrdi"
Srđan Dinči

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: IMAC raspis, 10.07.2010. sportski aerodrom 13. maj, Beograd
« Reply #53 on: July 11, 2010, 10:52:47 PM »
cheky: mozda su pare bile namenjene sudijama?

sve u svemu divno druzenje. mirce je sve lepo napisao i u potpunosti se slazem sa konstatacijom da
bi sve mozda bolo jos lepse kada ne bi bilo foruma, vec da uzivo pricamo svaki dan na nekom
onako lepo sredjenom modelarkom aerodromu. nadam se da ce takmicenje postati masovnije iduce godine
i da ce se predstojeci dani iskoristiti za nabavku pravih f3a modela. pokazano letenje je bilo na visokom
nivou uprkos vetru koji je konstantno duvao.
organizatorima zelim da dogodine imaju vise ucesnika, ali da gileta ne menjaju.
mogu samo da dodaju i lazu da malo zacini. (yay)

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: IMAC raspis, 10.07.2010. sportski aerodrom 13. maj, Beograd
« Reply #54 on: July 11, 2010, 11:50:55 PM »
Na žalost nisam mogao da dođem. :-(

Da li bi bio neko ljubazan da napiše zvanične rezultate i ostale detalje?

Šta je sa fotkama i vidojima?


Offline mile

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
Re: IMAC raspis, 10.07.2010. sportski aerodrom 13. maj, Beograd
« Reply #55 on: July 12, 2010, 12:02:28 AM »


Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: IMAC raspis, 10.07.2010. sportski aerodrom 13. maj, Beograd
« Reply #56 on: July 12, 2010, 12:22:20 AM »
@Mile
Hvala!

Moje čestitke pobednicima i organizatorima, vidim da je sve odlično uspelo. Žao mi je što nisam bio. Vidimo se idući put.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: IMAC raspis, 10.07.2010. sportski aerodrom 13. maj, Beograd
« Reply #57 on: July 12, 2010, 01:09:55 AM »
Nikola, Zajo , Coko cestitam na plasmanima, a svim ostalima koji su ucestvovali ili bili gosti zavidim sto nisam bio tamo.
Vidi se cak i sa snimka da je atmosfera bila opustena i fina.   (res)

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: IMAC raspis, 10.07.2010. sportski aerodrom 13. maj, Beograd
« Reply #58 on: July 12, 2010, 08:32:19 AM »
cestitam svim ucesnicima ,a narocito prvoplasiranima svaka cast!!!!! ()-() :)aplauz :)aplauz

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: IMAC raspis, 10.07.2010. sportski aerodrom 13. maj, Beograd
« Reply #59 on: July 12, 2010, 03:29:41 PM »
Prosto ne mogu da verujem da još niko nije postavio ama baš ni jednu sličku!?! Ja sam bio zauzet suđenjem, pa nisam mogao i da slikam, ali je slikatora bilo preko nekoliko. A ovde danima samo suvi tekst!?! Kao da čitam "Politiku" iz sedamdesetih godina!?! ")
Neće biti valda da su baš svi zaboravili da skinu poklopac sa objektiva?!? mmmm

 (pijemo)
« Last Edit: July 12, 2010, 04:58:54 PM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!