Author Topic: ALIGN T- REX 600 CFE  (Read 14333 times)

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: ALIGN T- REX 600 CFE
« Reply #15 on: September 22, 2010, 11:50:34 PM »
    Poslije prvog leta bez trenera isti taj dan uslijedio je i prvi let sa nosacem aparata.O tome kako je sve to proteklo malo vise, naravno koga interesuje opsirnije na ovom mjestu   http://rcfly4um.org/index.php?topic=44.90

                 
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: ALIGN T- REX 600 CFE
« Reply #16 on: November 01, 2010, 12:57:02 PM »
   Do sada sam sa Rex-om napravio 19 letova.Naravno u zadnje vrijeme to su letovi sa nosacem aparata i veoma sam zadovoljan kako se nosi sa ovim teretom.Posebnu paznju sam obratio na baterije i trajanje leta sam smanjio sa ovim opterecenjem na 7 min.Poslije leta baterija se napuni sa 3490mAh a napon po celiji je 3.7V.Poslije 19 letova i dalje su baterije tvrde tj.ne dolazi do naduvavanja iako je ovo veliki potrosac pa samim tim sam zadovoljan i izborom baterija znaci 30-40 C min.Za sada sam više letio sa Zippy Flightmax 15 letova a 4 leta sa Turnigy jer sam na njoj ostetio dvije celije pa je napravljena mala pauza dok mi nisu stigle "s baterije 5000mAh.E sad su i te dvije celije zamjenjene i baterija je uz Sasinu pomoc -jos jednom hvala-  ;namig opet upakovana i testirana u letu i sad je kao nova :big smile.
  Na heliju funkcionise sve bezprekorno tako da nije bilo nikakvih dodatnih podesavanja.Da bih provjerio kakav je kvalitet rezervnih djelova koje imaju u HK narucio sam remen kais,AL repni klizac i karbonski drzac -stoper.Sto se tice kvaliteta izrade mogu vam reci da su ga uboli u centar sto bi rekli barem za ovaj repni dio, remen kais je odgovarajuci a karbonski stoper je odlican a cijena  ;namig.Eto za sada sam to izmjenjio cisto iz radoznalosti.Naravno da je Align-Align ali kad je frka za neki dio da se zna da odgovara i iz HK.
Naravno sada par fotografija ovih sklopova a za kraj kao slag na tortu - Dule i Canon  :)aplauz  (photograf)

 

                                 Vise slika na ovom mjestu http://rcfly4um.org/index.php?topic=44.90

 




The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: ALIGN T- REX 600 CFE
« Reply #17 on: February 07, 2011, 01:09:36 PM »
   Evo malo da osvjezim ovaj topik, 30.01.  22.let T-Rex-a. Flaja se opusteno sa ovom mocnom mashinom  :big smile Posto sam u zadnje vrijeme u modu trikoptera pa sam bio zauzet sa njegovom gradnjom stelovanjem, letenjem ipak je i  Rex  napravio par letova u ovom zimskom periodu.Iako je namjenjen prvenstveno za AP kad se leti bez te platforme prava je uzivancija.Dolazim u iskusenje da napravim i koju akrobaciju jer vapi za tim ali necemo jos u te vode .Na nedavnom okupljanju i Rex je malo oduvao prasinu sa rotora a to su sve snimili: Sale i Dule iz razlicitih uglova :)aplauz  3aa  (pijemo)

                                         
                                                     
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: ALIGN T- REX 600 CFE
« Reply #18 on: March 18, 2011, 11:47:58 AM »
Jos jedan video sa nedavnog okupljanja  ;namig Dule, hvala  (pijemo)


                                 
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline SASA.UL

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: ALIGN T- REX 600 CFE
« Reply #19 on: December 07, 2011, 11:39:53 PM »
Veko brate vjerujes li mi da mi oci ispadose gledajuci ga hahahahahahaahahaha (:sok:) . Ali dobro je poceo sam da se ladim od helija jer sam se debelo klackao da kupim jeda. Necu, pravocemo OCTU :)