Author Topic: Heli takmičenje u Madjarskoj  (Read 16327 times)

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Heli takmičenje u Madjarskoj
« Reply #15 on: July 07, 2010, 08:37:55 PM »
Lepo sto ste isli i osetili to ali mislim da smo iskreno svetlosnu godinu daleko od bilo koga.
Naravno drugacije bi to izgledalo kad bi delovi bili pristupacniji odnosno kada bi imali gde da se snabdevamo ali jednostavno kao bilo ko drugi a ne porucivanja cekanja itd....
Nadam se da ce ozbiljno letenje doci nekad i do nas a  to zavisi samo od nas a toga nema bez vezbe i opustanja jer ste po meni previse stegnuti pa sa strane delujete kao totalni pocetnici (i ja delujem tako sigurno da ne bude zabune).

Sve u svemu samo napred pa da se okupimo tako i kod nas.
Ja ne letim vec neko vreme osim u simulatoru PHOENIX a imam spreman helikopter i drugi na putu ali posto sam taze otac trenutno me interesuje samo jedno!

 (pijemo)
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline norrin radd

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 167
    • FlyingCam
Re: Heli takmičenje u Madjarskoj
« Reply #16 on: July 07, 2010, 09:21:10 PM »
Evo i zvanicnih rezultata:

http://www.emh.hu/index.php?2010naiv

Samim tim sto nismo zadnji, znaci da oni i nisu bas svetlosnu godinu ispred nas. A pocetnici u takmicenju i jesmo, posto nam je svima to bilo prvi put.  :)
Izlazak na ovo takmicinje je bio preko potreban, jer smo naucili i videli mnogo toga korisnog.  Sto se delova tice ni kod njih bas nije sjajno, ali za normalne helikoptere to uglavnom nije problem. A kineze naravno ne lete...pa nasta bi licilo da se Rossi pojavi na trkama sa Kymcom ili Sumaher sa nekim Zhongxing-om  :_D  :_D

A sto se tice skupa helikopterista mi ih redovno odrzavamo i obavestavamo preko foruma, ali do sada se nije pojavio niko osim nas vec poznatih da ne nabrajam.  mmmm

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Heli takmičenje u Madjarskoj
« Reply #17 on: July 07, 2010, 10:19:11 PM »
ali za normalne helikoptere to uglavnom nije problem. A kineze naravno ne lete...pa nasta bi licilo da se Rossi pojavi na trkama sa Kymcom ili Sumaher sa nekim Zhongxing-om  :_D  :_D



Ja stvarno ne mogu da se nacudim cudom sto konstantno pljujete kineze kao da se prakticno apsolutno sve ne proizvodi tamo! Ako je nesto skuplje ne mora uvek da znaci da je i bolje (cast izuzetcima) a ostalo je samo za snobove.
Sve to rade CNC masine (mehaniku) a ako zelis bilo sta da proizvodis masovno (narocito metalne delove) moras da obezbedis ozbiljne masine.
Takodje razmislite pa nabrojte na prste jedne ruke koliko zemalja ima svemirski program i koliko zemalja je poslalo ljude u svemir i da nisu slucajno kinezi medju njima i kako to???!!!

Razumem ja potpuno zelju za "originalom" ali to najbolje znaju oni koji placaju "original" i "ne kineske" delove.

Znaci nikako ne bih voleo da ovo predje u nekakvu raspravu jer nije nije ni mesto ni vreme.

A sto se rezultata tice ponavljam svaka cast ali da je to bilo pravo ozbiljno takmicenje (a verujte mi znam kako to izgleda jer sam izmedju ostalog pobedjivao na vise svetskih kupova pa i na svetskom prvenstvu u jednoj ozbiljnoj modelarskoj disciplini) sa nasim znanjem letenja RC helikoptera bili bi kao crtani film ali to nije razlog da odustanemo vec da vezbamo pa kome je takmicenje imperativ neka i pokaze sta zna.

Pozdravljam vas sve puno i nemojte nista da shvatite pogresno i zlonamerno, jako mi je drago sto nas zaljubljenika u rotore svakog dana ima sve vise>

 (pijemo)
« Last Edit: July 07, 2010, 11:23:36 PM by GLIDER »
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline ZoltanM

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
Re: Heli takmičenje u Madjarskoj
« Reply #18 on: July 08, 2010, 11:59:12 AM »
I tako citam pa sve ne verujem

Lepo si se ti ogragio u jednoj recenici, a vec u sledecoj provokacije u nedogled,
a ko trazi vreme mu je bar povremeno i da dobije.  :big smile

Pa dobro ko si ti da sudis o ozbiljnost takmicenja na kojem nisi ni bio?
iako ja jos u zivotu nisam bio prisutan ni na jednom pravom svetskom kupu "pljuvanja visnjinih kostica u dalj"
pa tako ne znam kako treba stvarno da izgleda jedan ozbiljan dogadjaj, ovo takmicenje me je odusevilo.

Cinjenica je da kineza nije bilo, a sad zasto je to tako ja u to ne zalazim, ali ako to nekoga bas
zanima mozes dogodine i sam posetiti takmicenje pa licno priupitati ucesnike i ostale prisutne. mozda
ih je neko samo jako ubedio u onu -jeftinije je u glavnom(uvek) skuplje- ali to je vec samo moja
pretpostavka

Na ovom takmicenju mi je bilo izuzetno lepo i veoma mi je drago da sam imao prilike da ucestvujem.
Naziv takmicenja je -Drzavno Prvenstvo Madjarske u RC Helikopterskom letenju-. Sam naziv RC Helikopter
nagovestava nesto daleko slozeniju i ozbiljniju disciplinu od bilo koje druge sto u sebi sadrzi RC ili
bar ima veze sa tim, a to opet moze da zna(samim tim i da sudi) samo onaj ko se i oprobao u tome (u
stvarnosti a ne na simulatoru)

Ja sam licno isao radi novih poznanstava i druzenja, generalno novog iskustva, a glumatanja u crtanim
filmovima ostavljam drugima u nekim drugim disciplinama

A sto se rezultata tice ne da nije razlog za odustajanje, vec je dodatna motivacija da sa jos vise
truda idemo napred

Pozdravljam i ja vas sve puno i nemojte nista da shvatite pogresno i zlonamerno, i meni je jako drago sto nas zaljubljenika u rotore svakog dana ima sve vise, (eh jos da znam gde li su kad se leti, posto ih bas na okupljanjima nikad nema, ali srecom bar su za strucne komentare uvek prvi)

ziveli  ()-()

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: Heli takmičenje u Madjarskoj
« Reply #19 on: July 08, 2010, 12:42:39 PM »


Uploaded with ImageShack.us evo i ekipe na okupu naravno uz dobru klopu ,i hladno picence

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Heli takmičenje u Madjarskoj
« Reply #20 on: July 08, 2010, 12:48:42 PM »
I tako citam pa sve ne verujem

Lepo si se ti ogragio u jednoj recenici, a vec u sledecoj provokacije u nedogled,
a ko trazi vreme mu je bar povremeno i da dobije.  :big smile

Pa dobro ko si ti da sudis o ozbiljnost takmicenja na kojem nisi ni bio?
iako ja jos u zivotu nisam bio prisutan ni na jednom pravom svetskom kupu "pljuvanja visnjinih kostica u dalj"
pa tako ne znam kako treba stvarno da izgleda jedan ozbiljan dogadjaj, ovo takmicenje me je odusevilo.


Sam naziv RC Helikopter
nagovestava nesto daleko slozeniju i ozbiljniju disciplinu od bilo koje druge sto u sebi sadrzi RC ili
bar ima veze sa tim, a to opet moze da zna(samim tim i da sudi) samo onaj ko se i oprobao u tome (u
stvarnosti a ne na simulatoru)




Pozdravljam i ja vas sve puno i nemojte nista da shvatite pogresno i zlonamerno, i meni je jako drago sto nas zaljubljenika u rotore svakog dana ima sve vise, (eh jos da znam gde li su kad se leti, posto ih bas na okupljanjima nikad nema, ali srecom bar su za strucne komentare uvek prvi)

ziveli  ()-()

Kao prvo daleko od toga da sam hteo da provociram ali razni ljudi razne cudi i shvatanja.

Kao drugo naravno da ja ne mogu objektivno da procenim ozbiljnjost takmicenja na kojem nisam prisustvovao ali sam izneo svoje misljenje na osnovu fotografija (broju i velicini modela) kao i na osnovu snimaka na kojima se vidi da samo jedan tip zna ozbiljno da leti mada i on ima lupanje koliko sam video.

idemo dalje...

Da ja sad ne bi objasnjavao u kojoj sam se ja to kategoriji sa predznakom RC takmicio i osvajao medalje na svetskom nivou pa i na svetskom prvenstvu (zlato i srebro) a kako je Vi nazivate (direktno se obracam coveku koji je napisao sledece) "pljuvanja visnjinih kostica u dalj" ja cu reci samo da se radi o kategoriji S8E i S8E/P pa se lepo raspitajte o cemu se radi i koje su brzine u pitanju za pocetak! I da dodam da sam se samo sa dva-tri takmicenja vratio bez medalje a takmicim se od svoje 10. godine.

A posto se ne poznajemo samim tim Vi ne mozete da znate da ja letim izmedju ostalog i RC helikoptere doduse sada nemam puno vremena zbog posla i deteta ali polako bar sam mlad, a simulator u negativnom smislu nikako ne bih pominjao jer bi na taj nacin pokazao kako ne znam kako se ozbiljni i najbolji piloti bilo cega spremaju i uvezbavaju.

Znaci to sto me nema cesto na livadi sam objasnio a sto se strucnosti tice to pitanje bolje da ne potezemo.
Ja znam solidno a i sto ne znam imam ko da mi objasni na najvisem nivou i u to ne sumnjajte (a niko se nije naucen rodio i sve sto zna neko ga je naucio).


Ja se nadam da ce mo imati prilike da se upoznamo i sve ce odma biti jasno da nisam neko ko provocira vec neko ko obozava RC letenje a narocito helikoptere.

I naravno na kraju iskren pozdrav i izvinjenje ako me je neko pogresno razumeo.

 (pijemo)



« Last Edit: July 08, 2010, 12:55:12 PM by GLIDER »
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Heli takmičenje u Madjarskoj
« Reply #21 on: July 08, 2010, 12:53:09 PM »
Koristim jos jednu priliku da se izvinim svm ucesnicima tog takmicenja ako su me pogresno razumeli i pomislili da ja imam nesto protiv toga.
Taman posla!

 (pijemo) (res)
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline norrin radd

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 167
    • FlyingCam
Re: Heli takmičenje u Madjarskoj
« Reply #22 on: July 08, 2010, 12:54:38 PM »
Nikako da zapamtim da se ovde ne treba javljati, proslo je dosta vremena od mog zadnjeg javljanja pa pomislih mozda su se stvari promenile. Verovatno da nisam izigravao "snoba" i ulozio u svoj raptor oko 2500e do sada u t-rex 500 oko 1200-1300e, nego da sam kupio kineski heli od 50-60 dolara, huverovao u svom dvoristu i pisao kako je to vrh vrhova svi bi se javlljali puni pohvala, a ovako ko sisa snoba koji se pojavljuje tamo u nekim crtanim filmovima. Ipak nije mi bas jasno kako to da neko ko nikada nije probao mercedes i imao samo ficu, uopste moze da da bilo kakvu ocenu ili kritiku mercedesa?

"na osnovu snimaka na kojima se vidi da samo jedan tip zna ozbiljno da leti mada i on ima lupanje koliko sam video."  Da je ovde situacija malo normalnija ja bih doveo te "tipove" da razuverim takve kao sto si ti, ali ovako misli sta hoces.

No sve jedno, najzad sam naucio lekciju, pa ovog "snoba" ovde vise necete videti. Sam sam poceo da se bavim sa ovim sportom bez icije pomoci dogurao do crtanih filmova, trudicu se da doguram i do pravih filmova, a vi draga deco nastavite da se igrate svojim kineskim igrackama, bodrite jedan drugog a ponekad pogledajte po neki crtani fim cisto da vidite cime se snobovi bave.
« Last Edit: July 08, 2010, 01:09:23 PM by norrin radd »

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Heli takmičenje u Madjarskoj
« Reply #23 on: July 08, 2010, 01:02:40 PM »
Zoli pa tebe sam bar imao priliku da upoznam i znam tvoje misljenje o kinezima to je ok pa valjda svako ima pravo na misljenje.
Ne znam sasto ti svoje ulaganje povezujes sa snobizmom ja sam pomenuo snobove u smislu sminkanja i to da su za masovnu proizvodnju metalnih komponenti potrebne ozbiljnje masine kao i za kineze tako i za one koje kinezi kopiraju a sminka je nesto drugo.
Takodje nam svako mogucnosti da ulaze puno para pa su zato bas i zgodni ti kinezi pa posle polako ako se zadrzi u hobiju moze po volji preci i na originale.

Stvarno mi ovo nije bio cilj i izvinio sam se onima koji su me pogresno shvatili.

Pozdrav
« Last Edit: July 08, 2010, 01:10:10 PM by GLIDER »
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: Heli takmičenje u Madjarskoj
« Reply #24 on: July 22, 2010, 08:51:27 PM »

Нисам стигао раније да прочитам тему, али предпостављам да ни сада није касно за још понеки коментар.

У ствари, без икаквих коментара, упутио бих најискреније честитке свим нашим људима који су учествовали на овом такмичењу!

Посебно им захваљујем на доброј вољи да то своје искуство поделе са нама и тако нам пруже конкретне информације и веома занимљива сазнања.

На крају, захваљујући њима, и Србија је била присутна на том такмичењу, због чега и ја, као житељ исте, могу да се поносим.

 ()-()

.

Offline coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Re: Heli takmičenje u Madjarskoj
« Reply #25 on: July 23, 2010, 12:19:28 PM »
 Uistinu je za svaku pohvalu ljudima koji su se uputili na ovo takmicenje.
Posebno je lepo sto se nisu odvazili na putesestvije samo da bi gledali, vec su, u takvoj konkurenciji, ipak i leteli.
 Ko misli da je lako....neka proba.
 Ovo nije ni prineti opustenom letenju na 13. Maju.
 Novi aerodrom, nepoznati ljudi, vetar...a vi 500 km od kuce.
 Svaka cast na svemu, a pogotovu na srcanosti.
 Zoli potpuno se slazem da je ovo veliki podstrek za sledeci korak napred.
Zao mi je sto sam zbog glupavih problema sa dokumentima, propustio da vam se pridruzim. 
Voleo bih da sam otisao pa da vidim koliko ne znam.

 Hteo sam da slesdecu recenicu pocnem sa "cudim se", ali se vise i ne cudim tonu kojim glider karakterise stvari.
 Svaki put isto...ako se pomenu Amerkanci...kao da poludi. Ako  nije kina...odmah bezveze...
 Ako ljudi lete firmirane stvari, onda za to ima i razloga.
 Mozes se voziti  Ladom a tvrditi da BMW ne valja...ali samo dok ne probas BMW.
 Sa tvojim i Lazinim znanjem, sigurno je da ces se lepo naleteti sa tvojim helijima, ali kada bi jednom zagrizao u T-rex-a 700 ili Raptora 90, malo bi drugacije pisao...ili opet gresim.
 Pa nisu valjda svi blesavi sto trose tolike pare kada sve to ima i za 10 puta manje pare.
 Cnc kazes. U pravu si. A sta je sa kontrolom tih 10ina hiljada komada?
 Ne mislis li da je ona presudna?
 Mozda si te casove prespavao kada su nas u Drpsinu i na Masincu ucili o tome.`
 
 Sada ce se verovatno i Laza, zastitnicki ukljuciti sa kilometarskim tekstom, sa citatima i stavkama, pa ce ceo ovaj post na kraju napokon i izgubiti smisao.
 Poenta je da se ekipa od 3 clana, iz Srbije, odvazila da ode na jako svetsko takmicenje, gde su svojim ponasanjem modelima i srcanoscu, a zasigurno, voljom za druzenjem, osvetlali obraz nasoj Zemlji i nama sacici modelara.
 Da li su bili u grcu i napeti...pa jesu, ali nismo bili tamo i nije fer da to govorimo.
 To sto bi i mi bili nas ne opravdava jer nismo izvadili iz svog dzepa par stotina evra, ostavili porodice i otisli da se takmicimo.
 Dajmo im podrsku za to, bez iznosenja svojih opravdanja, shvatanja i ostalih gluposti.
 

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Heli takmičenje u Madjarskoj
« Reply #26 on: July 23, 2010, 05:47:59 PM »
Potpuno ste u pravu.

Veliki pozdrav

 ()-() (res) (<--)

Ivan
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline ratep

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: Heli takmičenje u Madjarskoj
« Reply #27 on: July 24, 2010, 09:14:52 AM »
Rezultati posle prvog dana 3D mastersa:



obratite paznju ko je na drugom mestu...
« Last Edit: July 24, 2010, 09:19:18 AM by ratep »

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: Heli takmičenje u Madjarskoj
« Reply #28 on: July 24, 2010, 06:36:36 PM »
                           Srpska posla, neko iznese svoje misljenje, pa dobro. E, nije dobro, mora da mu se odgovori tako da se ako moze nabije bar sto metara u zemlju. A onda, samo smo mi na livadi, pa ko sme da se pojavi kada tako reagujete. A covek je samo izneo svoje misljenje, nikome nista nije uzeo.

Offline Lazo

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Heli takmičenje u Madjarskoj
« Reply #29 on: July 24, 2010, 08:24:11 PM »
  Sada ce se verovatno i Laza, zastitnicki ukljuciti sa kilometarskim tekstom, sa citatima i stavkama, pa ce ceo ovaj post na kraju napokon i izgubiti smisao.

Epa da znaš - baš neću  (nene)! Ma, mo'š slobodno da svisneš od muke - al neću i tačka (nene) :big smile!

 (pijemo)
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!