Author Topic: ShowTime 4D 90  (Read 11133 times)

Offline bmxstefan@gmail.com

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 211
ShowTime 4D 90
« on: July 20, 2010, 01:50:02 PM »
Da li neko ima iskustva ili bilo sta zna o ShowTime 4D...Nedavno sam ga zavrsio pa je dosao red da se poleti,pa sam hteo pre toga da podelim sa vama misljenja i cujem neke dobre savete oko tog modela ako iko zna!!!Sve sitnice,predlozi,saveti su mi bitni i od znacaja!!!  mmmm


Pozdrav Stefan

Offline bmxstefan@gmail.com

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 211
Re: ShowTime 4D 90
« Reply #1 on: July 20, 2010, 03:26:13 PM »
Motor os-max120ax...Servo Rudder Graupner DES 707 BB MG,Servo Throttle Zebra (hitech) ZS-S2113,Elevator/Aileron Spektrum DS-821...
Receiver Corona RP8D1,Battery Eneloop 5x1,2V 2000mah!!!

Offline coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Re: ShowTime 4D 90
« Reply #2 on: July 20, 2010, 08:15:59 PM »
 Pozdrav

 Imao sam takav avion i sada je vlasnistvo mog druga Goluba iz Novog Sada, koji ga stalno leti. Motorizovan je sa Saitom 125.
 Tvoj izbor za OS max 120 je fenomenalan jer motor ima 3.1 ks a masu od svega 600gr. Sa Saitom 125 leteo je super ali mislim da mu dodatak snage nece smetati...sta vise...
 Avion leti vrlo polako i upravljivo. Mozes sa njim izvesti sve sto pomislis, sa poprilicnom dozom stabilnosti i neutralnosti, kao kod F3a aviona. Kada mu stavis one bocne vertikalce na krilo, let na noz je izuzetno lako izvesti, kao i luping na noz.
 Sletanje je setnja po parku....smejurija.
 Ono sto me do besvesti nerviralo je stalno podizanje one ljubicaste folije. Stalno sam je peglao a ona se stalno dizala. Dalje, posle 20-ak sletanja, od kojih ni jedno nije bilo ni najmanje grubo, u Vrscu, iz cista mira mi je iz trupa izleteo ceo sper sto nosi stajni trap. Nista nije puklo vec je samo bilo jezivo malo lepka. Sve sam to polepio, ojacao i prodao avion...ali ne samo zbog toga.
 Svaki put kada sam malo brze "poterao" avion, dolazilo je do flatera elerona i pogotovu elevatora.
 Cim malo usporis, sve je o.k. Ne daj boze da sa gasom krenes u neki pike...
 Problem je sto sa produzenim polugicam, koje sam stavio na servoe, mali zazor koji postoji u servou, postane veci, pa imas slobodan hod od 1-2 stepena. To flateruje...
 Takodje, malo mi je teze bilo da ga istrimujem da leti neutralno, pa da moze npr da preleti celu pistu a da stalno ne moram da ga trimujem.
 Kod mog druga Goluba, stavili smo normalne hornove i sada sve leti o.k, ali nemamo hod za 3d, sto on i nije zeleo.
 Kada budes radio setup, obavezno ukljuci 70% expo-a, kao sto i Mike mc Convile kaze, jer ce ti biti neprijatno preosetljiv.
 Sve u svemu, za moj ukus niti je F3A niti je 3D, a pravo mekano djubre od Hangara 9, u najgorem smislu te reci.
 Ali....
 Za te pare koliko kosta, dobijes vrlo veliki i fenomenalno letan avion. Jeste da nece moci da te sluzi 3 sezone bez stalnog rada na njemu, ali to bas i  nije tako bitno. Ako hoces 3d otklone, moraces da stavis baba roge od servoa koji ce te kostati vise nego ceo avion, tako da zaboravi.
 Prelep je u vazduhu, lepo se vidi, leti vrlo sporo i moze da izvede sta god poizelis, ali zato pun gas samo u penjanjima i pazi da ga ne letis prebrzo.
 Izvini ako sam te uplasio, mene je kao 100 ti avion koji sam imao bas nervirao, ali za ono sto ti zelis, mislim da ces uzivati.
 Jednostavno mislim da je bilo vredno da cujes i moje misljenje.
 Coka

Offline bmxstefan@gmail.com

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 211
Re: ShowTime 4D 90
« Reply #3 on: July 21, 2010, 03:07:51 PM »
Hvala puno na savetima i na tako sazetom odgovoru!!!Pripazicu na sve to sto ste naveli.Pogotovo mi je lakse zbog toga sto ste vi leteli ShowTime 4D pa znate kako to reaguje... Ja se plasim iskreno tog problema sa trimovanjem posto ima stvarno velike Ailerone!!!Ali jos jedamput hvala puno na savetima,i pripazicu na sve kao i na to da ga ne letim prebrzo!!!Bice to za mene ogromno iskustvo posto nikada nisam leteo nista od Rc modela sam Canary-a!!!  :big smile





Pozdrav Stefan

Offline bmxstefan@gmail.com

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 211
Re: ShowTime 4D 90
« Reply #4 on: December 03, 2010, 03:27:56 PM »
Evo i nekih fotografija!!!

Offline bmxstefan@gmail.com

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 211
Re: ShowTime 4D 90
« Reply #5 on: December 03, 2010, 03:32:24 PM »
.

Offline bmxstefan@gmail.com

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 211
Re: ShowTime 4D 90
« Reply #6 on: December 03, 2010, 03:34:22 PM »
.

Offline bmxstefan@gmail.com

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 211
Re: ShowTime 4D 90
« Reply #7 on: December 03, 2010, 03:43:30 PM »
.

Offline bmxstefan@gmail.com

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 211
Re: ShowTime 4D 90
« Reply #8 on: December 03, 2010, 03:47:16 PM »
.

Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: ShowTime 4D 90
« Reply #9 on: December 03, 2010, 09:38:48 PM »
prelijepu pticu imas! a i mjesto za letenje!  (<--) svaka cast!

Offline bmxstefan@gmail.com

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 211
Re: ShowTime 4D 90
« Reply #10 on: December 06, 2010, 06:52:08 PM »
prelijepu pticu imas! a i mjesto za letenje!  (<--) svaka cast!


Betonska ravna pista a pored i travnata, poletanje iz svih pravaca, nigde nikoga, dovolno udaljeno od grada,tolika tisina da se mozes maksimalno koncentrisati na to sto radis!!!Zar postoji lepse mesto i idealniji uslovi za bavljenje Rc-om???
Ehh sve bi bilo lepo da jos uvek postoji neki nacin da se pristupi aerodromu.Ali cinjenica je da od toga ostaju samo lepe uspomene!

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: ShowTime 4D 90
« Reply #11 on: December 07, 2010, 11:48:34 AM »
Баш ми е мило што је успео модел и догурао сезону. Можеш далеко да догураш са овај модел,уживај и размишљај за електро за следече сезоне.
Поздрав.
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline bmxstefan@gmail.com

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 211
Re: ShowTime 4D 90
« Reply #12 on: December 07, 2010, 03:06:39 PM »
Sledece sto je u planu je nesto elektro i nikako preko 1,5m!!!Nesto poput rc shock flyer-a!!!To je idealna stvar za svakodnevno vezbanje!!! ;namig

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: ShowTime 4D 90
« Reply #13 on: December 12, 2010, 05:25:15 PM »
Надам се да нече сметати моја препорука.

Мало скупо али овo ти је животна инвестиција. Било кои EXP,нема боље на пазар моментално.Можеш вежбати IMAC Freestyle и буквално све што ти паде на памет.

Јефтиние а можеш и сам израдити. Није inndore како видиш Ido лети са ветар баз проблем.
Поздрав (pijemo)
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: ShowTime 4D 90
« Reply #14 on: December 13, 2010, 11:55:15 AM »
Грешка :sljusИпак сам мислио на овај Telink Yak55 M
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev