Author Topic: Nemoguce-moguca misija  (Read 11393 times)

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Nemoguce-moguca misija
« on: August 19, 2010, 01:28:50 PM »
  Sam naslov je opravdan a i sami cete se uvjeriti u to jer i dan danas ne znamo da li je san ili java ovo što se dogodilo.Pošto sam obećao da ću da kažem odakle sam nabavio trening gaer za T-Rexa 600 evo da pocnem pricu .Naime prije 6 mjeseci u  jednu veoma poznatu firmu u Podgorici je stiglo 18 komada helikoptera sto elektro,sto bezinaca,sto nitro  a raspona pd 1200mm do 1700mm  ").Naime direktori te firm su bili u Njemackoj pa su tamo "izabrali" ovih 18 modela za prodaju u knjizarama smatrajuci da su to igrackice koje vec prodaju poput onih kineskih koaksijalnih i sl.
Međutim kad je porudžbina vrijednosti tričavih 20.000 evrica stigla slijedi razocarernje.Kad su otvorili pakete vidjeli su da nema ništa od elktronike ni stanice samo kit  ") Inače modeli su sve Centyry  http://www.centuryheli.com/  a naruceni su sledeci modeli:

Swift(electro)  http://www.centuryheli.com/products/helikits/30size_elec.html?currentid=339

Predator http://www.centuryheli.com/products/helikits/cn1100Predator/CN1307V2/index.htm?currentid=335 sa sve Zenoah motorom 28 ccm

Radikal http://www.centuryheli.com/products/helikits/CN1330_RadikalG20/CN1330/index.htm?currentid=498

NX 50 http://www.centuryheli.com/products/helikits/CN1063_50NX/index.htm?currentid=598

Scale Airwolf http://www.centuryheli.com/products/helikits/cn1070airwolf/index.html?currentid=120

Scale Robinson 22 http://www.centuryheli.com/products/helikits/cn1076r22/CN1076AB.html?currentid=98
i naruceno je jos trupova poput Bell 222 i sl.

Od svakog ovoga modela je naručeno 2 kom.pa vi vidite.

E sad pošto Saletova i moja poznanica radi u toj firmi kontaktirala nas je da li možemo da dodjemo i pogledamo o čemu se radi i da vidimo šta to još treba da naručimo pa da se kompletiraju ti modeli.
Naravno Sale i ja smo otišli veoma rado i kad smo došli u magacin imali smo šta i da vidimo  oo)) (:sok:)
Kad su radnici počeli da iznose pakete sve vrh do vrha od modela pa do Zenoah motora O.S.max motora a tek Scale fuselage.Šta reći.Sve to na jednom mjestu.
kazem vam jos ne znamo da li je san i java.kad sam nedavno dobio T-Rexa600 odusevljenju nije bilo kraja a tek kad smo ugledali sve ovo...
E sad je trebalo popisati šta treba od motora baterija ziroa i cega sve ne hvali ,pocev od stanica da se naruci.
Poslije 3-4 sata razgledanja popisivanja zaversena je prvi dio posla uz fakturicu od tricavih 18.000 evrica ")
Naravno sve su to narucili i cekali smo jedno 2 mjeseca dok nije uslijedio opet poziv da se vidimo u istom magacinu i da zaduzimo po jedan heli od svakog modela znaci 6 helija sa sve opremom i stanicama Futaba 2.4Ghz u da pristupimo sklapanju istih helija.

E posto je vec ljetnje vrijeme djeca na raspustu zenu i djecu smo spremili na godisnji odmor a Sale i moja malenkost umjesto da prazne gajbe iskoristimo na bolji nacin mi smo ih napunili helijima i opremom i sklapanje je moglo da pocne.
E kad nisam sklapao ovoga moga T-Rexa 600 za 15 dana sam se nasklapao helija ma sanjali smo ih.Milion srafova podloski gumica lezajeva...
Posto sam ja vec u svijetu helija ovo je jedno veliko iskustvo za mene jer do sada nisam imao priliku da se sretnem sa gaserima i nitro helikopterima.
Naravno da ce biti rijeci mada vise slika o svakom ovome modelu a za sad evo par fotki kako je sve to izgledalo.
Na prvim fotkama se vide modeli u mom karavancetu vrijednost tricavih 10.000 evrica kazem vam ko zna kad ce biti jos ovakva prilika ubuduce...Pa krenimo redom...

 


Sve ove helije smo sklopili za 15 dan i isporucili ih.Sta ce biti daljle...vec su u prodavnicama sa sve cijenama  ")
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline bimmer

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 361
    • You Tube channel
Re: Nemoguce-moguca misija
« Reply #1 on: August 19, 2010, 01:52:42 PM »
hahahaha lijepo vidjet sve ovo ponovo..... :)aplauz

Bravo bravo momci!!!

 2eaa

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Nemoguce-moguca misija
« Reply #2 on: August 19, 2010, 04:55:35 PM »
Ti si,druze,kako vidim upao zesce u ovu pricu???Saletelo te odjednom toliko helija da ni sam neznas sta te je snaslo.Al samo napred i uzivaj.

pozz cane

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Nemoguce-moguca misija
« Reply #3 on: August 19, 2010, 05:00:49 PM »
Svaka vam cast.vama bas upala kasika u med. Aj dajte neki link prodavnice gde ce se to prodavati ili neki cenovnik ako imate

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Nemoguce-moguca misija
« Reply #4 on: August 19, 2010, 05:33:13 PM »
Modelarski san.....  :)aplauz  sve ovo izgleda jako impresivno, znam po sebi, ja bi infarkt dobio da vidim ovoliko lepih modela u mojim kolima....  (yay) (yay)

Offline ff7

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 56
Re: Nemoguce-moguca misija
« Reply #5 on: August 19, 2010, 09:34:37 PM »
Lijepa kolekcija helikoptera u svakom slucaju.Svaka cast.
Na slici broj 44 remen nesmije da ide preko crnog spanera vec ispod njega,rijec je repu radikala.To bi trebalo ispraviti jer na taj nacin kako ste postavili remen nebi trajao ni jedan let jer bi cesao od metalni dio repa i poderao se za tren oka.


Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Nemoguce-moguca misija
« Reply #6 on: August 19, 2010, 10:50:04 PM »
ff7  :)aplauz  :)aplauz svaka cast vidi se ostro oko helikopterasa nema sta.Naravno ovo smo ispravili poslijeje detaljne provjere.Ne treba se cuditi da je prilikom ovog sklapanja doslo do nekog propusta.Sto je najbitnije ovi helikopteri ce tek da dodju na detaljnu provjeru i pravo podesavanje tek ako  kazem ako neko kupi ove helije jer svi znamo kakve su ovo masine i zamislite neko je kupi sa sve stanicom a o tome nista ne zna.Taj neko ima dosta gradiva da savlada i naleti se simulatora i ako kupi ovaj heli tako za detaljisanje ima vremena. ff7 jos jednom svak cast  (pijemo)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Nemoguce-moguca misija
« Reply #7 on: August 19, 2010, 11:04:56 PM »
Ne znam da li da se smejem ili plačem. Pa da se začudim  (:sok:)
Fenix, evo prilike da se ponudiš kao tehnički savetodavaoc ili bolje odmah kao tehnički direktor firme  lol Objasni da će dobro proći i mnogo zaraditi ako se zna šta se kupuje.
 ;namig

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Nemoguce-moguca misija
« Reply #8 on: August 20, 2010, 12:05:48 AM »
Moram da se, kao drugi ucesnik u ovoj prici, pohvalim da mi je bilo veliko zadovoljstvo i iskustvo sklopiti sa Fenixom sve ove modele.
Njega treba pohvaliti sto je u par navrata, kada sam bio na ivici, uspevao da smiri situaciju i pomogne da ovu pricu dovedemo do kraja.  (res)
Nikada ranije se nisam sreo sa helijima ili slicnom mehanikom, ali mogu reci da je za prvi put ovo sve islo kao po loju.
Medjutim jedna stvar je interesantna - iako sam imao priliku da sklopim jaku masinu kao sto je Predator ili neke od manjih modela, ni u jednom momentu mi se nije javila bilo kakva zainteresovanost za ovaj vid modelarstva.
Ipak su meni jedrilice i avioni mnogo interesantniji kada se o letenju radi.
« Last Edit: August 20, 2010, 12:08:59 AM by saxpg »

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Nemoguce-moguca misija
« Reply #9 on: August 20, 2010, 08:35:12 AM »
Немогуча прича :)aplauz
Интересуе ме где че таи бензинац Зеноа?

Ко че да купи то?

Кад су се веч зезнули и купили те ARF-ове,засто су хтели да склопе то у RF???

Само су ушли дубље.

Лепо искуство,нема шта :)aplauz
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Nemoguce-moguca misija
« Reply #10 on: August 20, 2010, 02:50:21 PM »
   Zajo znamo dobro da oni koji imaju lovu i ne slusaju druge sta im govore, valjda ne cuju od suskanja love mmmm  a o sujeti ljudskoj da i ne govorimo.Kad je pocela ova prica mi smo im predocili kako bi to trebalo da izgleda sva ta prica u vezi RC modela,vidjeli su kakva je masina T-rex 600 kad zapara vayduh i uvjerili se da  to nije igracka za svakoga.Dali smo im listu modela koje bi trebali naruciti i sa ovim parama mogli su oporemiti jednu prodavnicu ako su mislili da imaju prodaju  nekih pocetnickih modela kako aviona,jedrilica,auta,glisera pa i helikoptera uz svu nasu pomoc ako neko kupi model da ga utrimujemmo ,poletimo damo adekvatne simulatore,obezbjedi se prodaja prije svega pocetnickih modela rezervni dijelovi pa ako neko zagrize lako je nabaviti naprednije modele ovako  (fiu) Kao sto rece isli su do kraja a mi smo po onoj staroj vezi konja gdje ti gazda kaze odradili sto su zamislili.Najbitnije od svega je da smo u kontaktu pa ako neko kupi heli ni slucajno da nesto cacka da nas kontaktiraju pa da vidimo da li ce ta osoba bolje da cuje.Uopste nam nije u cilju da se neko ozlijedi i to su nadam se shvatili i sto  je i najbitnije od sve ove price.
Tibeteagle  :)aplauz kod nas je bio ovakav redoslijed: prvo kad smo vidjeli bilo je  (:sok:) pa onda ") pa onda  (pijanoo)   :mhm
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Nemoguce-moguca misija
« Reply #11 on: August 22, 2010, 04:38:51 PM »
Извини сто чу опет ја али интересира ме ста сте ви добили из целе приче?
Нисте валјда џаба радили толко времена посао ко неможе свако да ради.
Друго је да се помогне неком интузиастом као сви на форуму а друго је на неко ко жели од то паре да прави.
Можда звучи примамливо игрти се тиме али ја би пустио те бизнисмене да сами склопе те АRF-ове или да плате и то дебело.
Још једанпут,извињавам се ради упада.
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Nemoguce-moguca misija
« Reply #12 on: August 23, 2010, 10:41:44 AM »
Zajo, nije nikakva tajna po modelu smo dobili 100 evrica.A tu smo da pomognemo i ubuduce.
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Nemoguce-moguca misija
« Reply #13 on: August 24, 2010, 09:07:55 AM »
Е па ок онда. (pijemo)
Поздрав.
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Nemoguce-moguca misija
« Reply #14 on: January 03, 2011, 06:17:05 PM »
 Evo da u novoj nastavim sa ovom zapocetom pricom tj. da je privedemo kraju ovu pricu.Bice vise u slici nego u rijeci jer da su modeli nasi pisalo bi se i o detaljnijim podesavanjima , ovako eto samo da predstavim ove modele jer je bilo potrebno samo sklopiti helije.Za mene je ovo jedno veliko iskustvo pogotovo kad su u pitnju gaseri  (:sok:) sa kojim se prvi put susrecem Sto se tice Century helija kvalitet izrade,pakovanja i preciznosti pasovanja dijelova na zavidnom su nivou,ali citajuci na forumima vidim da je problem za njih naci rezervne dijelove u Evropskim hobi shopovima,pa zbog toga i nisu nesto puno zastupljeni.Poslije svega mogu samo reci da je Align zakon.Sto se tice samog sklapanja ovih modela prvi je na red dosao Swift elektro, zbog malog broja komponenti a dosta ih je bilo sklopljeno,pa krecem od njega.Kod ovoga modela postoji samo jedan zupcanik na glavnom rotoru a zupcanik za autorotaciju ne postoji  mmmm mada ima u prodaji i sa oba ova zupcanika.Elektro motori su Century kao i spid kontroleri.Ziroskop je Futaba GY401 a servoi Graupner digitalni.
 
   RTF Swift http://www.centuryheli.com/products/helikits/swiftPnP/index.htm?currentid=574 ,evo malo detalja...

 
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com