Author Topic: Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka  (Read 11550 times)

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka
« Reply #15 on: September 16, 2010, 08:24:08 PM »
Miting u Nedelju 19-og je sto se tice prave avijacije prakticno otkazan, kazu da je najavljeno lose vreme. Ja i Grebic medjutim uveliko se spremamo da docekamo nase kolege modelare a zasad imamo potvrde od desetak ljudi. Znaci ja i Grebic cemo biti na aerodromu i u slucaju loseg vremena , a ako se vreme prolepsa ili bude lepo ceo dan to je samo jedan plus vise za nas , da se upoznamo, druzimo i da letimo nesmetano ceo dan. Ako i bude letova domace ultralake avijacije oni nas nece puno ometati jer je aerodrom veliki i poseduje tri potpuno pripremljene piste plus jedna mala pored glavne asvaltne koju cemo koristiti mi modelari.

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka
« Reply #16 on: September 16, 2010, 08:26:20 PM »
Jos da napomenem da ovom prilikom nismo bili u mogucnosti da organizujemo rucak za ucesnike - modelare ali nadam se da cemo se sledecom prilikom bolje organizovati pa ce sve biti kompletno.

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka
« Reply #17 on: September 17, 2010, 04:25:04 PM »
Vremenska prognoza za 19. septembar
http://www.aladin.info/vremenska-prognoza/SRXX0032-Čačak-Srbija
ili
http://www.weather2umbrella.com/en/weather-forecast-cacak/eta/1/1925271/2/3h

pa sad kome je za verovati... Mi se nadamo da ce biti lepo vreme.
Skup smo zakazali u 10h na aerodromu pa izvolite


Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka
« Reply #18 on: September 18, 2010, 08:50:49 PM »
Posto prognoze javljaju lepo vreme do 14-15h, ocekujemo i lepo druzenje.
Parking mesto za automobile modelara je uz prvu travnatu pistu odmah sa leve strane. Na mestu gde su bili parkirani avioni na prvoj slici na prethodnoj strani. Automobilima se prilazi do postavljene crvene trake, od koje do travnate piste ima par metara koje smo namenili modelima. Pistu je danas Aco pokosio i spremna za one koji vole da lete sa trave. Upravnik aerodroma je zamolio da oni koji zele da lete sa asfalta, a pri tom koriste SUS motore, da paljenje, stelovanje, isprobavanje modela pre leta, obavljaju na travi pored, da ne bi ostajali tragovi goriva po pisti.
Avijacija je otkazala dolazak, definitivno, tako da nama modelarima predstoji, ukoliko vreme dozvoli,a morace,  jedan lep letacki dan. Aco i ja smo na aerodromu od 9 i ocekujemo vas. Pozdrav!

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka
« Reply #19 on: September 18, 2010, 08:59:36 PM »
Ja vam od srca zelim lep provod i zalim unapred sto necu biti sa vama.

pozz, cane

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka
« Reply #20 on: September 18, 2010, 09:05:24 PM »
Hvala Cane. Ocekujemo vas nekom drugom prilikom (<--)

Offline Tasa

  • Newbie
  • *
  • Posts: 43
Re: Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka
« Reply #21 on: September 20, 2010, 10:51:44 AM »
Pre svega da se zahvalim prijateljima iz Čačka koji su nas zaista lepo dočekali na njihovom prelepom aerodromu kakav mi iz Kragujevca možemo samo da sanjamo. Nažalost, jak nalet vetra nas je oterao sa aerodroma tačno po prognozi oko 14h. Ali ipak, ko je stigao na vreme, imao je dovoljno vremena da uživa u letenju. U svakom slučaju, lep izlet i druženje u Preljinama.

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka
« Reply #22 on: September 20, 2010, 11:20:11 AM »
 Hteo bih da se zahvalim svima koji su dosli juce na prelepom druzenju i veoma prijatnoj atmosferi koja je vladala na aerodromu. Gosn Taso, nije vam Preljina tako daleko. Samo se najavite i mi smo tu. Juce je neko, ja pretpostavljam od vas iz Kragujevca, zaboravio naocare na aerodromu. Pa ako saznate ko je neka mi se javi na 064/946-67-42 kod mene su. Evo jos par slicica sa jucerasnjeg druzenja
















« Last Edit: September 20, 2010, 11:24:16 AM by grebic »

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka
« Reply #23 on: September 20, 2010, 11:34:38 AM »














« Last Edit: September 20, 2010, 11:37:00 AM by grebic »

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: Aeromiting 19 septembar - aerodrom Preljina kod Cacka
« Reply #24 on: September 21, 2010, 06:53:20 PM »


evo mali filmic sa skupa