Author Topic: OREGON LETI  (Read 5617 times)

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
OREGON LETI
« on: February 28, 2008, 10:13:51 AM »
Od kad se bavim RC avionima imao sam zelju da snimam let. Prvo mi je pomogao Goran kada mi je dao mali Mustek gSsm@rt mini3. ali sa njim nisam bio zadovoljan jer je imao losu rezoluciju i problem startovanja.
U raznim razgovorima pojavi se covek i  prosle godine mi da OREGON scientific kameru snima sliku I ton na memori stik od 2Gb.
Napravio sam nosac i montirao na  EXTRU 300 :P . Kada sam probao na zemlji sa ugasenim motorom sve je radilo :D . Pomislim evo meni filmova iz vazduha kad ne lezi vraze :evil:  kad avion sletim nemogu da iskljucim kameru nesto zabaguje pomaze samo vadjenje baterij :twisted: . Posle desetak dana trazenja razloga kako glo motor moze da utice na kameru  :o  odlucim da skinem aluminijumski spiner i zamenim ga sa plasticnim. Gle cuda   :'( kamera radi nista mi nije jasno  ???  ali bar sad mogu da snimam    ;)
  Kada sam pregledao snimke zaprepastio sam se kako destruktivno izgleda taksiranje a i moje sletanje me je prepalo. Ove godine planiram da nastavim mozda i sa prenosom TV slike direkt link.
Ako neko ima slicna iskustva nek napise.
Pozdrav Gile  ;D
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: OREGON LETI
« Reply #1 on: March 14, 2008, 05:25:36 PM »
Ja radim na necem slicnom:

http://rcfly4um.org/index.php?topic=82.0

064/333 658 3