Author Topic: HK600gt  (Read 22623 times)

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
HK600gt
« on: October 14, 2010, 06:24:58 PM »
koji motor da montiram, ovaj crveni mi je problem moram da isecem deo body-a da bi ga postavila.


Uploaded with ImageShack.us
OK znaci ovaj ,dobro je ne moram da prepravljam body moram da pozurim nisam uradila domaci iz matematike za sutra



Uploaded with ImageShack.us

i molim te tata kupi mi neki brendirani screwdriver ovi kineski oblajznu brzo



Uploaded with ImageShack.us

gotovo stegnuto taman ,sutra cemo servoe




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

ako mama vidi da sklapam ova kineska sranja zabranice mi da izlazim u parkic

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK600gt
« Reply #1 on: October 14, 2010, 07:11:27 PM »
evo jos slikica



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK600gt
« Reply #2 on: November 04, 2010, 06:31:39 PM »
Posle kraceg vremena montirali smo servoe ,gyro i repni servo.
A stigao je i speedcontroler UBEC i baterija za isti.Evo slikica:

Stigla mi je i kartica za programiranje K-force serije kontrolera ako nekome zatreba a da je iz BGD ustupicu mu da ne kupuje.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Pre dve nedelje sam olivadio svoj 450size shatro T-rex sa pogledom na copter X hely ,u toku 175. sekunde 17. leta 6. dana u nedelji.
Sta se desilo kabina helya je sive boje a i nebo je bilo cudno sive boje toga dana.
Toga dana sam pre pada leteo svoj 15.let koji je protekao kao uvod u 16.let a kasnije i 17. let koji je bio i fatalan.
Vezbao sam precizno letenje sa pravilnim 8, luping ,preleti u punoj brzini sa zaokretom bez usporavanja itd.
15 i 16 let su protekli super mada sam vodio malo borbu sa ocima jer heli je bio stopljen u sivo nebo,al ja se primio i teram do trenutka 175 secunde 17 leta u desnom zaokretu levim zamisljenim krilom trepnuo sam i u trnutku mi se malko zamaglilo oko dok mi se vid izbistrio izgubio sam poziciju helyja ,e tada ja samouvereno posto sam bio u zaokretu dam pun gas ali heli je bio skoro naopacke i sa nekih 5 do 7 metara ja ga zabodem u zelenu travu let je trajao jos par sekundi dok nisam skinuo bateriju.
Zamenjeni su polomnjeni delovi jer imam jos 2 kit-a tog helija za ovakve svecanosti.

Raspitujuci se okolo kako da unapredim svoje letacke sposobnosti,neko mi rece leti sa vecim helijem uocljiviji je na nebu, te sam tako kupio Kineski garbich koji ja volim hk600GT
smatrajuci da posedovanjem slova GT u imenu nije se sa tim saliti.Setite se Porshe GT-turbo i opelovih vozila ne bi se Svabe igrali sa tim slovima.
I tako krene ova foto story ,E sada na jednom drugom mestu dobijem sugestiju da ima i vecih helyja i da se mnogo bolje leti kada su svi delovi  brendirani od lopatice do srafa i matice.
Ovaj HK600GT nisam jos zavrsio a morao sam da kupim jos veci i da bude prepoznatljiv po imenu (brendirani)i da pravi vecu buku tj da dimi na auspuh.kazu da se sa njima mnogo lakse leti
Dok sam trazio na netu takav heli video sam da taj brend pravi izuzetne Pegle ,blendere i miksere.Morao sam da obavim kupovinu brzo da zena ne poruci i super secka iste firme.
O tom helyju vise kad stigne za par dana.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
« Last Edit: November 04, 2010, 07:13:00 PM by JRlotpi »

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK600gt
« Reply #3 on: November 07, 2010, 06:50:25 PM »
U toku noci sam sklopio hk600gt
evo slikica




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


By nebojsagencic at 2010-11-07

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK600gt
« Reply #4 on: November 07, 2010, 07:02:10 PM »
I danas u toku popodneva je pao i prvi let uspesno ,zavrseno je i sitno podesavanje .
Bio sam sam tako da nemam slike leta.




Uploaded with ImageShack.us






lose su slike, slikano mobilnim
« Last Edit: November 07, 2010, 07:05:23 PM by JRlotpi »

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: HK600gt
« Reply #5 on: November 07, 2010, 09:43:50 PM »
     E pa lijepo si ti ovo sve skockao onako sve brendirano,napucano  (pijemo) .Moze malo vise impresija  sa prvog leta a moze i sa drugoga ako je bio drugi let.Kako se pokazala oprema konkretno motor,kontroler... nadam se da ce uskoro biti i koji video.Pozdrav i srecno.   
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: HK600gt
« Reply #6 on: November 07, 2010, 10:28:11 PM »
 (res)  Lepo si sve to skockao..

 (pijemo)
Nikola | rcfly.in.rs


Offline rolex

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
Re: HK600gt
« Reply #7 on: November 08, 2010, 12:14:48 PM »
Prijatelju, prepoznao sam lokaciju.
I ja tamo ponekad letim heli. Da li si negde iz kraja ili si se slučajno zatekao tamo?

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK600gt
« Reply #8 on: November 08, 2010, 05:47:53 PM »
Mljakovac lokacija
Stadion IMR-a

A sada impresije

K-force 150 0pto -prvi utisak
soft start je bas soft za neverovati ,predimenzioniran je za ovaj hely ali sam na netu nasao da ga preporucuju, pa reko kud svi tu i mali Mujo
prvi let je protekao u stelovanju repa i posle sam probao sa naglim otklonima da proverim kako stojimo sa snagom motoraTurnigy 600 http://hobbyking.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10782
nije  me odusevio sa snagom na motoru je zupcanik 10t mozda promenom poboljsam.
Ali nisam se dao prevariti imam i ovaj motor http://hobbyking.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11102
 kazu da je prava mera ,uz malo prosecanja rama lako se montira,tako da cu experimentisati ako budem nasao vremena jer drugar mi je danas doneo nesto novo pa sam u shoku neznam gde cu pre da udarim.

Gyro je futaba 401 +9254 lepo radi
itd itd

Prvi utisak kako se ponasa heli je izuzetan odusevljen sam stabilnoscu pustis komande bukvalno ,sto se tice pokretljivosti zivahan je taman  za nesto vise bi trebao jaci tj bolji motor mada sam ga terao sa krivom gasa 100-75-100 i ok je za akro letenje ali za 3d sigurno treba jaci motor nisam bas osoba koja moze da oceni za 3d.

Na heliju sam zamenio komplet glavni  zupcanik i zupcanik pogona kaisa(od t-600 sam stavio) ,primetio sam da ima malo lufta u prstenu repnog rotora koji klizi po osovini ali nisam primetio da rep ima problem zbog toga ali i to nije problem nije skup align deo.
Necu da ga puno hvalim jer sam leteo samo jednu bateriju i bio sam pod pritiskom nekog otkaza ako nisam nesto lepo utegao.
Morao sam malko bateriju da podesavam ka prednjem delu, pomerenjem nagiba nosaca da bi bio ucentriran.
Mislim da su chinezi napravili lepu kopiju za sve pare.
Koristio sam uputsva za sklapanje i nadogradnju na ovom sajtu tu cete imati vise informacija na jednom mestu
http://www.myrcguides.com/HK600GT.html
I sve sto je navedeno je tacno u vezi delova koji se preporucuju za zamenu za Align delove.

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK600gt
« Reply #9 on: November 13, 2010, 05:50:20 PM »
Danas je napravljen 2 let sa hk600gt i morao sam se zamisliti, struja ili nitro?
Miran i stabilan u letu, prava mera mislim na velicinu helyja.
Sutra cu ici u M.Ivancu na obracun sa T-REX600 i cika Zubom.

leteo sam prvo copter X , HK 600 gt i na kraju JR nisam crkla mi svecica.


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK600gt
« Reply #10 on: January 12, 2011, 07:48:45 PM »
Posle 5-6 leta zafalilo mi snage za malko ekstremnije letenje tako sam uz malu prepravku tela (prosecanja tela i prosirenja rupa na aluminijumskom nosacu motora)ugradio motorce vece snage renomiranog sveckog proizvodjacha Turnigy nisam stedeo novce upitanju je T600 4030 1100kv sa zupcanikom  od 13 zubaca kasnije cu mozda staviti od 15 na sajtovima i webovima kazu da je to idealno za moju konfiguraciju.

http://hobbyking.com/hobbycity/store/uh_viewitem.asp?idproduct=11102

evo i slicice kako to izgleda






« Last Edit: February 16, 2011, 11:06:53 PM by SABURO »

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: HK600gt
« Reply #11 on: January 13, 2011, 09:59:57 AM »
Bas me interesuje kakvi ce biti rezultai sa ovim motorom  ;namig ,vrijeme trajanja leta...Da li koristis 6S 5000 mAh?  (pijemo)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK600gt
« Reply #12 on: January 13, 2011, 09:00:05 PM »
cim ulovim lepo vreme da probam motor javicu a baterija je 6s 5000 30c

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK600gt
« Reply #13 on: January 28, 2011, 10:16:08 PM »
stigli su neki delovi koji nisu bili nesto neophodni,ali nasao sam lepu prodavnicu sa za sada naj jeftinijim delovima za TREX all





nogice smo montirali ALIGN radi meksheg sletanja



rep smo razvalili da ugradimo ALIGN tail pich, osovinu i prsten kontrole








« Last Edit: February 16, 2011, 11:21:25 PM by SABURO »

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK600gt
« Reply #14 on: January 28, 2011, 10:25:41 PM »
imam informaciju da se u Srbiji nalazi bar jos 2 komada hk600gt ,sklapate li ljudi vase ptice.
ko se dvoumi za kupovinu necete pogresiti ako narucite, ceo hely spremljen za let moze da se spakuje za 350-400 $ sto nije puno ,a puno se dobija.