Author Topic: Low speed needle problem!  (Read 3067 times)

Offline stefan93

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Low speed needle problem!
« on: October 25, 2010, 07:18:11 PM »
Pozdrav svima za pocetak.

Ponovo mi se javio probelem i vec duze vreme ne mogu da ga resim.

Problem je sledeci:
Kako pise u Manual-u od auta da bi vratio karburator na fabricko podesavanje moram prvo nametiti da onaj malo prorez u karburatoru bude 1mm,druga stvar je da podesim high Speed needle  tako sto je zavrnem skroz i onda da odvrnem 2-3 rotacije suprotno od zavrtanja i trece da otvorim barburator otvorim skroz i drzim ga tako dok zavrcem Low Speed Needle do kraja zatim isto dok drzim otvoren karburator odvrnem 7.5 rotacija.
Sve ide lako dok ne uradim podesavanje za LSN zatim pogledam u otvor karburatora a on je oko 1,5 do 2mm iako bi trebalo da je 1mm,ako pokusam da odrvnem sraf kojim se podesava taj razmak nista se ne dogadja. Jednostavno LSN sraf ne dozvoljava da karburator ide dalje od te tacke. Drugi problem kod LSN je da se teze otvara kada je na fabrickom podesavanju taj problem nestaje kada LSN odvrnem za 1 rotaciju,ali ipak ne razumem zasto se to desava. Rasklopio sam bio ceo akrburator i nista se nevidi da mu fali sve kao da je novo. Problem oko malog otvora u karburatoru resavam tako sto jos malo odrvnem LSN tako da bi se taj mali prorez smanjio,u tom trenutku prorez je dobro namesten ali je onda LSN  ne pravilno podesen tj. nije na fabrickom kako bi trebalo ili odakle bi trebalo da se krene da se steluje.
Ostavim tako da prorez bude 1mm i da je LSN odvrnutn vise nego sto treba od fabrickog i probam da ga upalim,hoce upali on i radi jedno 5 sec i ugasi se,kada dam gas umrtvi se i prestane da radi,odrnem jos malo LSN i tako sve dok ne moze da radi na leru koliko hocu,stavim ga na zemlju dam gas polako ne velik i nista se ne desava tj. kao da ima previse goriva,a kada mu dam otrpilike 3/4 gasa on udje u tu fazu da ima kao da ima previse goriva na 1-2 sec i onda uprza kao sto bi trebalo,na velikim brzinama radi odlicno ali uprzanje me jako muci. E sada ako ja zavrnem LSN i podesim ga da vuce manje goriva onda ne mogu da ga nateram da radi zue od 5 sec na leru...
Stvarno ne znam sta d aradim vise...nadam se da mozete da mi pomognete. Najbolje bi bilo za vikend ako neko iz Ns-a moze da dodje da mi pomogne i pokaze,na kraju krajeva da me neko nazove i objasni.
Jedino sto nisam probao je tako zvani " Pinch test" sto cu uraditi sutra ako navatam vremena.
Unapred zahvalan
     Stefan Milesevic

Offline srpska posla

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 304
Re: Low speed needle problem!
« Reply #1 on: October 25, 2010, 09:04:47 PM »
 Stvar nije uopšte komplikovana...
Osim ako nisi oštetio karburator pokušavajući da ga zatvoriš na 1mm sa previše zavrnutom ler diznom.
I ako jesi nije strašno samo nećeš baš moći da imaš idealno štelovanje.

To što piše u uputstvu za veliku iglu je ok za početno podešavanje ( da motor može da upali da bi ga uštelovao), kako se dalje šteluje pretpostavljam da si skapirao ?

A to što piše za "ler diznu" ("LSN") zaboravi! možda uputstvo nije "updejtovano" ili se odnosi na neki drugi motor, nije bitno...

 Ovo je univerzalno pravilo za početno štelovanje ler dizne za sve glow motore ( bilo da su ruski, kineski, američki, japanski, italijanski, sa uputstvom ili bez...):

Povežeš čisto crevo na dovod goriva na karburatoru i duvaš i slušaš kako vazduh prolazi.
Cilj je da pri malom gasu (1,5mm ili 1mm) da ler dizna bude toliko odvijena da taman počinje da pušta vazduh koji ti duvaš(u radu će to biti gorivo) zanči malo zavijaš dok ne prestane da se čuje i onda odviješ malo taman da počne da prolazi (da se čuje).
Nemoj odmah da zatvaraš karburator nego kreni od velikog gasa pa zatvaraj karburator i slušaj.
Nakon toga kad upališ motor, ako je potrebno , dovoljno je da vrlo malo doteraš iglu.
Pretpostavljam da je rotacioni karburator, i da nema nekog bočnog lufta koji moože da poremeti podešavanje, pogledaj i to.


 Druga stvar, mnogo si lenj, "pinč test" traje deo sekunde i odmah ti kaže da li ti je smeša pogata ili siromašna i sve ovo što sam napisao je već napisano na forumu.

Ajd' srećno s tim motorom!
Jednom Hobi, opet Hobi treci put...to su vec srpska posla

Offline stefan93

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Re: Low speed needle problem!
« Reply #2 on: October 25, 2010, 09:48:22 PM »
Stvar nije uopšte komplikovana...
Osim ako nisi oštetio karburator pokušavajući da ga zatvoriš na 1mm sa previše zavrnutom ler diznom.
I ako jesi nije strašno samo nećeš baš moći da imaš idealno štelovanje.

To što piše u uputstvu za veliku iglu je ok za početno podešavanje ( da motor može da upali da bi ga uštelovao), kako se dalje šteluje pretpostavljam da si skapirao ?

A to što piše za "ler diznu" ("LSN") zaboravi! možda uputstvo nije "updejtovano" ili se odnosi na neki drugi motor, nije bitno...

 Ovo je univerzalno pravilo za početno štelovanje ler dizne za sve glow motore ( bilo da su ruski, kineski, američki, japanski, italijanski, sa uputstvom ili bez...):

Povežeš čisto crevo na dovod goriva na karburatoru i duvaš i slušaš kako vazduh prolazi.
Cilj je da pri malom gasu (1,5mm ili 1mm) da ler dizna bude toliko odvijena da taman počinje da pušta vazduh koji ti duvaš(u radu će to biti gorivo) zanči malo zavijaš dok ne prestane da se čuje i onda odviješ malo taman da počne da prolazi (da se čuje).
Nemoj odmah da zatvaraš karburator nego kreni od velikog gasa pa zatvaraj karburator i slušaj.
Nakon toga kad upališ motor, ako je potrebno , dovoljno je da vrlo malo doteraš iglu.
Pretpostavljam da je rotacioni karburator, i da nema nekog bočnog lufta koji moože da poremeti podešavanje, pogledaj i to.


 Druga stvar, mnogo si lenj, "pinč test" traje deo sekunde i odmah ti kaže da li ti je smeša pogata ili siromašna i sve ovo što sam napisao je već napisano na forumu.

Ajd' srećno s tim motorom!

Hvala ti na brzom i efikasnom odgovoru. Polusacu da tako nastelujem karburator kako si rekao duvanjem... Sto se tice pinch testa tek sam danas saznao za njega na youtube-u.
Javim sta sam uradio...
pozdrav

Offline vuk

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: Low speed needle problem!
« Reply #3 on: October 27, 2010, 12:23:12 AM »
ja sam ti rekao da to ne diras  :sljus

Offline stefan93

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Re: Low speed needle problem!
« Reply #4 on: October 27, 2010, 09:35:58 PM »
Popravljeno ide ko zmaj !  (work)