Author Topic: TZ Shark 50  (Read 3226 times)

Offline srpska posla

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 304
TZ Shark 50
« on: November 10, 2010, 12:08:49 AM »
 Evo ga, nova 'tica u jatu.
Pominjani TZ Sark 50 od firme JS Models( Kina)

 Dosta neobičan helikopter, sa niskim profilom i visokim težištem, trebalo bi da je dobar za 3D.
Za sada imam svega 5 letova sa njim i to u dvorištu i mogu samo da kažem da je dosta živahan -inače sam mu (pitch) krive bukvalno prepolovio !
Treking je legao iz prve!


 Inače, planirao sam da ga elektrifikujem pošto je bazni kit ravnopravna osnova i za nitro i elektro varijantu, opet presudilo je moje nestrpljenje.

Motor je TT 50 pro, neki ga vole neki mrze, pa... videćemo još...
Glavne elise 600mmm Thunder tiger
Rep Futaba gy401 + s9254 ostalo neki hitec analogni servoi s ležajem (za sada).

Model je kupljen od Javora Jotova, kada je sa timim 3DX Bulgaria gostovao na Jarku.

http://www.tzheli.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=20&category_id=6&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=6

UPUTSTVO:http://www.servo-expert.com/catalog/download/manuals/TZ50_Shark_Instruction_Manual.pdf
















Sve je uglavnom rađeno po uputstvu, puno toga je unapred i sklopljeno,  ali ima malo i "domaće kuhinje"









It's a BOY!


Bez ovoga ništa ne bi bilo moguće.



Na onom što bi trebalo da bude 4. rezervoar izgorelo mi je kvačilo, šta se desilo?! evo, veče pre toga sam servo sa repa stavio na gas (hitec umesto futabe!) jer mi je stigao novi repni s9254. Sve sam mehanički podesio ali sam programiranje stanice ostavio za jutro....ali...ujutro...
 Prvo mi je bilo čudno što motor teže pali, ranije je kresao iz prve, a sad... Čim je upalio sve mi je bilo jasno,gas nije reversovan za hiteca, a "hold"  je bio pun gas, dok sam iščupao crevo obloga kvačila se pregrupisala u gomilu crnih opiljaka. Sve je kratko trajalo ali kvačilo (obloga) je izgleda bilo "gumeno".  Zamenio sam oblogu sa raptorovom.



I moje "domaće letilište", sa fotografija se ne vidi jasno ali ukupan raspoloživi prostor je 3x4x2m

 

 



evo ga naspramm drugih helikoptera, dok se još nije znalo dal' je dečak il' devojčica.








« Last Edit: November 10, 2010, 12:18:21 AM by srpska posla »
Jednom Hobi, opet Hobi treci put...to su vec srpska posla

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: TZ Shark 50
« Reply #1 on: November 11, 2010, 08:15:44 AM »
Svaka cast Nikola! Bas si to brzo uradio!

Da li si zadovoljan i kakvi su utisci?

Sale

Offline srpska posla

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 304
Re: TZ Shark 50
« Reply #2 on: November 11, 2010, 08:46:59 AM »
Hvala, Sale.

  Za sad još nemam sve utiske sabrane, još treba da izađem na livadu sa nijm.
Povodom mehanike sam bio najviše skeptičan ali na moju radost sve  (glava, rep, prenos) je "ferpektno" odrađeno i odlično radi. Dosta je življi od raptora.

 mada smatram da je ovaj model ipak bolji za elektro  zbog konstrukcije a pogotovu što ima mogućnost za nenormalne otklone na elisama (i preko 15stepeni),
 Ne sviđaju mi se neki "dizajnerski detalji" tipa: motor ne može da se šteluje kad je kabina montirana, predugačka creva tj. rešenje rezervoara.

Videćemo dalje šta će biti
Jednom Hobi, opet Hobi treci put...to su vec srpska posla