Author Topic: Leteće krilo  (Read 4830 times)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Leteće krilo
« on: March 09, 2016, 09:48:25 AM »
Leteće krilo rađeno po uzoru na ovaj video.

http://flitetest.com/articles/ft-mighty-mini-arrow-build

Skockano za 1 dan od trenutka štampanja do ovih slika.
Ostalo je da se ubaci motor, esc, baterija i prijemnik i da se zalepe vertikalci.
Iz mog iskustva u radu sa karton penom došao sam do zaključka da svi modeli koji su na flitetest sajtu koje sam do sada pravio morali su imati modifikacije da se ne bi dodavalo previše olova.
Naša karton pena je teža od njihove pa na pojedinim modelima gde stavljaju servoe skroz nazad to nije proporučljivo iz raloga što modeli budu jako jako repati i puno olova mora da se dodaje.
Tako je i sa ovim modelom kojeg se nadam da ću uravnotežiti sa baterijom 4s 1400 mAh i malo olova.
Motor je sunnsky 2300 kv 2204, esc 30A propela 6x45. Nadam se da će motorić izdržati...



The ground is the limit (or a water)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Leteće krilo
« Reply #1 on: March 09, 2016, 09:50:02 AM »



The ground is the limit (or a water)

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Leteće krilo
« Reply #2 on: March 09, 2016, 07:46:46 PM »
@marko.jovanovic
lep rad,  ()-() ti si se istinski izvestio u radu sa karton penom,  :)aplauz  (res) .
Svaka cast, krilo lepo izgleda, nadam se i da leti lepo. Ako bude prilike, mozda neki video (uzivo nadam se na vdjenju).
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Leteće krilo
« Reply #3 on: March 09, 2016, 08:35:16 PM »
Pa planiram da ga osposobim za Čenej u nedelju ako Bog da pa svrati da se družimo.
Ima tu još modela koje ću da donesem.
Planiralo se mnogo više ali me problem sa kućom omeo a od maja se nadam svojoj radioničici pa će biti modela...
Što se tiče krila jako je lako za izradu samo da nam je one karton pene od Amera koja je mnogo lakša.
The ground is the limit (or a water)