Author Topic: Ampmaster  (Read 114125 times)

Offline srpska posla

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 304
Re: Ampmaster
« Reply #15 on: December 12, 2010, 09:31:18 AM »
....
Šta je ovo!?
Znam ja...
Rešili ste da me zarazite, onamo warbirdi, džetovi, ovamo malecni...a taman sam se izlečio od pravljenja modela!  lol

Svaka čast momci!  (pijemo)
Jednom Hobi, opet Hobi treci put...to su vec srpska posla

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Ampmaster
« Reply #16 on: December 12, 2010, 12:36:28 PM »
Kad se jednom zarazis nema vise nazad.Sto se tice ovog modela lepo napreduje i moram da pohvalim ove momke jer citajuci njihove postoe sve sto su obecali oni su zapoceli i odradili.
Ocekujemo nastavak radova i dosta slika....Samo napred



Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Ampmaster
« Reply #17 on: December 12, 2010, 02:10:33 PM »
Soprano, prvo tebi pohvala za onu Cesnu koju pravis. Post je odlican.
Trenutno  na forumu ima vise paralelnih projekata, od Mircetovih neverovatno dobrih, pa do ovih nasih manjih ptica za sire mase.
Dobro bi bilo da se i drugi ukljuce a znamo da ih ima. Tako bi  forum  jos vise oziveo u ove zimske dane.
Sto se nase gradnje tice, dobar je svaki savet ili kritika.

Srpska posla sta da ti kazem,  navali na jednog Ampmastera pa da ih bude tri na kraju. Da li si sredio onog Spree-a?
 
 

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ampmaster
« Reply #18 on: December 12, 2010, 05:44:39 PM »
Super da ima više prikaza projekata na Forumu.

Ovo što vi radite je baš lepo i pedantno.
Odlična je i ona slika sa lepkovima i gitom, nek ljudi vide šta se koristi i da većina tih stvari ima i kod nas de se kupi.
Na tu sliku bih dodao da ja koristim još crveni Aero Bond cijano lepak. On je malo gušći i mnoooogo dobro drži. Ima ga u madjarskim hobi radnjama.
Cijano na vašoj slici je dobar, redak je ( i ja ga imam) i samim tim penetrira u balzu i dobro drži spojeve. Ipak Aerobond proizvodi su bolji i sem malopre spomenutog crvenog ima i redjih (sa belim poklopcem)...

Samo napred...

Pozdrav

Mirče

 

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Ampmaster
« Reply #19 on: December 13, 2010, 11:52:17 PM »
Od lepkova sa slike najvise koristim beli pa super lepak. Dvokomponentni samo na vaznim mestima kao sto je npr. nosac motora 

Inace dok sam se ja mlatio sa Photobucketom i pisanjem , Tosa nije gubio vreme i poslao mi je ove slike njegovog trupa:

Kao sto rekoh on je malo razlicito radio tacnije vise po planu nego ja ali izuzetno pedantno kao i obicno.

 

 
Ja sam za malo jacu varijantu, mada ce sve izgledati isto kada dodje presvlaka, evo i mog trupa...



 

I unutrasnjost prednjeg dela sa nosacem motora, tockova i krila
 


Sledeca faza je kompletiranje i delimicno sastavljanje trupa, kada zavrsimo trup izmericemo oba da vidimo kolika je rzalika u tezini...

« Last Edit: December 14, 2010, 12:22:00 AM by drjack »

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Ampmaster
« Reply #20 on: December 22, 2010, 12:55:47 AM »
Kabina kod Ampmastera  je sastavni deo gornjeg poklopca trupa, koji je predvidjen da se skida. 
Prateci malo razne forume videli smo nekoliko nacina izrade, od vakum kutije sa usisivacem
pa do kuvanja plasticne flase u kipucoj vodi. Odlucio sam se za najjednostavniju varijantu, pa sam uradio model kabine od stirodura:

Isekao sam 3 kom. jer deblji nisam imao:

i zalepio ih u celinu i obradio:

Nakon obrade dobio sam oblik koji sam hteo:

obzirom da do sada ovo nisam radio napravio sam jednu probu.
Za probni komad  sam uzeo flasu od kisele, odsekao dno i nagurao unutra kalup, pa zatim  lagano grejao fenom za skidanje farbe. Flasa
se skupila i poprimila oblik kabine.
Na kraju sam je  rasekao, i izvadio kalup.

Kabina je ispala kao na slici ali ipak nedovoljno dobro iz dva razloga. Prvo kalup je morao i po sirini i po visini biti veci od stvarne dim. bar za 2 cm a drugi sto je stirodur ipak mekan pa prilikom zatezanja flase zna da izgubi oblik po donjim ostrim ivicama. Takodje i flasa bi trebala biti bar od 2 l. Zato cu napraviti novi kalup od drveta ili gipsa i ponoviti sve ponovo. Dobro bi nam dosao svaki praktican savet.....
« Last Edit: December 22, 2010, 01:46:14 AM by drjack »

Offline atlantis32de

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 124
Re: Ampmaster
« Reply #21 on: December 22, 2010, 01:13:09 PM »
Pogledaj ovaj filmcic i videces da je jednostavno!! http://www.jk-modellflug.de.tl/Tiefziehen.htm

Pozdrav Boban

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Ampmaster
« Reply #22 on: December 22, 2010, 05:27:10 PM »
Zna li neko gde se mogu nabaviti ove plastike koje su na klipu.....


Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Ampmaster
« Reply #23 on: December 22, 2010, 09:49:23 PM »
Mislim da mi je Coka rekao da ih ima u Merkuru.


Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Ampmaster
« Reply #25 on: January 01, 2011, 08:16:15 AM »
Očekivao sam da ćete da se pohvalite poklonom (novogodišnjim) za uspeh završetka projekta
AMPMASTERaJR... A ono ni ti ni TOŠA ni slovca...
#FFCC00

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Ampmaster
« Reply #26 on: January 01, 2011, 12:28:50 PM »
Pa trebali bi onda da vidimo tu masinu,greota da slike stoje samo u kompu.....Pozzzz



Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Ampmaster
« Reply #27 on: January 01, 2011, 07:06:18 PM »
Pa nije ni do pola gotov. Misa2002  nam je odradio laser cut rebara, da se ne mucimo i usput i ove krajeve krila kao iznenedjenje.  Zapeli smo kod kabine i pala je odluka da ipak pravimo vakum za platiku iako smo  bezali od toga. Za sada ce kabina sa trupom da priceka, da ne gubimo vreme. Obzirom da su stigla rebra malo cemo da preskocimo redosled i da odradimo krila.
Bice valjda i slika ovih dana samo da prodje ova zderacina- Novogodisnja!
« Last Edit: January 01, 2011, 07:21:09 PM by drjack »

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Ampmaster
« Reply #28 on: January 07, 2011, 01:58:42 AM »
KRILO:
Rebra su od balze 3mm

Raspon celog krila je nesto ispod 1,3m i radi se iz 2 dela. Za remenjace sam koristio lipove letvice 6x6. Lepio sam ih super lepkom a na pojedinim mestima dodao i malo belog lepka za drvo.




Komsija Misa2002 je lepo zamislio da zubice na rebrima lako odstranimo u kasnijoj fazi izrade krila,pa ih je kod laser cut-a ostavio da se drze na 1mm balze, ali su se ista odvalila u transportu i to sva do jednog! . Ovo se prvo ucinilo kao problem jer su sva rebra razlicita ali smo kasnije delice obelezili i zalepili selotejpom na svoje mesto.

To je ustvari ispalo jos bolje jer sam nakon lepljenja rebara, samo odlepio selotejp pa nista nije moralo posebno da se sece vec samo da se lagano obrusi.
 
« Last Edit: January 07, 2011, 02:46:22 AM by drjack »

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Ampmaster
« Reply #29 on: January 07, 2011, 02:08:13 AM »
Nakon lepljenja rebara resio sam da pojacam kompletnu remenjacu pa sam poceo da lepim uzduzna ojacanja od balze 1,5mm
Mogla je i tanja ali sam ove imao u izobilju u otpadu.



Da bih dobio sto bolje naleganje komadica balze, posluzio sam se plasticima  gerom za ramove za slike i pomocu njega obradio balzu, tako da dobijem idealno prave uglove. Slike govore sve..














Nakon popune skinuo sam gore pomenute zubice pa to sada izgleda ovako:




Zadnje polje sam namerno ostavio nepokriveno jer tu planiram da  umesto balze ubacim avio-sper koji ce drzati obe polovine krila. Naravno mogao sam rebro i ranije da zasecem  ali mi je to promaklo. Tosa ce mozda umesto dela gornje remenjace da ubaci karbon 6x6 koji idealno pasuje u rebra. Ja sam od toga odustao jer je vec u ovoj fazi krilo izuzetno jako. Za svaki slucaj, u tri rebra sam otvorio otvore za prolaz zica za servoe elerona, ako budu u krilima, ali  moze da se desi da umesto njih bude 1 centralni.
Natavak sledi...
 
« Last Edit: January 07, 2011, 02:38:32 AM by drjack »