Author Topic: Ampmaster  (Read 114142 times)

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Ampmaster
« Reply #45 on: February 09, 2011, 12:58:27 AM »
Krilo sam slepio u jednu celini. Da bih dobio idealno ravno krilo, koristio sam karbonske kutijaste profile koji su drzali pravac dok se lepak ne osusi.

Sa obe strane remenjaca sam ubacio avio sper i ulepio dvokomponentnim lepkom. Takodje sam dodao ispunu od balse na spojevima leve i desne polovine, Na srednji deo ce ici jos par ojacanja od avio spera, radi ubacivanja bajoneta za kacenje krila.
Nakon plankovanja srednjeg dela ici ce i finalna obrada napane ivice srednjeg dela krila. Slike cu postaviti naknadno.

Nakon nekog vremena pauziranja, na red su dosli eleroni. Za taj posao sam jos ranije pripremio  dve komadine od balze desetke. Setivsi se  prasine, i  Tosinih prirucnih alata prilikom rada na Spacewalkeru,  rekoh sebi, pa svi rade neke varijante konstrukrivnih elerona pa sto ne bi i mi. Tosa se slozio sa predlogom, ali mi je prepustio da  napravim prvi komad, pa ce i on  odmah da uradi svoje. Veceras sam se prihvatio seckanja i lepljenja i na kraju i nije ispalo tako lose. Sutra cu i drugi da uradim a onda cemo malo da okacimo i Tosine slike da ne ispadne da samo ja nesto radim.





Evo  kako je ispao. Ostalo je jos da se obradi prednja ivica i zavrsna obrada.




 
« Last Edit: February 09, 2011, 01:26:47 AM by drjack »

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Ampmaster
« Reply #46 on: February 09, 2011, 10:49:47 PM »
Evo detalja i sa drugog Ampmastera koji je u slicnoj fazi izrade:














Sledeca faza je spajanje krila plankovanje i obrada....
Pre toga treba spojiti trup radi odredjivanja tacnog polozaja rupa za bajonete krila.
Za sada je sve u delovima kao lego kockice...
« Last Edit: February 09, 2011, 10:54:23 PM by drjack »

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Ampmaster
« Reply #47 on: February 16, 2011, 09:25:52 PM »
Ojacanje sa donje strane za kacenje krila za trup, smo uradili kao sto je pokazano na sledecim slikama:

Koristio sam lipu vec pomenutu u ovom topiku. Nakon presvlacenja modela tu smo planirali i male plocice od pertinaksa ili neke plastike, da se ne bi srafovi utiskivali  u drvo prilikom kacenja krila.





Bajonete za kacenje krila na napadnoj ivici uradio sam kao i na gore prikazanoj slici Tosinog krila. U krilo sam ubacio produzne kablice za
prikljucke servoa krila. Da bih tacno obelezio mesta za busenje rupa za kacenje krila morao sam krilo da fiksiram za trup i posle preciznog podesavanja i merenja rastojanja svih ivica krila u odnosu na trup, izbusio sam rupe. Sada model vec lici na onaj sa crteza na pocetku..
« Last Edit: February 16, 2011, 09:30:05 PM by drjack »

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Ampmaster
« Reply #48 on: February 24, 2011, 07:33:56 PM »
Nakon smirglanja  krila i pripreme za presvlacenje, vratio sam se opet malo na trup.
Prednji deo - nos sam uradio od nekoliko slojeva deblje balze postavljenih uporedo.
Obzirom da je prostor za ubacivanje motora dosta mali, resio sam da montaza i demontaza motora
idu od napred pa je i rupa malko veca. Otvori za hladjenje po originalnom planu idu po jedan sa svake strane,
jos nisam odlucio da li ce bas biti tako ili jedan otvor odozdo. Zavisice od toga koji vrh za elisu budem stavio. Beli kao na donjim slikama je
dosta dobar ali zaklanja ulza vazduha.

Nos priblizno doteran na meru pre smirglanja.




Takodje sam pripremio i nosace servoa vertikalca i horizontalca...

« Last Edit: February 24, 2011, 07:35:50 PM by drjack »

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Ampmaster
« Reply #49 on: February 25, 2011, 12:04:09 PM »
Ovo izgleda prelepo,samo mislim da ovaj beli spiner dosta zaklanja rupe.Ako mislis njega da stavljas onda moras da nadjes resenje da vazduh koji ce da ulazi kao na sto je na ovom modelu.Dajem samo primer mozda necu mnogo da ti pomognem ali bicu od koristi.

http://www.p-wholesale.com/upimg/20/804a1/rc-airplanes-midget-mustang-61-152.jpg
Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Ampmaster
« Reply #50 on: February 25, 2011, 01:52:33 PM »
Ovo izgleda prelepo,samo mislim da ovaj beli spiner dosta zaklanja rupe.Ako mislis njega da stavljas onda moras da nadjes resenje da vazduh koji ce da ulazi kao na sto je na ovom modelu.Dajem samo primer mozda necu mnogo da ti pomognem ali bicu od koristi.

http://www.p-wholesale.com/upimg/20/804a1/rc-airplanes-midget-mustang-61-152.jpg

Da, znam za problem, onaj mali metalni sto se dobija uz motor, je super sto se hladjenja tice.
Inace na planu kod Ampmastera i jesu predvidjeni usisnici sa strane, imas na pocetku topica kako to izgleda.
Beli spiner ce dobro doci, ako nista drugo onda kao ukras dok je model na zidu a mozda stavim i manji beli , imam i takav... ;namig
« Last Edit: February 25, 2011, 03:59:45 PM by drjack »

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Ampmaster
« Reply #51 on: February 28, 2011, 01:07:02 AM »

U ovaj deo trupa ubacio sam jos dve dodatne uzduzne letvice da bi kasnije folija legla lepo.
« Last Edit: February 28, 2011, 01:10:07 AM by drjack »

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Ampmaster
« Reply #52 on: March 14, 2011, 08:16:28 PM »
Naravno zapeli smo na izradi kabine, jer to nismo do sada radili.
Posle nekoliko neuspesnih improvizacija, resio sam da ipak napravim vakum pa sam to i uradio:
[
Koristio sam crnu vakum foliju debljine 0,3mm. Folija se odlicno ponasa prilikom grejanja pa nije bilo vecih problema. Pokusaj iz prve uspeo.
Ovom priliko se zahvaljujem Savi na par korisnih saveta koje nam je nesebicno dao u subotu na 13. maju.
Evo jos par slicica..






« Last Edit: March 15, 2011, 12:23:26 AM by drjack »

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Ampmaster
« Reply #53 on: March 29, 2011, 08:02:51 PM »
Malo sam se igrao sa vakumom, pa sam ga iskoristio  da napravim nekoliko rezervnih kabina od kojih ce jedna  zavrsiti  na Tosinom Easy Staru.
Nakon toga trebalo je uglaviti kabinu u poklopac trupa. Nije bas islo glatko ali je na srecu folija kabine malo tanja pa se lako savija i prati oblik rebara iznutra.





Poklopac:



a onda sam uglavio i kabinu. Nije jos slepljena ali bice uskoro.



Ostalo je da se sve lepo izgituje i obradi, doda nosac baterije i kontrolera u samom trupu pa idemo na presvlacenje.


Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Ampmaster
« Reply #54 on: April 06, 2011, 11:07:23 PM »
Ampmasteri sada lice na sebe, moj je skoro spreman za presvlacenje a i Tosin ce biti do vikenda.
Evo kako izgledaju sada:

Tosin model na kome fali jos nekoliko detalja (napadna ivica, eleroni  itd.)

Ovde je pao neki "tuning styling" prednje haube koja je u odnosu na moj model malo spustena!

A i stakla su zatamnjena 8)


Moj je pred finim smirglanjem i presvlacenjem:





« Last Edit: April 06, 2011, 11:13:00 PM by drjack »

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Ampmaster
« Reply #55 on: April 07, 2011, 12:09:08 AM »
Pa vi ste bas ozbiljni, ovo fenomenalno izgleda! :)

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Ampmaster
« Reply #56 on: April 07, 2011, 10:26:40 AM »
Ovi trenazno-akrobatski modeli su poceli da mi se svidjaju otkako su ovi momci poceli sa gradnjom.Tako da cim se ja malo istreniram sto se tice letenja krecem da se upoznajem sa akrobativnim modelima.Svaka cast momci i jedva cekam da vidim kolor semu...Pozzzz
Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Online SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Ampmaster
« Reply #57 on: April 07, 2011, 01:40:29 PM »
Pridruzujem se cestitkama..modeli zaista izgledaju fenomenalno..uzivam u svakom vasem postu!

 :)aplauz
Nikola | rcfly.in.rs


Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Ampmaster
« Reply #58 on: April 07, 2011, 04:12:25 PM »
Hvala, hvala...
I presvlacenje cemo uslikati deo po deo kako bude napredovalo.
Sto se kolor seme tice, tu imamo mali problem bar ja to priznajem, jer slabo uklapam   vise od jedne ipo boje,
ali moja cera se ponudila da mi slozi kombinaciju, jer ko i svako zensko, to joj ide od ruke. U svakom slucaju pripremili smo  6-7 raznih folija pa
cemo da krenemo kao i sa Spacewalkerima, pa sta na kraju ispadne.... Tosa je jos gori za boje od mene ali nece da prizna (nene)
« Last Edit: April 07, 2011, 04:16:37 PM by drjack »

Offline Against MCLXXXV

  • Newbie
  • *
  • Posts: 27
  • Cessna 182 rtf
Re: Ampmaster
« Reply #59 on: April 28, 2011, 08:29:57 PM »
I dok mi ostali jedva cekamo nastavak radova ti i Tosa pijete  ()-() i nista ne  (work). Ajmo na posao, nece avioni sami od sebe da  (<--)!

Mala sala, avioni extra izgledaju  (res)

A sad ozbiljno, nazad na posao!
Live to fly, fly to live!