Author Topic: Ampmaster  (Read 114153 times)

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 460
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: Ampmaster
« Reply #255 on: March 22, 2015, 10:09:58 PM »
Dragane sa srećom da upišeš u knjižicu preko 1000 uspešnih letova sa uvećanim AMPMasterom.  (res)  (<--)  ()-()

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Ampmaster
« Reply #256 on: March 23, 2015, 10:29:47 AM »
Hvala svima, sledi malo upoznavanje i privikavanje na model, mozda kasnije i promena jos boljih servoa.
Za sada ce da leti ovako.  (<--)

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Ampmaster
« Reply #257 on: March 23, 2015, 10:52:49 AM »
Svaka cast, super izgleda.

Dugo da te sluzi!
 (pijemo)
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline shimano

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: Ampmaster
« Reply #258 on: March 23, 2015, 04:22:51 PM »
pitanje za drjack-a. možda je već neko pitao ali mi je promaklo. gde može da se nadje ona pegla i kojom temp odnosno oznakom na njoj se lepi folija?

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1692
Re: Ampmaster
« Reply #259 on: March 23, 2015, 05:28:22 PM »
pitanje za drjack-a. možda je već neko pitao ali mi je promaklo. gde može da se nadje ona pegla i kojom temp odnosno oznakom na njoj se lepi folija?

Pitanje jeste upuceno Dzeku ali nadam se da Boris nece da ima nista protiv da mu ja odgovorim  :_D

http://www.rcsrbija.rs/alati/aparati-i-elektronski-ureaji/prolux-digital-lcd-sealing-iron-with-stand

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__49435__Turnigy_110w_Heat_Sealing_Iron_with_Sock_and_Stand_110v_USA_Std_2_Pin_Plug_.html?strSearch=PROLUX
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline shimano

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: Ampmaster
« Reply #260 on: March 23, 2015, 09:22:14 PM »
Pitanje jeste upuceno Dzeku ali nadam se da Boris nece da ima nista protiv da mu ja odgovorim  :_D
saša pogledaj stranu 5 (pet) slika 23 (dvadeset tri),odozgo, vidi se pegla za koju sam pitao. ne deluje mi kao digitalna već obična analogna  :sljus

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Ampmaster
« Reply #261 on: March 23, 2015, 10:30:14 PM »
Imam dve pegle,
Prva  je ova ali je vise nema u Tehnomaniji , ima je pod drugim imenom i isto izgleda odlicna je.
Mislim da sam je vidjao u Eurosalonu;
http://www.tehnomanija.rs/pegle/elta-pegla-db-107.html
Kod ove imas 3 temperature. Najvisu nikada ne koristim samo 1 ili dva tj 1 za lepljenje a 2 za zatezanje. Ako koristim trojku onda uopste ne dodirujem foliju vec samo blizu nje. Dobra je, jer joj se okrece rucka, pa je zgodna za rad.

Ovu digitalnu sam doneo iz Engleske pa ih kombinujem,  lepim sa 120 a zatezem sa 130-140 kako kad.

http://www.hobbystores.co.uk/default.asp?WPG=HOB_HomePage1&itemid=PX1363GB

To je ustvari ista kao sa Sasinog linka.

Digitalna je bolja zbog oblika ali ne bih se zakleo da je ona putna  losija.
Obe su super.
Temperaure rada uzmi sa rezervom jer sam ih ja koristio uglavnom za Hobby King folije. Ne znam kako je sa drugim folijama , zato samo pazljivo sa manjom temp. dok ne provalis kako ide..
« Last Edit: March 23, 2015, 10:35:17 PM by drjack »

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1692
Re: Ampmaster
« Reply #262 on: March 24, 2015, 05:31:47 PM »

saša pogledaj stranu 5 (pet) slika 23 (dvadeset tri),odozgo, vidi se pegla za koju sam pitao. ne deluje mi kao digitalna već obična analogna  :sljus

A ako ti ne valja digitalna,sta mislis da probas sa ovom   :_D :hehe

Mislim da nije digitalna  mmmm

BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline presko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1543
Re: Ampmaster
« Reply #263 on: March 24, 2015, 07:04:21 PM »

A ako ti ne valja digitalna,sta mislis da probas sa ovom   :_D :hehe

Mislim da nije digitalna  mmmm



И ја користим сличну.

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1692
Re: Ampmaster
« Reply #264 on: March 25, 2015, 05:41:07 PM »
Pa zato su Presko tvoji modeli onako lepo zategnuti i ispeglani.   :hehe
Pozdrav za tebe druze  ()-()
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline shimano

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: Ampmaster
« Reply #265 on: March 26, 2015, 11:21:00 PM »
pitam se kako i čime su presvlačili modele dok nije izmišljeno "čudo" digitalna pegla? čisto pomodarstvo.
 

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Ampmaster
« Reply #266 on: April 27, 2015, 11:48:51 PM »
Veliki Ampmaster,
Mali gremlini su opet radili u nedelju na 13 maju,  prvo sam prosli vikend imao lom desnog dela horizontalca u vazduhu koji je samo pukao i srecom model sam spustio jer se desilo bas  iznad piste,  verovatno posledica transporta u liftu... ( bas se lepo culo kako je puklo nesto)
Nakon toga sam ubacio 4x4 karbonsku sipku u horizontalac ali tako sto sam ga otvorio odozgo i provukao je i zalepio pa  ponovo presvukao taj deo.Mrzelo me da ga   skidam komplet  jer je veliko zezanje. Dobio sam ocekivanu cvrstinu . U radionici mi je ispala baterija pravo da desnu stranu i samo se odbila, proverio sam i sve je delovalo ok, rekoh sebi al sam ga popravio cudo jedno. Onda sam  konacno otisao u nedelju na livadu da se  izletim ali nisam dugo. Ocito je da stvar nisam uradio kako treba jer je po poletanju odmah dobio flater i napravio lepu predstavu za prisutne. E sad dal je komanda dubine pukla od flatera ili je pukla pre toga pa je zatim nastao flater, nema veze jer je rezultat bio isti. Model u vazduhu bez komande dubine nije mogao daleko. Samo sam mu skinuo gas i sleteo je u mladu pšenicu.
Marfi je naravno radio pa je pao tacno u udubljenje kuda  je traktor prošao i to mu je dalo veći udarac.  Odvalio tokove i naravno ispao nosac motora kako to vec biva kod Ampmastera. Šteta je samo polomljena elisa i horizontalac sve sa karbonom koji sam ubacio,ostalo je sve već sredjeno. Ipak horizontalac ide komplet novi, i jači,  nema više improvizaije.
Mislim da Presko ima neku sliku onako odvaljenog. Ja nisam slikao.....
« Last Edit: April 27, 2015, 11:55:00 PM by drjack »

Offline presko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1543
Re: Ampmaster
« Reply #267 on: April 28, 2015, 12:04:03 AM »
  Mislim da Presko ima neku sliku onako odvaljenog. Ja nisam slikao.....

Nemam.

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Ampmaster
« Reply #268 on: May 16, 2015, 06:36:31 PM »
Nakon demontiranja repa, napravio sam novi horizontalac ali ovaj put ojacan +  karbonska sipka unutra.



Vratio sam istu kolor shemu . popravio nos modela koji je najvise stradao i ojacao ga mnogo bolje u odnosu na ono sta je ranije bilo,  ugradio deblje kablove servoa u krila itd itd..

Uglavnom danas sam se konacno naleteo. Video nije kvalitetan pa evo samo par fotki izvadjenih iz videa:








 

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 460
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: Ampmaster
« Reply #269 on: May 16, 2015, 10:14:12 PM »
BRAVO  ()-()  (<--)

SLEDEĆI PUT NAS OBRADUJ OVDE I SA VIDEOM ...